Jump to content

Dynazero ST-70


zerowaf

Preporučeni Komentari

Ne sviđa mi se izvor, teško može mobilni telefon da daje dobar zvuk, a i zvučnici ti trebaju neki bolji, dobri su ovi LG, ali ipak razmisli o unapređenju sistema.

 

:tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Aleks reče

Ne sviđa mi se izvor, teško može mobilni telefon da daje dobar zvuk, a i zvučnici ti trebaju neki bolji, dobri su ovi LG, ali ipak razmisli o unapređenju sistema.

 

:tongue10:



Mijenjao sam Tannoye za ove zvučnike! Dodao sam samo 500 € keša. Dobro sam prošao.
Mobitel je SaNsung, ali imam i Xiaomi za ozbiljnije slušanje tako da je sve pokriveno!  :dirol:

:laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde da pokušam rekonstruirati dio teksta koji sam prethodno napisao, pa izgubio. Ne mogu se jedino sjetiti detalja u vezi svitaka, Hoffe, Kennedyja i Svetog Grala. :D 
Dakle, ovo je treća pločica u mom ST-70:

Prva je bila originalna, vjerojatno stra koliko i pojačalo. Na žalost, kod mene je došla u takvom stanju da sam sa lemilicom rekonstruirao poneki vod na njoj, a tokom rada se poneki postojeći vod također odlijepio sa pločice.
No, čak i ovakav smotan kakav jesam i uz pomoć mojih drugara ovdje na forumu proradila je.
Kako je zvučala, ako smetnem s uma brum i šum?
Jednom riječju - Muzika! Iz tog pojačala je izlazila Muzika....sa velikim "M". Nije baš najtočnija niti je najdelikatnija, ali dok svira nije te ni briga!
IMHO, pravo dobro!
Naiđete li ikada na ST-70, pokušajte spasiti staru pločicu. Vrijedna je toga!
Mali problem je samo u nekoj budućnosti sa drivericama jer su originalne driverice postala misaona imenica. Skoro Unobtanium! Nema veze. Postoje adapteri za 6GH8 lampe i čak sam ih i kupio. Na žalost, iako nisu bili besplatni, đaba sam ih kupio jer te pločice više nema.
.
Druga pločica, zapravo druge dvije jer sam prvu od njih dvije uništio svojim nevjerojatnim elektroničarskim talentom je od Dragana sa tubes.rs.
Stvarno preporučujem tu pločicu. Svira za medalju!
Malko više Hi-Fi od moje na samrti originalne, ali svakako iz nje izlazi Mjuza! Opet sa velikim "M".
Meni se svidio zvuk sa ruskim MBM sprežnim kondenzatorima, pa sam ih i ostavio. Nisam ni probavao druge.
.
Treća je ova koja je na videu. VTA-70 iz US of fuckin' A.
Najviše Hi-fi od njih tri! 
Sprežni kondenzatori su opet ruski, ali ovaj put K75-24. 
Zvuk je nakon uključenja, a na videu vidite zapravo prvo uključenje ampa nakon popravka, tanak. Kao da je ugrađena aktivna skretnica i onako grubo odrezano sve dolje.
Kako sam na netu čitao da nije takav karakter zvuka pomišljao sam da možda treba malo vremena ruskim kondenzatorima i ruskim lampama 6N8S da naiđu, pa sam, nesiguran smijem li tako, spojio amp na dummy load i na maloj snazi svirao u dummy load nekakav niz tonova za burn in skinut kod bratske nam trgovine iza Karpata nekih 15-ak sati. 
Prije toga je pojačalo radilo u komadu pet-šest sati i uvjerio sam se da ne drifta.
Nakon ponovnog spajanja na Devone me dočekao potpuno drugi zvuk!
Toliko o usviravanju!
Zvuk je pun, najdetaljniji od tri spomenute pločice, ali još uvijek lampa. Svakako najviše Hi-fi od njih tri.
Razlike bih sveo na otprilike ovako - Najviše mjuze i najmanje detalja sa originalnom pločicom, naviše Hi-fi i puno mjuze s najviše detalja sa VTA pločicom i 6GH8 pločica taman u sredini.
Ne mogu niti sebi reći koja od njih je najbolja jer nije riječ o tome da je neka bolja ili lošija nego je riječ o drugačijem pristupu i sa sve tri ćete uživati bez imalo dvojbe.
Možda će me nagodinu uhvatiti želja da opet dangubim, pa možda napravim monoblokove na bazi ST-70. 
Kako je ZM već rekao, šteta je ovo željezo razbarogati iz pojačala, pa ću tada tražiti neko novo gvožđe.
Možda ga baš naručim i negdje kod vas u Srbiji jer nemam nimalo sumnje da se kod vas nađu majstori koji to znaju, mogu i hoće namotati na svjetskom nivou.
Sad se moram početi baviti zvučnicima koji stoje u kartonskoj kutiji i gramofonom koji stoji u nekoliko kutija. :D 
Pa ja imam posla k'o svrbljiv! :rofl: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...