Jump to content

Novitet domaće proizvodnje


BrankoBin

Preporučeni Komentari

On 2/9/2021 at 6:38 PM, Doktor said:

 

(..........)

Medjutim, od svih navedenih sa linka bi mozda eventualno mogao br.1 tj. Tech 1210 - revival model da cucne na neku audio policu za kucno slusanje.

Pre nedelju dana sam bio opet kod @Bujodrag-a koji ima Tech 1210 sa origigi rucicom, Ortofon Salsa. Daleko je to od toga da to nedajboze lose svira. Naprotiv. Odlicno, stameno, sigurno, pouzano, profi . . .

(............)

Da dodam samo da je Kabusa kadica za uljano dampiranje ručice mnogo unapredila zvuk grama. Slušao sam gramofone odd par hiljada evra i ovaj sada može da im izadje na crtu. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BANAT, tko zna je li objavljena shema za taj kineski amp bas u dlaku tocna. Ranije sam nailazio na postove po forumima gdje su se sheme i pojacala iz Kine ponesto razlikovali.
No svakako hvala sto si skrenuo paznju na taj amp. Mogao bi biti zanimljiv sleeper! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, zerowaf reče

@BANAT, tko zna je li objavljena shema za taj kineski amp bas u dlaku tocna. Ranije sam nailazio na postove po forumima gdje su se sheme i pojacala iz Kine ponesto razlikovali.
No svakako hvala sto si skrenuo paznju na taj amp. Mogao bi biti zanimljiv sleeper! :thumbsup:

https://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/335455-raphaelite-dpk34-kit-assembly-help.html

 

evo ga na aliju...

https://www.aliexpress.com/item/32982193551.html

 

poštarina je jeziva za Srbiju :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, zerowaf said:

@BANAT, tko zna je li objavljena shema za taj kineski amp bas u dlaku tocna. Ranije sam nailazio na postove po forumima gdje su se sheme i pojacala iz Kine ponesto razlikovali.
No svakako hvala sto si skrenuo paznju na taj amp. Mogao bi biti zanimljiv sleeper! :thumbsup:

Mislim da se ovaj put sema slaze sa onim sto se stvarno nalazi u pojacalu ,

ali bih licno kod tog pojacala neke stvari svakako izmenio , pre svega u ispravljacko napojnom delu.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, BANAT reče

Mislim da se ovaj put sema slaze sa onim sto se stvarno nalazi u pojacalu ,

ali bih licno kod tog pojacala neke stvari svakako izmenio , pre svega u ispravljacko napojnom delu.

:cheers:


Nimalo ne sumnjam da ga ne bi unaprijedio! :thumbup:
Ako je zeljezo dobro, sve ostalo ce netko poput tebe za tili cas napraviti da bude bolje od originala.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko 

kod cisto cevnih pojacala snage odavno je sve receno i izmisljeno jos 50-tih i 60-tih godina , Single end , Push-Pull , OTL ,...

danas ostaje samo da se ti pojedini koncepti razumeju kako zaista rade i da se pravilno primene pri izradi nekog pojacala , pri tome koristeci kakve takve optimalne komponente ,i zvucno dobar rezultat bice sigurno tu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, BANAT reče

Branko 

kod cisto cevnih pojacala snage odavno je sve receno i izmisljeno jos 50-tih i 60-tih godina , Single end , Push-Pull , OTL ,...

danas ostaje samo da se ti pojedini koncepti razumeju kako zaista rade i da se pravilno primene pri izradi nekog pojacala , pri tome koristeci kakve takve optimalne komponente ,i zvucno dobar rezultat bice sigurno tu .

"pravilno primene" ,naravno nema tu nikakve magije.

Tako je,sve je lako i da se brzo savladati za stolom u fotelji, samo ova "pravilna primena" znači praktična iskustva sa gomilom detalja i fora,koja nije moguće preneti shemom, a stiču se dugogodišnjom praksom i radom.

Jedan od primera je pravilna izvedba masa,a ima ih sijaset.

Ne bih ja tako olako opisivivao nečiji rad i iskustvo, a verujem da ga i vi dosta imate,da znate o čemu govorim,jer to ipak nisu Lego kockice :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niste se nešto razumeli u potpunosti.

Lepo je Banat rekao, ali stoji i ovo sto Branko kaže.

Ima tu bitnih detalja ali nisu ni nepoznati ni nerešivi.

Za razliku od ručke gramofonske, koja nosi puno primećenih a teško upravljivih međukorelacija uticaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, nije me nešto preterano zanimala ta konstrukcija pojačivača. Osmišljen je namenski da može  da tera Apože-e, koji su devedesetih bile opšti hit. Mocart se jeste sa lakoćom nosio sa njima, uspešnije nego sa 2 Krela recimo, iako sa manjom usporednom snagom. Mislim da ih nije ni blizu napravljeno ko što je Zen naveo, ali mogu da proverim i dobijem dodatne informacija ako baš zanima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mocart amp je razvijen na zahtev klijenta iz Beča. Topologija nije ništa epohalna ali je sav materijal probran, tranzistori su pareni i jako dugo se čekalo na njih, 18 komada, 9 po grani. Izvučeno 100w u A klasi, 600w u AB, trafo od 2Kw. Sve je ručni rad uključujući i izradu hladnjaka. Ne nekom uporednom javnom testu u beču, nadsvirao je Krell-a 100. Izrađeno je ukupno 62 komada, 39 je u Austriji, dan danas rade posle 20 i kusur godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, prophet said:

Podseti me na ovu grdosiju

Da se podsetim i svoje, moja Hiraga sa Bradačevom unikatnom modifikacijom, 2x30w, rađena 90-godine, diy rad, Žarka Ristića i mene, preko 40kg, 2 mono bloka u rek veličini, čelična bakarisana šasija, 2 Pazin torusa po 750w, 12 novih elkosa po 150.000mf, svi delovi upareni, trenzistori nisu više Hiragini već neki drugi i bolje zvuče od izvornih.

HIRAGA.thumb.jpg.1f3892ea324837445293b0681efc3465.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...