Jump to content

Projekt TUBE RIAA PREAMP MERLIN


dunavko

Preporučeni Komentari

da se kontaktiraju ovi sa tog foruma ,da posalju gerber file ili da prodaju pcb ili bilo koja varijanta .ja bih dao dve testirane ec900 za 8 eura i 6n1p ,njih imam manje ,za 2 eura.znaci cevi bi bile  3 komada za 10 eura.a za ostalo dogovor,pcb,socket itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadji gerbere - ja cu uzeti 1 Phono pcb + 2-3 PSU pcb - Mart/Maj mesec, ne mogu ranije.

 

Dunavko zamolio bih te - ako zelis - da objasnis zasto bas ovaj phono ?

Sta je ono sto vidis dobro uradjeno ili izvanredno  ( sem jeftinih cevi i rada na pcb ) ?

 

P.S. Temu sam procitao celu i znam samo da je rad bazirao na M. Blencowe knjizi.  EC900 imam i neku ideju kako rade te cevi.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

referenca su autori.na forumu si video da ih je preko 30 uradilo tu varijantu RIAA.imas u toj temi linak na drugu temu sa dve strane gde se objasnjava .da ste pazljivo citali videli bi ste ,https://www.diyaudio.com/forums/group-buys/338606-gb-merlin-riaa-pcb.html.treba da se kontaktiraju bandol i wicked za gerber ili pcb kinez. odabrano je zbog cevi ec900 i 6n1p.ec900 ,pogledaj tekst u forumu i sto je najvaznije imam 200 komada ec900 po0 povoljnoj ceni.kada bi kolektivno uradili pcb - ima gerber i za power i za riaa to bi bilo maksimalno jeftino .ja sa engleskim slabo i trebo bi neko da kontaktira ove koji su to uradili da dobijemo vesti iz prve ruke

ec900.png 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prva strana od 10 :In a side question to merlin : what has the PC97 that cannot be done with an ecc83 or 88 ?
The book gives no clue of any specific reason other then the mere existence of some tubes.
Or did i miss some here ?

 I'm not Merlin, but since I choose tubes for somewhat similar reasons, I'll have a go at
Low cost for NOS high quality tubes because of the odd filament voltage no one outside of the hobby sector wants them, comparatively high mu, high transconductance, and low rp.
ECC88 has low rp, but mu is not comparable.
ECC83 has high mu, low transconductance and high rp.
High transconductance and low rp are major benefits at any given level of mu. (better noise performance, etc.)

i citajte temu bolje nego da vam ja prepricavam prevodeci sa ingliskog na sumadijski i posle toga jos idu komentari da se pravim pametan.sta ima da se pravim.ja sam jedini koji je programirao u vbasic pre 20 godina a da nije znao ni da bekne english.ali to nije tema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, dunavko reče

Video sam i ovo.  i to sto je Kevin napisao.

Zasto su nesto radili - priznajem preleto sam i cini mi se da je korektno tehnicki izvedeno ali.. to mi ne govori nista o kvalitetu reprodukcije koji se moze dobiti pa zato pitam tebe kao iskusnog - s postovanjem.

Ali ok, nema veze - kao sto rekoh, meni treba 1 Phono pcb i 2-3 PSU pcb.

Sto se tice engleskog - tu sam pristojan - a sto se tice gerbera - moj je stav da od njih treba traziti neko ko ima neki status na big duya forumu - ja nemam i ako trazim... pitace se covek "ko je sad pa ovaj tip sto trazi ni manje ni vise nego gerbere, sto ne kupi pcb ? "

Drugi razlog je sto ne mogu da organizujem GB ako nabavim gerbere, nekim cudom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto su koristili na izlazu 2 x 10uF Elko-e, zar nisu mogli da stave blokove... eto to me zanima, kad je shema u pitanju ?

Vidim da ide signal sa mosfet-a ali jel to obavezno, da li bas mora elko ili moze blok ?

I kako se slazu tonski EC900 i 6N1P / ECC82 - ne pitam bez razloga ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, dunavko said:

jel diletanti za semu ili pcb?

pcb diletantizam

sema - korektna, moze i bolje , ne razumem potrebu za duplim kondom na izlazu, kao ni trimpot u katodama ECC82

ako vec idem da pravim cevan preamp, onda necu seciusikrpidupe, nego cu idem overkill, al imzenjerski napravljeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

trimpot u katodama ECC82

Blencowe to stavlja u svojim kitovima da se izjednaci signal ako cevi nisu uparene - msm da je to razlog.

Al' mozda i gresim.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, krca44 said:

Zasto su koristili na izlazu 2 x 10uF Elko-e, zar nisu mogli da stave blokove... eto to me zanima, kad je shema u pitanju ?

Vidim da ide signal sa mosfet-a ali jel to obavezno, da li bas mora elko ili moze blok ?

I kako se slazu tonski EC900 i 6N1P / ECC82 - ne pitam bez razloga ?

- eto

- knjige starostavne; duzan si posle 2-og DIY uradka da znas sta je folower i za cega sluzi

-sto ne upita za sinergiju, da se jace smejemo

 

2 minutes ago, guja011 said:

ma za pcb.

zen je umetnik pa sve što mi nije zen-nalik ne valja.

mada iskreno ova ploča je nebuloza.

znači treba poštovati autora/autore al se stalno ubacuje pitanje na čemu su bili kad je ovo crtano

-baba ti je umetnik ..... sta me falis, odma mislim da si bolestan

- kako na cemu su bili - na neznanju ....... s tim sto to nije minus kad je u pitanju neko ko hoce da uci i napreduje; u temi evidentno nije uskocio niko ko je ima za zelju da im pruzi malo napretka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Zen Mod reče

duzan si posle 2-og DIY uradka da znas sta je folower i za cega sluzi

Pa znam cemu sluzi, Anode i Cathode Follower - za mosfet je je objasnio autor zasto ga je stavio - moje pitanje se odnosilo na elkox2 iza... sto vidim pitas i ti sam, ali malo drugacije, cemu dva elko-a...

A za sinergiju... pa vidi kad kazem da imam ta'ku i ta'ku RIAA i da mulja na prelazu sredina-visina i dobijem odgovor da je to do cevi...  eto onda moram da postavim i takvo pitanje....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam gledo semu detaljno a ni pcb.ovde se radi o primeni neke seme iz knjige Merlina ITD... i to koristeci jeftine uhf  triode sa podesnim karakt. za ovu primenu,vidi gore data. krca -i ima zastitu prenaponsku sa 2zen diode  izlaz je 2 X 10m na red.ako oces da stavis nesto drugo stavi .to je dobra osnova za eksperimente,svako moze da za male pare odradi svoju varijantu pa cemo valjda nesto ubosti,strucnjaci.izbaci fetove pa probaj bez bafera itd..ja cu cevi da prodam i ovako i onako nego je interesantno da uradimo zajednicki projekat za male pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, krca44 said:

Pa znam cemu sluzi, Anode i Cathode Follower - za mosfet je je objasnio autor zasto ga je stavio - moje pitanje se odnosilo na elkox2 iza... sto vidim pitas i ti sam, ali malo drugacije, cemu dva elko-a...

A za sinergiju... pa vidi kad kazem da imam ta'ku i ta'ku RIAA i da mulja na prelazu sredina-visina i dobijem odgovor da je to do cevi...  eto onda moram da postavim i takvo pitanje....

pa ne znas dovoljno dobro cemu sluzi, ako povezujes smisao ta dva konda sa smislom/funkcijom stepena ispred

sto se tice odgovora koji si dobio - nije dobar odgovor ; nije to do cevi nego do konstrukcije ....... dakle - svega ostalog pa i cevi, ali ne samo cevi

sto se mene tice - RIAA sa passive eq tesko da ce pravim ako Eq nije poterana postenim folowerom ( a source je ipak bolji/nevidljivijei od cathode followera) jer time se postize ihaj stvari, pored smanjenja uticaja starenja cavi na freq. odziv

tako da i ova riaa ispada iz izbora onoga sto bih/kako bih pravio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi projekat za line stage sa PC900, sa sve pcb , moze i reg da bude na istoj pcb, i eto kako ces prodas kolicinu

ovo sto su oni uradili je recept za dalje probleme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...