Jump to content

Dynaudio DAK 4-210


makra28

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zene, nema on te drivere.

Slušao sam jednom taj Profil davnih dana. Bas mu je otkačen, ne bih ga baš preporučio, plus ima 200 kila.  30W54 je bolji za aperiodic damping.

Imao sam SBI1 godinama sa tim basom, D54 i Sipe DT25/40 i skretnicom prvog reda odnosno kvazi drugog reda, onom iz SAM. Probao bassreflex i vratio se na dva varioventa. I na D54 sam skidao hornu i pravio ravnu ploču istog oblika kao Sipe, sa izmenom skretnice. To je bilo dobro, bolje od originala. Postane manje glasan ali skroz linearan, za razliku od ovog sa hornicom. Isto važi za oba visokotonca, bolji su bez horne, ali manje efikasni.

Mana svih tih Dynaudio konstrukcija je kombinacija 30W54 sa 2" ili 3" kalotnim srednjotoncima. To može sa manjim basom 21W54, 24W75 i slično, ali sa 30W54 ne funkcioniše baš najbolje. Tu treba imati neki midbass 15W75 ili 17W75 da bi radilo kako treba.

Osim toga, D28 sa hornicom mora imati supertwitter, a oni dvosistemski DAK kitovi to nemaju.

Od svih Dynaudio drivera iz tih godina, jedino je 21W54 dobro zvučao u bassreflex kutiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...