Jump to content

Prodaja ploca na Obilevom vencu


Preporučeni Komentari

Sad,ne secam se bas tacno godine,ali negde u periodu 1973-1977...pre berze u bioskopu "Drina".

Prodavali smo ploce(moguce prva berza u Beogradu) nas dvoje...ja second hand...on nove...popodne/uvece ispred prodavnice stranih originalnih ploca.

Kasnije smo se preselili kod komisiona u Nusicevoj...dok nas milicija nije oterala.

Ne mogu da se setim imena coveka koji je sa mnom prodavao ploce...samo lika...a licio je ,sa bradom i brkovima,na Bafalo Bila.

Ako se prepozna,voleo bi da se oglasi ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, dunavko said:

kod doma jna na cosku drzali izmedju ostalog thorens gramofone.

..i AR zvučnike, pa su mnogi od zvučničkih jedinica koje su bile za eventualnu popravku zvučnika u svojoj izvedbi pravili AR9 ili slične...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Bulevaru preko puta crkve Sv. Marka bila konsignacija za Luxman. Čekalo se mesecima da stigne brod iz Japana u Istru, pa da odatle špediteri dovuku u Beograd (kupio neki CD plejer i pojačalo).

U Knez Mihajlovoj u Fontani bio Tandberg...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da tu sam kupio AR-e. u Emilijana Joksimovica, cuveni Mikrometal. Sa nadobudnim prodavcima...kao sto je red na Balkanu...

Imali su i Tandbergove risivere, jezivo skupe. Doplata na bazicnu cenu je bila oko 70- 80%, sto je suludo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U mojoj mladosti, to je, zaista, bilo davno:

Tosca: Knez Mihajlova, ako se dobro sećam, preko puta NaMe.

SecondHand: Sony amp.

Saunsui: Zagreb.

Tandberg: preko puta PGP-a.

AR: Emilijana Joksimovića.

Ploče: Kultura-knjižara u Maršala Tita, PGP i Verdi na Obilićevom vencu.

SecondHand/DiY: Bradačeve RFT kutije...

Electrocompaniet, Thorens+Mission+Mission: Billy_Vee, Lewisham, UK

Stax-hedphones, NAD6300: Minneapolis, MN, USA.

... pretežno DiY, ne mojih ruku delo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sony (risiver STR-4800, pojačala razna TA-F6B, gramofon PS-X-45, kaset dek TC-K 61..) - u Sarajevskoj, Jugoslavija comerce

Rotel (pojačalo RA-840) - u Zagrebu, Ferimport

Sansui (zvučnici ES-209) - u Zagrebu, Ferimport

.....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, zek reče

Rotel (pojačalo RA-840) - u Zagrebu, Ferimport

Da, bilo njihovo zastupništvo u Nušićevoj odmah u suterenu ispod Kosovske, Ja ga kupio na jesen 1984, eno ga u podrumskoj ostavi. Baš je lepo sviralo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, predragm said:

Da, bilo njihovo zastupništvo u Nušićevoj odmah u suterenu ispod Kosovske

To je bilo malo kasnije, za Rotela sam vozom pičio u Zagreb i doneo sebi amp i kolegi kasetdek.

U Nušićevij sam, koliko se sećam kupio Wharfedale neke malecke zvuje (sad sam našao - Diamond), koje mi se nisu svidele jer se moralo odvrnuti pojačalo da se pokrenu, pa sam ih brže prodao bez problema jer su tada bile izvikane kao dobra kupovina.

https://www.audioaffair.co.uk/blog/wp-content/uploads/2017/05/wharfedale-diamond-mk1-e1496182835309.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Gde u Nusicevoj, u onoj staklari na cosku? Levo od ulaza u dragstor? 

To je nesto kasnije od 77-80

Druga zgrada od ugla sa Kosovskom sa desne strane prema Majke Jevrosime, imali su i suteren . A moj amp je stigao iz Zagreba, ali sam ga menjao pred kraj garantnog roka, pošto nisu uspeli da mi nabave trafo za zamenu. Dali mi primerak iz radnje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slabo se secam tog lokala, u liniji sa Iskrom, bese neki fizeraj, pa nesto luksuzno, pa neke sivace masine...obicno sam zevao u Iskrin izlog.

Tu sam prolazio sa 26 na 16...

U Hajduk Veljkovom vencu(malo parce, produzetaj Sarajevske) je bio Paladium i mislim Kertig, a na cosku Rudi Cajavec, sa skoro komplet programom, ukljucujuci i vojne klip klap prekidace.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zatrovasmo temu čoveku. Nešto ne uspevam da se setim te radnje na Obilićevom vencu?

Samo da dodam u vezi prodaje ploča. Pamtim da su šezdesetih mogle da se kupe originali LP u knjižari Jugoslovenske knjige u zgradi Palata Albanija. Bila je mala galerija u knjižari sa desne strane knjižare prema Kolarčevoj, izlazilo se gore stepenicama. Povremeno su dobijali LP-je, morali smo da se raspitujemo i čekamo kontigent pa šta se uhvati. Tamo sam sa mojim komšijom koji je imao nadimak Advokat  kupili za njega Roling Stonse drugi album, bio sam tada prvi gimnazije. A onda je krenula prodaja ploča  i po komisionima. U sedamdesetim su krenula i licencna izdanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, vladd reče

To je jako simpa radilo...

Imao sam te zvučnike, sestrin mali sistem.  Da kažem da su super radili, nisu, ali bili su jeftini i mali što je bilo presudno prilikom kupovine. Povezani godinama na Sony mini liniju 2x30W. Bolje su zvučali dosta od originalnih zvučnika u polici sa knjigama naravno. :hipi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, predragm said:

Zatrovasmo temu čoveku. Nešto ne uspevam da se setim te radnje na Obilićevom vencu?

Samo da dodam u vezi prodaje ploča. Pamtim da su šezdesetih mogle da se kupe originali LP u knjižari Jugoslovenske knjige u zgradi Palata Albanija. Bila je mala galerija u knjižari sa desne strane knjižare prema Kolarčevoj, izlazilo se gore stepenicama. Povremeno su dobijali LP-je, morali smo da se raspitujemo i čekamo kontigent pa šta se uhvati. Tamo sam sa mojim komšijom koji je imao nadimak Advokat  kupili za njega Roling Stonse drugi album, bio sam tada prvi gimnazije. A onda je krenula prodaja ploča  i po komisionima. U sedamdesetim su krenula i licencna izdanja.

Da, bilo je i u višim 70im.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...