Jump to content

Rod Elliott p101


grone

Preporučeni Komentari

konkretizuj malo

svodi se na to da sa lateralcima biasing mehanizam nije kritican, jer imaju friendly TempCo

i ako su biasovani na manje, grejanjem mogu da doputuju do 100mA, i tu stanu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grone said:

.......

Mada treba mi samo izlazni deo ostalo imam.

pojasni ovo

nije mi jasno da li ti treba samo izlazni stepen, u kombinaciji sa nekom drugom kontrukcijom (front end) , ili kazes da imas sve delove sem izlaznih ...... a hoces da pravis bas taj amp

konstrukcija i zvuk - korektni

ako se pazljivo napravi, fizicki i elektricno, ugrobarice 70% toga sto mozes da kupis , u istom rangu snage, a da kosta debele nofce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, krca44 reče

Pitam je me dugorocno zanima amp sa tim tipovima u izlazu.

Ako baš želiš, za tvoj sistem APEX FX8, dovoljan ti je jedan par izlaznih tranzistora.

A još bolje TDA7293 ili TDA7294 samo da budu oriđinale čipovi i kvalitetni kondenzatori, ništa lakše nisi pravio. I ispred staviš CF ili ACF  i bilo koji phono što si pravio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, NIXIE reče

Ako baš želiš

Mene interesuje ovo :

 

Zato sam napisao "dugorocno"....  nabavim izlaze cim stignem i potom ostalo mic po mic, samo tako mogu.

 

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vise razloga... recimo da bi bilo dobro imati kvalitetan SS amp ako zvucnicima zatreba, sem toga radoznalost.

Vidi ovako - ako mogu da nabavim neku kolicinu izlaznih tranzistora, nije problem da stoje u steku i da se realizacija radi kad se steknu mogucnosti.... ili da se uopste ne radi, ako se dodje do takve odluke, tranzistori nece propasti od stajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grone, moz razmislis i o ovome FE , to direktno moze da gura Hitachi Mosfets

 

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/363701-stasis-front.html

 

verovatno ce neko od njih imati viska pcbs, ja ne verujem da cu da ih pravim

mada svasta moze da se desi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam u mladosti dosta tih Mosfet pojačala sa 2SJ50/2SK135, bilo ondak popularno, i napravio 4kom. do sada (Winton, Ambit PA100, Crescendo, Mini Crescendo). Crescendo i Mini Crescendo najboje zvuče od svega kad se reši problem oscilovanja. Generic Hitachi šeme zaboravite, ne isplati se. Istakao bih još Hafler DH200 i Crescendo Millenium. Hafler sam slušao, a ovo MIllenium nisam, ali znajući kako svira dobro urađen Mini Crescendo ožičen sa VDH SCS mogu da kažem da sigurno nije lošije. Samo ulazni RC filter treba malo preraditi jer mnogo rano seče visoke bez realne potrebe (znatno smanjiti kondenzator prema masi) i izbaciti sprežni kondenzator na ulazu ako pojačalo ima DC zaštitu za zvučnike što smatram obaveznim. 

A od svih tih mosfetova bolje vam zvuči Leach Low Tim, i jače je za isti napon napajanja, ako baš mora neko vintage pojačalo da se pravi. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crescendo Millenium je neko kod nas pravio i prodavao za dobre novce kao hajend pojačalo, verovatno malo modifikovano. Puno su hvalili tu spravu.

Još uvek negde po kutijama imam dva para 2SJ50/2SK135, zatim praznu PCB sa posrebrenim vodovima i nešto sitnih tranzistora za Mini Crescendo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...