Jump to content

Gde da kupim Centrator (spider) ili kako vec


Peca ja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Približno, možda može da se udene, možda malo da se secne spoljašnji prečnik? Tako mali centrator a visok 9mm?

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi za reparaciju zvucnika /Centratori za zvučnike/10802-CENTRATOR 25_75mm X5mm

A ovo ne znam šta mu znači ravni? Ima valjda neku visinu?

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi za reparaciju zvucnika /Centratori za zvučnike/10794-CENTRATOR 25_75mm RAVNI

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bas si dokon ......... msm to raditi samo ako bas pravis nove drivere i znas sta radis

to nije valjalo ni kao novo, izgubih 6 meseci zivota sa njima , i kad sam ih naterao da rade linearno, ne bese vise ni m od muzike

 

edit: razlika u visini se lako sredi custom plasticnim prstenom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma oni Ei nis srednjotonci , oni sa soljom .
Svaka cast na entuzijazmu. Pretpostavljam da su oni iz HSR kutija. Te kutije se mogu podesiti preko ekvilajzera da rade fino. Nisam pokusavao da to sredim filterima. Mislim da bi te nabavka novih drajvera izasla nesto skuplje od nabavke centratora. Ili naci negde one sa ostecenim membranama...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, Zen Mod reče

e bas si dokon ......... msm to raditi samo ako bas pravis nove drivere i znas sta radis

to nije valjalo ni kao novo, izgubih 6 meseci zivota sa njima , i kad sam ih naterao da rade linearno, ne bese vise ni m od muzike

 

edit: razlika u visini se lako sredi custom plasticnim prstenom

Naravno da nemam pojma sta radim , da znam ne bi se igrao sa ovim . Ja pokusavam da nabavim delove a imam lokalno tipa koji mi radi sve tako da prepustam profesionalcu da sve to spakuje .

da to sa plasticnim prstenom pije vodu , pokusacu da nadjem da bude sto vislje a resto ce biti plasticni prsten .

 

 

pre 29 minuta, NIXIE reče

Približno, možda može da se udene, možda malo da se secne spoljašnji prečnik? Tako mali centrator a visok 9mm?

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi za reparaciju zvucnika /Centratori za zvučnike/10802-CENTRATOR 25_75mm X5mm

A ovo ne znam šta mu znači ravni? Ima valjda neku visinu?

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi za reparaciju zvucnika /Centratori za zvučnike/10794-CENTRATOR 25_75mm RAVNI

Pa ravni su bas ravni , nemaju nikakvu visinu , uglavnom su takvi i naj cesci .
To sto kazes i da jeste spoljni precnik veci nije problem da se odsece visak , ako ostane i 2mm to je dovoljno da se pristojno zalepi .
cak i da je dosta veci spoljni precnik kad vec pravim plasticni prsten onda napravim po njemu

 

 

pre 15 minuta, prophet reče
pre 45 minuta, Peca ja reče
ma oni Ei nis srednjotonci , oni sa soljom .

Svaka cast na entuzijazmu. Pretpostavljam da su oni iz HSR kutija. Te kutije se mogu podesiti preko ekvilajzera da rade fino. Nisam pokusavao da to sredim filterima. Mislim da bi te nabavka novih drajvera izasla nesto skuplje od nabavke centratora. Ili naci negde one sa ostecenim membranama...

Iz AS803 kutija . Ja vec imam 14 komada koje planiram da sredim ali gledam da nabavim sve novo . Ovi centratori kad iz fabrike izasli nisu bili dobri .
Imam vec membrane nove , opne , pletenice a u procesu su i namotaji (spulne) jos ako nadjem centratore onda je sve novo .
Posle samo da prevarim nekog da kucista sredi na glodalici i ja sam kompletan :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, Peca ja reče

Pa ravni su bas ravni , nemaju nikakvu visinu , uglavnom su takvi i naj cesci .

Sad sam tek shvatio, ravni imaju u jednoj ravni unutrašnji i spoljašnji prsten. Ovi tvoji imaju denivelaciju 9mm. To će morati da se ipak nekim prstenom dotera, samo još ima dodatnog posla. Može guma, plastika, šperploča, tvrđi karton, bilo šta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, NIXIE reče

Sad sam tek shvatio, ravni imaju u jednoj ravni unutrašnji i spoljašnji prsten. Ovi tvoji imaju denivelaciju 9mm. To će morati da se ipak nekim prstenom dotera, samo još ima dodatnog posla. Može guma, plastika, šperploča, tvrđi karton, bilo šta.

Bas to , oba prstena u istoj ravni .
Meni naj lakse da na strug od pas plastike napravim prsten i njime dobijem na visini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...