Jump to content

Preporuka za pojacalo/risiver


Neca

Preporučeni Komentari

pre 11 časa, Neca reče

Jel imas neki predlog

Imam ja predlog.

Da pozajmiš neki drugi risiver/pojačalo na probu par sati samo da vidiš da li ima vajde uzimati nešto bolje za te zvučnike.

Loše je da kupiš nešto pa da bude opet isto, samo malo drugačije.

Pojačalo mora da svira lepo i tiho i glasno.

Na tihom slušanju, ako baš fali basa uključi loudness kontrolu, ona doda puno basa i malo visokih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvarate vrata pakla :D 

Da bi svirka bila pristojna, sa jeftinim spravama, u nekom opsegu rada, postoji gomila nijansi uklapanja.

Neko to radi intuitivno, neko pravi analize i probe, ili se prikloni nekom savetu. Ali se te nijanse ne mogu zaobići, niti očekivati da dve random sprave prorade izvan osrednjosti.

 

Sto se tiče guranja kroz vrata pakla, imam ja neki Sony risiver za probu, jedno 3dB snazniji... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То ти је једна опција, друга је да носиш некоме тај твој рисивер ако има неке боље звучнике, па провериш како се понаша у гостима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Код мене ко год да је донео појачало на пробу и поређење, одма сутрадан га је продао или поклонио. :msn-rofl:

osim mene.

kad bi doneo pojacalo kod tebe, odma bi presao na dark side.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E taj čuveni Priboj sam uvek hteo da čujem kod sebe, ali nikada se nije desilo.

A inače se malo zezam, realno 2x25W bilo kojih, dosta za normalno slušanje sa mojim zvučnicima. Nikad nisam kačio osciloskop dok slušam da vidim koja je to veličina. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta onda rade ti lampasi? Da uzmem to od nekog pa da mi poiskacu osiguraci po kuci, i zvucnici da eksplodiraju kao plinska boca:rofl: probacu neke pa cu videti, ili ja nista da ne diram pa nek sviraju kako sviraju, bolje sviraju od aiwe mini linije pre koje sam imao :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 45 minuta, Mikorist reče

Svetle u mraku. Ali pošto i jako greju (kao za šporet) treba dobra limena kutija - dobar limar. :D

 

Cale mi je gradjevinski limar :D kakvi lampasi crni ne diram nista:D, i ovu muku od kenwooda sam oterao kod majstora posle god dana da zameni osigirac ispod trafoa, a ne da ja kucam lampase i trazim koji je dobar:buehehe: zato sam se prikljucio kod vas da pitam i da naucim nesto:) Iii jos nesto imam TOA-2240 sta li da radim sa njim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...