Jump to content

Tannoy ima previse bass-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pisao sam lično Tannoy-u i dobio 3 različite šeme za 2528

na kraju sam digao ruke... ama koga briga da menja skretnicu za zvučnik iz 1980....

pogotovo što ima savršeno merenje za 4 banke....pola zvučnika to godište se raspalo do sad...

nisam zaludan toliko.... ako nađem nešto bolje a novo možda...do tad ništa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako Mikone, pomenuti prizvuk visokotonca nije merljiv jer se radi jedostavno o tonu koji emituje sama kakvoća  aluminijuma i meni je to počelo da smeta. Predhodno sa imao elektrostat, sve mi je zvučalo kao staniol od cigaret kutije, to su neizbežne stvari, čak i papir ima svoj ton, doduše, on se smatra neutralnim, verovatno što je prihvatljiviji ljudskom uhu. Bas, iako od papirne membrane, ima takođe svoju tonsku zašećerenost, zato ga mnogi i vole, ja sam ga obožavao izvesno vreme, no, prigušio sam mu karakter utrljavanjem grafita u samu membranu. Aca Ribon je uspeo svojim vešanjem i majstorijom da izvuče ješ 1db efikasnosti, što se čulo kao lepo. Dalje, postoje dva tipa visokotonaca, jedan ima manji omski otpor, taj bolje zvuči po mojoj oceni, on je išao u Gold model. Što se tiče skretnice, ako i dok ne nađem šemu, na viskotoncu samo 2 mikra, ( uh, možda 1), slušao sam PIO kondiš koji malo neutrališe metalni ton, na basu velik i debeložični kalem, ne sećam se koje induktivnosti, ali može da ide bas bez ičega i tad radi možda najbolje. Merno, javljaju se pikovi od oba drajvera, ali su oni skroz uskog spektra i sa velikom razdelu pa ih  praktično  uvo toleriše, odnosno, čujni boljitak je veći nego što je prisustvo krlja koje skretnica guši, gušeči i kolateralno.

Posle HPD 385 , ide serija sa četvrtastom korpom, tad ih je moj drugar Odić batalio, a on ih se napravo samo tako. Ja sam ih slušao u svojoj eri Tanojisanja nekoliko puta  i nisu mi se dopali, naročito viskotonac, drugojačija trubica.  Zanimljivo je da se samnom složio i vlasnik koji je bio blizak tadašnjim zastupništvu za ovo područje. Koliko sam bio u toku, rikon kit postoji za HPD 385 samo, to je zato što se verovatno  ugrađuje u današnju 15-ticu.

(Zen, prebaci sve ovo u neku temu o Tanojima. )

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard:

 

a lako je ........ cak i androidom mozes da izmeris odziv, gledajuci samo 1-5K

obrnes fazu na visokom, izmeris opet, i tu gde je dip - tu je Fx

msm, cak i phone app je dobar kad je u pitanju komparativno merenje u ovu svrhu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, Srecko reče

Šta li ima AVemoji2.png?

Ma on ima JBL kopiju wirelles bluetooth kineski na baterije, poklonio mu brat Si, pravi, makar i ex preCednici, zna se šta voze.

Daniel Hertz M1 uhhhh krenuše sline..... :crying:

m1_speaker_daniel_hertz_1.jpg

https://www.theguardian.com/world/2010/oct/05/dmitry-medvedev-stereo-system-russia

VlajĆe na doruĆku kod drugara Dmitrija, iliti From Raša vid love :wub:

breakfast-at-putins.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Zen Mod reče

:Viannen_loungelizard:

 

a lako je ........ cak i androidom mozes da izmeris odziv, gledajuci samo 1-5K

obrnes fazu na visokom, izmeris opet, i tu gde je dip - tu je Fx

msm, cak i phone app je dobar kad je u pitanju komparativno merenje u ovu svrhu

Screenshot 2021-01-13 at 05.46.26.png

 

1750686577_ScreenShot2019-06-17at1_15_16PM.png.4962f4e7a4f1e123bf34b90717cc628e.png

sa kalibrisanim mikrofom

 SPL na 0  je 93,00 db:D

 

p.s.

kapiram da bi sa nekim high-end mikrofonima i džidža bidžama od postolja još ispeglaniji bio odziv -pošto je ovo iz ruke snimljeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je sumnjiv snimak na niskim i visokim frekvencijama preko android telefona. Probao sam sa Panasonic WM61A na dva telefona i fali basa dosta a visokih nešto malo. To je zbog šugave elektronike telefona, plus namerno su skinuli bas da ne zvuče brundavo snimci u zatvorenim prostorojama. Taj mikrofon Mikin je odličan ali treba mu dugačka šipka zbig bliskih refleksija, pravo pretpojačalo i dobra zvučna kartica koja je linearna 20Hz-20kHz. Software za merenje mora da ima mogućnost kalibracije kartice pre merenja što je dosta bitno. Na takvim snimcima mogu se izvlačiti zaključci, ovako nismo sigurni šta gledamo. Ni srednji nisu sigurni jer je mic blizu telefona i ruke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

nije ovo android - ovo je ženin Apple iPad - mereno bez šipke jbg:smesna:

Bez šipke ne valja. Ja ću uskoro dobiti IMM6 pa ću uporediti merenja sa mojim sistemom. Ideja je da imam kalibrisan mikrofon umesto nekalibrisanog , da koristim pretpojačalo poznatog pojačanja, a šipku mu ja napravim časkom. Recimo trenutno ne mogu da izmerim osetljivost zvučnika i ne znam koliko je tačno to što merim sa nekalibrisanim mikrofonom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Mikorist reče

ama sve što više meriš to si manje pametan....

Ma jok, baš obrnuto, sve si bistriji. :training1:

Malo me buni taj tvoj mikrofon ima TRRS priključak, a nije isti raspored priključaka za Iphone i Android, kako to onda radi na Android telefonima? Možda mu treba adapter za Android? Videt ćemo kad stigne.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, NIXIE reče

Ma jok baš obrnuto.

Malo me buni taj tvoj mikrofon ima TRRS priključak, a nije isti raspored priključaka za Iphone i Android, kako to onda radi na Android telefonima? Možda mu treba adapter za Android? Videt ćemo kad stigne.

 

 

Citat

Compatible with Android and Windows Phone devices with TRRS jack

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...