Jump to content

Preamp i pojačalo za slušalice


trinity

Preporučeni Komentari

https://www.headphonesty.com/2019/04/headphone-impedance-demystified/

Procitaj prvo ovo, pa razjasni sebi neke osnove.

Ono nadalje, po meni i mom izboru bi bilo da se prvo odaberu slusalice solidnog(odlicnog ili ultra) kvaliteta, pa prema njima(i kvalitetu i impedansi) prilagodjava daleko jeftiniji pojacavac. Kome je bitniji kvalitet nego snaga.

Dramaticno je veci raspon cena u ovom slucaju nego u setu pojacalo - zvucnik, gde je veliki SPL vodilja problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 45 minuta, dejanco32 reče

različite impedanse raznih slušalica 

Koliko se sećam nekad su gotovo sve bile više impedanse, preko 150oma. Pojavom prenosnih uređaja sa malim naponima napajanja (baterijskim) i PC zvučnih kartica došlo je do smanjenja impedanse da bi se dobila glasnoća. Neki (retki) proizvođači imaju isti model sa dve ili tri impedanse. Lakše je sigurno namotati kalem od 32oma nego od 600oma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, vladd reče

po meni i mom izboru bi bilo da se prvo odaberu slusalice solidnog(odlicnog ili ultra) kvaliteta, pa prema njima(i kvalitetu i impedansi) prilagodjava daleko jeftiniji pojacavac

zavisi i šta slušaš od muzike i kako je snimljeno....

 

ovde je takav bass kod mene da tektonski poremećaj imam u sobi :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema gramona ni tu dinamiku ni rezoluciju ni opseg...tako da je to ipak poturanje fals price. Ona sluzi za lepotu arhaicne nemoci :D 

MAda su ovde razvukli frekvencije ozbiljno nisko i izazovno visoko...interesantno!

Digitalija je prava adresa za sve to, medjutim nesto drugo je meni bitno, a to nije na sinama opstepopularne audiofilije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam neki ljubitelj slušalica nikad bio. Mislim da su loše za sluh, a i muzika u glavi mi nije prijatna kao muzika iz zvučnika. Koristio sam ih malo noću dok sam bio student da ne budim ukućane dok učim i slušam radio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Ja nisam neki ljubitelj slušalica nikad bio. Mislim da su loše za sluh, a i muzika u glavi mi nije prijatna kao muzika iz zvučnika. Koristio sam ih malo noću dok sam bio student da ne budim ukućane dok učim i slušam radio.

Potpuno se slazem. Jeste zvuk super-ali samo u glavi. Zvuk mora da se oseti, pa i u guzi :laugh1tooht::buehehe:

Realno, aufiofilija je skup sport- moras imat' kucu, i poslati zenu u soping (ne mora u Milano) pa odvrnuti...

Ovako, stan, zena, komsije...pa slusalice :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, vladd reče

ovaj spl uznemirujuci na subu

ali ne stvara kod mene listener fatigue:smesna:

 

pre 1 minut, Vix reče

moras imat' kucu, i poslati zenu u soping (ne mora u Milano) pa odvrnuti...

Ovako, stan, zena, komsije...pa slusalice

nezgodno - mada zavisi koliko su efekasni zvučnici - koliki je gain ....

ali fakat da slušalice ne mogu ono gore da odsviraju kao Tannoy - nema šanse :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, Mikorist reče

slušalice ne mogu ono gore da odsviraju kao Tannoy

Potpuno je prirodno da između izvora zvuka i ušiju ima nešto vazduha, kod sušalica je to vrlo malo tako da nema tog efekta, nema reverberacija, stojećih talasa itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije da nije problem da u 3 drljam po komsiluku, iako su navikli ipak su matori. :) 

Ono sto je dobro kod sluski je odsustvo refleksija po sobi, nebitno je da li je 14 ili 24 kvadrata.... Sve je tu, na i u glavi :)

I naravno nema nezeljenih zrtvi slusanja glasne muzike :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

https://www.headphonesty.com/2019/04/headphone-impedance-demystified/

Procitaj prvo ovo, pa razjasni sebi neke osnove.

Ono nadalje, po meni i mom izboru bi bilo da se prvo odaberu slusalice solidnog(odlicnog ili ultra) kvaliteta, pa prema njima(i kvalitetu i impedansi) prilagodjava daleko jeftiniji pojacavac. Kome je bitniji kvalitet nego snaga.

Dramaticno je veci raspon cena u ovom slucaju nego u setu pojacalo - zvucnik, gde je veliki SPL vodilja problema.

Hvala profesore:)

Trenutno koristim neke sonijeve bubice kupio ih pre par godina, nemaju onaj extra opseg tipa 2-3  do 45000Hz, ali mogu da prodju. Posebno mi se kod njih svidja izolacija od spoljašnje sredine tako da su idealne za gradski prevoz.  Sad je u planu nabavka nekih boljih za kućnu upotrebu evnetualno posao a i može se skutijati  neko fino jednostavnije pojačalce, idealno za diy-a početak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...