Jump to content

Marantz PM6A na prodaju


paja959

Preporučeni Komentari

Pozz.svima

Na prodaju Marantz PM6A,u mom vlasnistvu 5 godina.Estestki ima tragova koriscenja,ali nista strasno,drveni okvir to fino "prikriva",a sitne ogrebotine na donjem delu okvira se mogu siguran sam uz pomoc dobrog stolara ili DIY i eliminisati.Kad je dospeo do mene,izvrsena je zamena velikih naponskih kondenzatora po principu "servisiramo,ne modifikujemo" sto je uradjeno od strane ovde dobro poznatog servisera za vintage uredjaje.Vintage sprava sa prijemcivim i lako slusljivim zvukom,koji srednjotonskim podrucjem moze da baci u ocajanje i neke cevne uredjaje koji su danasnjeg cenovnog ranga od 2000eura,barem po meni...2 kvalitetne phono sekcije,iz doba kad je LP bio jos primarni izvor,CD natpis se nigde ne vidi kao opcija na selektorima,ali ima "TV" :D.Jedna phono sekcija varijabilna 27-47-100KOhma,druga fiksna,ova po potrebi moze da opsluzi i MC zvucnice kojima odgovara nekih 100Ohma kao terecenje...prosle godine testirano sa Ortofon TMC200(MC) koja ima izuzetno nizak izlazni napon od 0,09mV,i nije bilo razloga da se oblaci u crninu.

Radi u nekoj triperaskoj Quarter A klasi,valjda je u ovoj opciji 2x30W,u klasicnih AB 2x120W,nije4 imao problema sa poganjanjem i malo prgavijih Tannoy D700,koji ima jednu zlocudnu narav,pa negde na nekih 250Hz ima pad impedanse na 3Ohma B)...greje se iz vec gore opisane radne opcije,nije bas pozeljno da se trpa u neki orman,pozeljno da ima dobru ventilaciju-shodno ovome je uradjen i drveni ukrasni okvir,sa donje strane ima poveci otvor....

Dostava do SU moguca u nekom razumnom vremenskom periodu nakon dogovora

Cena 600 eura,na hifisharku se mogu naci neke orijentacione cene,ima lepsih,ne sporim,sta je,tu je....

Bazicne tehnikalije:

https://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-6a-e.html

Sve odavde dalje,molim na PM

thanx :drinking-2:

IMG_4359.JPG

IMG_4361.JPG

IMG_4362.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...