Jump to content

Rod Elliott p101


grone

Preporučeni Komentari

To je sada efekat jaceg pojacala, pa jos ako je neko naviknut na sat na volume potu, pa drzi na 9 ili pola jedanaest i to mu je neki reper, tako se ceni po pojacanju.

Princip je svinga fet pojacala, koji je manji pri istom naponu od ampa sa bipolarcima, a presudna je jacina na koju se mnogi oduseve.

Ko ima osetljive i precizne zvucnike, ne moze ni da prikaci bezbedno Leacha...

Kod ovih pojacala je potreba arhaicna za previsokim naponima napajanja, pa koriscenje visokonaponskih tranzistora poprilicno nelinearnih zbog velike izolacije, najcesce malog pojacanja...a sada je D klasa mama za stotine vati i kilovate

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, vladd reče

Ko ima osetljive i precizne zvucnike, ne moze ni da prikaci bezbedno Leacha...

Kačili su ali uz veliki oprez. Fakat je da je to pojačalo za lenje i relativno neefikasne zvučnike. :heat:

Kao i veliki Cresendo i ove jače D klase. Samo ja još sumnjam u D class što se kvaliteta zvuka tiče.

Na nižim frekvencijama OK, za SUB i tako to valja se,  ali na višim sam baš skeptičan, opseg im je ograničen zbog izlaznih LC filtera. A snage su u stotinama W, čemu to služi u kućnim uslovima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fetovi imaju brzinu i specificno lak drajv, sto je jedna prednost te vrste kompromisa.

Sa druge strane, kakva preciznost na 110dB, kada organizam krece da se brani od buke, kada prostor zvoni...

Pa sad, ili je buka u modi ili... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Exicon jos uvek pravi dobre LatFet tranzistore snage koji su veoma slicni starim Hitachi/Renesas  , http://www.exicon.info/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

btw,licno imam neku malu kolicinu originalnih K1058/J162 parova koje planiram da upotrebim u jednom malenom AB klase hibridnom pojacalu snage sopstvenog dizajna.

Hibrid Amp 001.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

Grone, moz razmislis i o ovome FE , to direktno moze da gura Hitachi Mosfets

 

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/363701-stasis-front.html

 

verovatno ce neko od njih imati viska pcbs, ja ne verujem da cu da ih pravim

mada svasta moze da se desi

Nije meni do Rod Elliota, ali ovaj prijatelj sto mi radi skretnice i takve radove hoce TO, 

Za sve moram ja da jurim nadjem kupim platim... pa sad trazi jos treci, tako da mogu i za sebe uraditi u toku toga.

A ovo od Pape i to cemo ionako sve ide polako, od viska ne boli glava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...