Jump to content

Iron Spark


mutayu

Preporučeni Komentari

Kondenzatori su u stvari stigli jos u Decembru :D 

Izmereni i postavljeni Wima FKP2 polipropilencici za RIAA, vrlo preciznih vrednosti!

Hladnjake sam okrenuo, mislim da je ovako bolje. Od okolnih komponenti mogu da greju samo sopstvene keramicke kondenzatore u dekaplingu napajanja.

Macura odmara dok ne stigne regulator.

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, krca44 said:

Kakve su to zelene Wime ?

Stara Wima FKP2. Folijski polipropilenski kondenzator, 10nF (0,01uF), 63V, 1% tolerancije (oznaka na ledjima), 5mm raster, datum proizvodnje april neke godine (ne znam koje za ove stare):D.

Bilo je Wima i plavih, crnih, zutih i providnih sa vidljivom folijom ispod. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moze ovaj

 

mislim moze, ali , nekoliko ali

pazljiva konstrukcija pojacivaca greske jer je finalni napon nizak

3A , gadjamo se malo - treba znati struju potrosaca, pa u skladu sa tim odrediti programsku struju, za koju ne verujem da treba vise od 50% na struju potrosaca

zasto - disipacija brte ........ kod serijskog regulatora se lako gadjas rasplozivim amperima, jer su latentne prirode ..... dok kod shunt rega sve fercera do max, ko amp A klase

dakle - ono podvuceno, pa se moze dalje razmislja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napisao sam sta treba, ne interesuje me max snaga ispravljaca/reg koji sad imas

izmeri struju koju vuce D10 na +5V grani

 

mada - uzevsi u obzir sve post regulatore u samom D10, nema sanse da cujes razliku izmedju korektnog serijskog i korektnog shunt rega

LT1083 sa korektnim pcb resava posao za napajanje takve skalamerije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, mutayu reče

Masivna snaberizacija

Kako postavljas elemente za Macura trafo tj. gde ih postavljas ?

Na mom primerku Gemini-ja imam mesto za Rx i Cx - samo nisam siguran da li im je to namena...

I koje su vrednosti molim te, ne vidim sve sa papira - potencijalno bih dodao snuber i kod sebe.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, krca44 said:

Kako postavljas elemente za Macura trafo tj. gde ih postavljas ?

Na mom primerku Gemini-ja imam mesto za Rx i Cx - samo nisam siguran da li im je to namena...

I koje su vrednosti molim te, ne vidim sve sa papira - potencijalno bih dodao snuber i kod sebe.

 

Postavljas ih na izvodima sekundara, pre Greca. Na mesto za Rx i Cx ubacis 330R-10nF kako je Zen predvideo ili dones trafo da premerimo Quasimodom Rx i onda ubacis CRC snaber tako sto vezes redno 150nf kondenzator sa izmerenim otporom Rx i onda 10nf paralelno njima.

Uzmi i procitaj ovo za pocetak, bice ti sve jasno: Link

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, mutayu reče

predvideo ili dones trafo da premerimo Quasimodom

Pravljeni su u paru - Tvoj i moj - ne  bi trebala biti razlika tako velika da je potrebno merenje.... ?

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, krca44 said:

Pravljeni su u paru - Tvoj i moj - ne  bi trebala biti razlika tako velika da je potrebno merenje.... ?

Hvala

Tako je, ja sam izmerio 90R, znaci postavis najblizu standardnu vrednost i to po jedan CRC snaber izmedju svakog izvoda sekundara i srednjeg izvoda. 

I jos jednom da naglasim: ako postavis Rx i Cx kako je Zen predvideo dobices priblizno isti efekat a ustedeti vreme, posao i kondenzatore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...