Jump to content

Novitet domaće proizvodnje


BrankoBin

Preporučeni Komentari

ne bi se ja bavio finishom ....... zna se kako se formira sve po pitanju proizvoda - po ciljnoj grupi

sto se tice radnji koje su prethodile, za mene su i dalje zakulisne, a bome ce i ostati

da zakljucim - pozdravljam pojavu svakog domaceg proizvoda ....... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Doktor reče

Da, zaista ne vidim razlog za "zlatom", srmom i ordenjem. :swoon:

Ako vec nije objavio trstenicki Baron, nadam se da ce Miki T. napisati flajer sa karakteristikama i ostalim merama.

Ovako, nekako mi se cini da opet krece mistifikacija, nekakav sumanuti elitizam, a da li to ima pokrica, siguran sam da i ostale kolekcionare vinila bas mnogo ne tangira.

Ako je vec Supreme A. napravio gomilu gresaka vezanu za prezentaciju(e) u Srb, nadam se da ce Auris Audio uraditi upravo suprotno.

@BrankoBin - slobodno pozovi Mikija Auris da se pojavi ovde, napise koju rec. Sigurno ce imati dosta kvalitetnih pitanja, pa i saveta od clanova ovog foruma.

Kao prvo - show room sto pre. A pre toga, naci bar 3 testera rucice koji su imali bar 2 razlicite rucice u gram. setupu ranije.

Za kraj - placam gajbu piva samo da bude verzija, a da nije gold. 

Dr.

Već sam napisao (koliko sam ja upoznat) da će se raditi 3 modela u više različitih estetskih varijanti,a da će se izlaziti u susret i posebnim porudžbinama estetike.

Što se tiče dokumentacije, svi koji poznaju Mikija,znaju da je perfekcionista u svemu 😄👍 a biće uskoro dostupno na sajtu Aurisa.

Ili jesi ili nisi Lav :rolleyes: uskoro slika peskiranog mat srebra.

Pitaću Mikija, mada sumnjam (pogledaj stare postove sa Auris temom) sve će ti biti jasno, gde su šaljivdžije,a gde Auris danas...tako da....

Show room postoji odavno, ja već bio da čujem i da se upoznam sa proizvodima Auris audio.

Lepo je slušati ceo sistem, napravljen od A do Š u Srbiji !!!!

Šta je to,što bi ispunjavalo uslove za patent, t.j.da to još niko nije primenio....mada ste blizu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, vladd reče

Recimo bar nalik na, ili bolje ako može

https://www.arche-headshell.de/tonearms/the-aquilar-10-reference-tonearm/

Pošto ima dosta idejnih preklapanja, pa kao primer...

Najeftinija je ovako urađena samo konstrukcijski lepša. 

E...da li ovako i svira...ne znam,kad stigne kod mene javljam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Zen Mod reče

ne bi se ja bavio finishom ....... zna se kako se formira sve po pitanju proizvoda - po ciljnoj grupi

sto se tice radnji koje su prethodile, za mene su i dalje zakulisne, a bome ce i ostati

da zakljucim - pozdravljam pojavu svakog domaceg proizvoda ....... 

Kod Mikija je sve transparentno, ko ima konkretno pitanje,može ga postaviti e-mail Auris Audio, i sigurno će dobiti opširan i tačan  odgovor.

Mi ovde i onako samo tračaramo po malo :lol: ,a znamo da je Aurisu ciljna grupa inostrano tržište, ali je dostupno i našim interesentima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajuci A.audio sajt rekao bih da su malo napredovali sa estetikom raznih uredjaja ali po mom misljenju u pogresnom smeru , 

sa druge strane gledajuci i izuzetno visoke cene tih uredjaja konstatujem da je DIY zakon.

https://www.aurisaudio.shop/collections/frontpage?page=1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, BANAT reče

Gledajuci A.audio sajt rekao bih da su malo napredovali sa estetikom raznih uredjaja ali po mom misljenju u pogresnom smeru , 

sa druge strane gledajuci i izuzetno visoke cene tih uredjaja konstatujem da je DIY zakon.

https://www.aurisaudio.shop/collections/frontpage?page=1

Slažem se potpuno.

I ja isto,ono što mi je skupo,uzmem pa napravim sam i bolje i lepše...ili se zadovoljim sa jeftinijim.

Međutim ,poenta je u nacionalnom ponosu da se nešto dobro i exkluzivno pravi i kod nas,da i mi imamo sposobne i stručne ljude na svetskom nivou,priznate i dokazane...da nismo tamo neki Bušmani trećeg sveta u HiFi-u :umnik2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. Meni nije potrebna potvrda sa strane da kod nas ima dobrih konstruktora sa originalnim dizajnima. Ima bas dobrih uredjaja. Dobrih 2 godine sam slusao i kompletan sistem made in Srbija. Strasan sistem.
Ovo je vise namenjeno inostranom trzistu gde kao sto znamo marketing caruje a um klade valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, BrankoBin said:

Slažem se potpuno.

I ja isto,ono što mi je skupo,uzmem pa napravim sam i bolje i lepše...ili se zadovoljim sa jeftinijim.

Međutim ,poenta je u nacionalnom ponosu da se nešto dobro i exkluzivno pravi i kod nas,da i mi imamo sposobne i stručne ljude na svetskom nivou,priznate i dokazane...da nismo tamo neki Bušmani trećeg sveta u HiFi-u :umnik2:

Branko 

Nevezano za temu gramofonske rucke mislim da si ti licno zaista na pravom putu sa svojim zvucnicima originalnog dizajna smestenim u tvoje transmision line zvucne kutije , meni stvarno zvuce izuzetno dobro i licno smatram su svetskog top kvaliteta , velika greska bila bi da se to ne ponudi svetu , ali opet po nekoj obostrano razumnoj ceni kako za domace i svetske kupce tako i za tebe kao dizajnera i proizvodjaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat

Idealistički gledano...da :)

Materijalno...biti inovator, radnik proizvođač u današnjem svetu i okruženju,rizicima, je neisplativ posao.:umnik2:

Bolje biti trgovac,trange-frange,kina,procenat,mali rizik-velika zarada,a i džakovi nisu teški :D

Tako da....sve je to hobi i po neki unikat :) ,a prihvatljivost cena je posao socijalnih službi ,kako u nabavci materijala i usluga,tako i u finalnom proizvodu.

Neko je spomenuo cene Aurisa .....naravno uvek je mnogo....a, porezi i dažbine,radnici i doprinosi, fixni troškovi, konstantno svaki mesec,bez obzira na prihod , sajmovi,reklame,itd....zar su oni na nivou Kine,da bi proizvod imao Kinesku cenu ?

Zato se divim svim domaćim proizvođačima HiFi a,koji u ovakvim uslovima opstaju,rade,doprinose, inoviraju u nove proizvode, to je prava HRABROST i LJUBAV prema HiFi hobiju :worship:

received_258787832348781.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Leonardo reče

 

Branko, da nije možda izmenjiv kompletan prednji krak, 10 - 12 Inch,  a da se fiksira zavrtnjem u polumesecu?

   

Yes :worship:

Častim pivce za sokookolovo :good: 

Koliko sam obavešten,ugrađen je mini Din u svaki krak,koji omogućuje laku izmenu na glavi,a biće mogućnost kupovine više njih 9'-12' i ponuda od raznovrsnih materijala,kao i odgovarajući balas teg.

Što se tiče gramofona,on ima ugrađen sistem,ispod tanjira, za dodatno štelovanje prilagođenja ručki 9,10,12'.

Porudžbina će biti moguća zasebna,sa vašim odabirom i izborom opreme, kao i nezavisno pojedinih elemenata.

Poznajući poslovnu logiku Aurisa, svakom kupcu gramofona gratis sleduju i razni dodaci....a,šlag su i 2 unikatne LP :rolleyes:

Svetski,a naše :good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, BrankoBin said:

....zar su oni na nivou Kine,da bi proizvod imao Kinesku cenu ?

 

 

Branko

Kad vec pominjes te Kineze primetio sam da stvarno imaju izuzetno prihvatljive cene za pojedine audio proizvode , recimo njihova vec dosta stara firma Raphaelite nudi izgledom sasvim pristojno 2x28W push pull lampas DP34 pojacalo (~864$ ) za koje verujem da i sasvim pristojno zvuci jer koristi odavno proverenu Britansku `Mullard 5-20` topologiju , naravno isto tako primecujem da tu ima mesta i za neke sitne modifikacije elektronskog sklopa .https://www.china-hifi-audio.com/en/raphaelite-audio-tube-amplifier-c-73

RAPHAELITE-DP34-EL34X4-INTEGRATED-AMPLIFIER-HIFI-AUDIO-STEREO-TUBE-AMP-PUSH-PULL- 7.jpg

RAPHAELITE-DP34-EL34X4-INTEGRATED-AMPLIFIER-HIFI-AUDIO-STEREO-TUBE-AMP-PUSH-PULL- 9.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не могу да верујем да има више од године како нисам овде писао. :(

Честитке (колико сам разумео) оригиналном аутору/дизајнеру ручице. Не знам колико је користи покушати очистити ситуацију која је настала, нарочито зато што је већина људи локално знала ко је прави дизајнер.

И да поновим оно што сам већ писао у другој теми, на другом форуму.

Ја се уписујем за слушање, (1) ако се у скоро стабилизира комуникација преко границе, и (2) ако Auris омогућава такве презентације. 

И како је ово тема о производима који се рекламирају под Auris Audio бренду, један (тројни) савет од аматера који је одушевљен што се овако нешто ради локално.

Лепо би било овај пут (1) бити прецизнији око технологија (потсећам на "дијамантске лежаје"), (2) умањити "world-first" називе (нема ишта што није измишљено већ око класичних шестарских грамофонских ручица) и (3) понудити је за локално тржиште (видим да је то у плану).

Конкретно:

4 hours ago, BrankoBin said:

šta je to na ručici,što je do sad izdvaja od ostalih , i da niko nije primenio,a ispunjava uslove za patentiranje,a i vidi se golim okom ? :D

Ово се да патентирати једино ако га Graham досад није:

905graham.2.jpg

Велик успех желим у даљем раду. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda razmisliti o tom patentu, da li je to ostalo i opstalo kao marketinski adut, ipak je to bilo popularno u predinformatickoj eri kao nekakva zastita, i podosta nekakva garancija kvaliteta i inovativnosti, da su ideju ocenili strucni ljudi, i to jos od pocetka 19-og veka... a danas ..za to samo korporacije imaju snage da stite. Postoji tu neka arhaicna veza, rucka gramofona i polovina 20-og veka..ali, predlog za razmisliti

Plus sto se kod nas patentiraju vecinom i sramote i kojesta, pa to nije pristojno drustvo za gramofonsku rucku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, vladd said:

Mozda razmisliti o tom patentu, da li je to ostalo i opstalo kao marketinski adut, ipak je to bilo popularno u predinformatickoj eri kao nekakva zastita, i podosta nekakva garancija kvaliteta i inovativnosti, da su ideju ocenili strucni ljudi, i to jos od pocetka 19-og veka... a danas ..za to samo korporacije imaju snage da stite. Postoji tu neka arhaicna veza, rucka gramofona i polovina 20-og veka..ali, predlog za razmisliti

Plus sto se kod nas patentiraju vecinom i sramote i kojesta, pa to nije pristojno drustvo za gramofonsku rucku...

То што је доста ствари (па и ручица) било деценијама патентирано није икад спречило локалне мануфактуре, чак и у старој држави где је пажење права наводно било доста строже.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...