Jump to content

Tannoy ima previse bass-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pre 8 minuta, Mikorist reče

Compatible with Android and Windows Phone devices with TRRS jack

Ma nije mi jasno, MIC i GND su kontra. A MIC je bitan jer se tu dovodi napajanje za kapsulu i skida signal, to ne bi smelo da se okreće na GND? Left/right audio su isti na oba standarda i izvedeni na onaj kosi priključak.  To mi nije toliko bitno , neću kabal koristiti za merenje nego bluetooth receiver SMSL-B1 to mi je zgodnije.

apple-nokia-windows-headset-w.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, vladd reče

Pda da, moras da pazaris po njiovom, skupljem standardu :D 

Napraviću ja ovo kako valja, i adapter za mobilni ako treba. Iphone okrenuli GND gde ne treba da bude, namerno. Uvek je prvi prsten do konektora GND. Ako je recimo kompletno metalni konektor a tu signal kad pipneš biće bruma. Znači extra glupavo rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama imam takve priključke za kablovsku TV - audio izlaz na uređaju - i radi ako ne ubaciš džek do kraja - sa druge strane su činčevi - mora milimetar da bude van - inače čuješ ili mono ili brum :D

kod njih je treća žica za video :smesna:

kineska govna - fabrički ne radi kako treba :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve Tanoje što sam čuo, jedno 6-7kom. od kojih su uglavnom bili 15" a samo je jedan bio 12" i jedan od 10" (Mikin) ili nemaju basa dovoljno ili imaju koliko treba.  E sad šta znači nemaju basa dovoljno, ne mora biti Tanoj nego sasvim uopšteno.  Verovatno ga neki imaju koliko treba, nego su previše istaknute srednje i visoke frelvencije pa maskiraju bas. To sam kući imao prilke da isprobam još davno, treba naći balans prema prostoriji. Zato neki pljuju određene modele zvučnika a neki ih obožavaju. Neke zvučnike sam recimo slušao u prilično velikim prostorijama daleko od zidova, pa tu je zvuk uvek čudan zbog nedostatka bliskih refleksija, nema room gain-a i ne treba očekivati previše  basa. Hoću da kažem, treba biti oprezan, lako je doneti pogrešan zaključak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, NIXIE said:

Napraviću ja ovo kako valja, i adapter za mobilni ako treba. Iphone okrenuli GND gde ne treba da bude, namerno. Uvek je prvi prsten do konektora GND. Ako je recimo kompletno metalni konektor a tu signal kad pipneš biće bruma. Znači extra glupavo rešenje.

Za nas jeste, ali za decurliju sa parama i nije, ne mogu da kace kojesta na Iphone, vec samo fabricki prilagodjeno. Em je porez na fenseraj em je zastita proizvoda od inovativnih zamisli i eksperimenata :D Duplo da valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe zavisi šta je predpojačalo i izvor zvuka....Bez Irona sam imao osećaj jedno vreme da mogu do daske da slušam - kad je DAC direktno zakačen...Sad JOK burazeru...Više od 13 ne smem da odvrnem na Iron - komšije se žale... Organe pomera...To je sa gainom od 6db:D

Uopšte mi nije jasno kako toliki veliki zvuk izlazi iz srednje velike kutije....Imam utisak da ima 2 metra kutija...Možda pasivni radijator ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

msm mogu u fotošopu kakav god oćeš grafik da prikažem ovde :smesna:

Dam ti pir fajlovi iz Arte da se malo igras 😁

Slika ti nije paukova mreza neko odziv br na 38 i 58L. Nearfild bass i port...

Sa vecom litrazom se spusta nize bass sa manjom ode nagore. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...