Jump to content

Šta je to Visoka Vernost.....i kako ona zvuči ?

NIXIE

Preporučeni Komentari

Problem je sto ne mozemo jasno i univerzalno da definisemo kvalitet.

Mozemo da se dogovorimo i da izglasamo, ali ce uvek biti mogucnost da se dovede u pitanje, i to poprilicno i sa razlogom.

Definisanje tehnikog kvaliteta su zabasurilli standardi. Kao i svi zakoni, pomalo eliminisu nestasne a podilaze mocnima. Hifi standardi su se zadrzali na odredjenom nivou, za koji je praksa pokazala da je neupotrebljiv. A industrija ga je za-ne-ma-ri-la....

Kao drugo, vecina tehnike i delica nije pravljena namenski za audio, vec je modelovana ili namenski ili za masproizvodnju, i to po standardima velikih industrija. I sklopovi su radjeni za deterministicke signale, ponovljive i predvidljive...tipa sinus, konstantna frekvencija...

I kao trece, sto mogu da tvrdim, kao neko povise iskusan sa merenjima(i vrlo netipicnim problemima pri specificnim merenjima),  da su aktuelna merenja hife vise zamajavanje i zabasurivanje, na osnovu kojeg i nastaju opravdane sumnje da su merenja jedno a desavanja drugo, a ozbiljni detalji koji bi mogli da naprave kauzalne zakljucke u stohastickom desavanju kakva je muzika i muzicki zapis takvog dinamicnog ili dinamickog dogadjaja, prosto izbegnuti kao nezgodni. Mislim trzisno nepodobni, i skupi na svoj nacin.

Podeli na ovim sajtovima

Ukratko, ja to gledam (slusam) ovako:

Hifi je po meni, kada cujem muziku, a ne zvucnike, pojacalo, kablove...kada sve to "nestane" kada se cuje samo muzika u prostoru, kada zatvorite oci i cujete instrumente, osetite emocije..onda znate da "hifi" valja. A kako izgleda, (lampe, Ss, fullgange, 4-way, aktivno, pasivno, posrebreno, posrano...) Je nebitno...

Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Šta je to neutralno i neobojeno ?

Minimalna distorzija, maksimalna dinamika, podjednako brze i silazne, kao i uzlazne ivice, i minimalan uticaj na fazu, narocito frekventno zavisan, da ne bi pojacavao ili dovodio do ponistavanja efekata u prostoru.

Podeli na ovim sajtovima

Just now, vladd said:

Minimalna distorzija, maksimalna dinamika, podjednako brze i silazne, kao i uzlazne ivice, i minimalan uticaj na fazu, narocito frekventno zavisan, da ne bi pojacavao ili dovodio do ponistavanja efekata u prostoru.

Sto bi u prostom zargonu rekli, nemoj nista da mi 'krades', bojis i te gluposti 😁

Podeli na ovim sajtovima

definicija kriterijuma direktno zavisi od ustanovljenog vrednosnog sistema

ne postoji definisani vrednosni sistem koji zadovoljava sve zainteresovane

zakljucak - mozemo pricati o licnim iskustvima i stavovima, tesko da mozemo da se bavimo univerzalnim postavkama

ono , u stvari mozemo svi da se slozimo oko Babinog Telefunken Radija, za pocetak

( moze i Kosmaj, nisam gadljiv)

uz pamet, i to bi nas negde povelo ........ al nesto sam skeptican

Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

ne maltimo.... kako neko da zna šta da napravi ili kupi - ako ne zna kako to treba da zvuči ?:smesna:

Ako ne zna kako treba da zvuči neka ne pravi ništa od audio uređaja. Ako mu je do slušanja muzike neka kupi bilo koji blutut externi zvučnik i "cima" muziku sa moblinog ili sa laptopa. 

Jednostavno, zar ne ?

Podeli na ovim sajtovima

Al sam otvorio kutijicu...ajt sad svi crvi unutra, ovome nema kraja :laugh1tooht:

P.s. Opet poslusao ona govanca...pustio Krafwerk Robots...bas se cuje kao da lupam u suplju plasticnu kutiju za sir (ok, malo bolje, ali ne mnogo). Cak mi pomalo zvuce kao moji davno prodati B&w DM 601, e to je taj bass reflex "bass", chuff, chuff...bfff

Podeli na ovim sajtovima

Pa to je sad mix popularitija, brendoljublja, i opet ide ka licnom, sta ko voli i sta ko zeli. Sta kome cini gust i dodatno uzivanje.

E sad, neke kompanije odrade spravu na visem nivou, a neke vise vole da legnu vise na marketing...

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...