Jump to content

Dynazero ST-70


zerowaf

Preporučeni Komentari

Došla mi je danas koverta sa VTA PCB.
Nisam imao volju opet raskopčavati amp i nositi ga van iz sobe, pa sam samo sjeo u kuhinju da pogledam pločicu. Kako još nisam spremio nijednu alatku niti kutijicu sa djelovima jednostavno sam polemio 4 bias pota, jedan jumper i podnožja koja su stajala u jednoj od kutija sa grincajgom.
Onda je zašlo sunce i ne vidim više dobro, pa sam ugasio lemilicu. 

vta1.jpeg

vta2.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, vladd reče

 

Sema.jpg



Vladd, to je zbog mene napravio kako je napravio.
Računao je, i to s pravom, da ću lakše shvatiti ako napravi layout sheme koji je sličan stvarnom stanju ispod haube jer je tamo baš takav razmještaj na sabirnici koja je originalno ugrađena.


EDIT: 
@BANAT ne smijem javno objaviti shemu. To ne tschizna ad uj damne. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, vladd reče

Eee, onda ok, inace je preglednije, kada je meni trebalo da se zamislim i pratim masu..gde sta kako... :) 


A ja iz prve vidio gdje je što! :rofl:
Što je razlika između inženjera i lajbeka. Lajbek funkcionira oko puta palac i ako na shemi nešto stoji lijevo onda ga neće naći u stvarnosti jer nije s lijeve strane. :D 
Zato meni/nama trebaju upute na razini didaktičkih igračaka za djecu predškolskog uzrasta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Feljton vašeg omiljenog dopisnika o Demianu ST-70 se ipak nastavlja!
Last time in Demian VT-70:
(zamislite kratke slidove kao u američkim serijama kad vas podsjećaju na prethodne epizode)
Stavljena je nova pločica jer sam prethodnu novu pločicu uništio bušilicom nastojeći staviti grid stopere.
Nova pločica je proradila iz prve, ali je brujala.
Malo još petljanja i brum se smanjio na nešto skoro podnošljivo
Stavljeno tzv SDS napajanje. Proradilo iz prve. Brum je sada podnošljiv. Čuje se bez muzike, ali sa muzikom čak i ako se ne sluša glasno je OK.
.........................................
Odavno već imam VTA-70 pločicu sa 6sn7 drivericama, pa sam ju jučer napokon odlučio na brzinu dovršiti i ugraditi. Od ovog "na brzinu" sam se oprostio čim sam ju već do kraja popunjenu htio staviti u kučište.
Fucken PCB je veći!
Morao sam poskidati sve sa prednje ploče na pojačalu, a malo sam kombinirao kako i što, pa sam skinuo i bias kondenzatore. 
Ne trebam naglašavati da nisam to ni trebao napraviti, a povrh svega sam jedan od njih uspio uništiti (otkinuti pin prilikom vraćanja - ne pitajte kako, please!)
Nakon što sam nabrojao svece u kalendaru do otprilike sredine Aprila s time da sam se nekih sjetio i više puta sam mudro odlučio da mi ni ne treba Demian.
Dobre su slušalice i mobitel....pasmasters_i_malom_cucku....:icon_evil:
..............................
U sljedećem nastavku saznajte je li mladi Werter odolio iskušenju da nastavi čačkati po ampu i koliko je trebalo vatrogascima da stignu na lokaciju...Stay tuned!

.........
P.S. Na trećoj fotki je sve jako neuredno jer sam morao nadoštukati nožice na coupling kondovima da bih imao dovoljan clearance da vratim sve natrag na prednju ploču.
Stavljen je bužir, pa sam pomislio da je možda pretanak i pomislio da bi se mogao lako probiti i još obljepio nožice sa izolirkom.
Bias kondenzatori su manji nego što je na šemi za VTA pločicu. Sada su 68uF, a na shemi su 100 uF. Original VT-70 je na tom mjestu imao 50uF, pa sam pomislio da je ovo dovoljno dobro.

PCB_Back.jpeg

PCB_Front.jpeg

Da-horror.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Last time in Dinasty:
Zero, aka Young Werter has assembled new driver board, but he had learned that 2 hour job is never two hour job!
Firedepartment sentence was a clickbait. :angel0:
.....................................
Nakon što sam veći dio noći proveo slažući amp sam ga priveo kraju i krenuo na spavanje.
Uz kavu mi je ostalo samo da prijepodne spojim napajanje, biasiram lampe, provjerim radi li sve i to je to.
Sa SDS pločice sam lijepo doveo 435 VDC na VTA PCB (preporučeno 400 do 440 VDC), provjerio imam li negativan napon - imam!, stavio driverice i prema uputama se uvjerio da sve tri svijetle.
Izvadio driverice, stavio ispravljačicu i lampe na lijevi kanal i napravio test biasiranja - perfektno!
Ponovio na desnom kanalu - perfektno!
Stavio driverice spojio sve na testne zvučnike.
Ljudi, ovo je najtiše pojačalo koje sam ikad imao!
Nikakav šum, brum, white ili pink noise ne izlazi iz zvučnika! Ništa!
Ovako crnu pozadinu nisam nigdje čuo!
Malko me jedino brine što ne čujem ni muziku.....
.........................
Stay tuned!
Ne znam kad ću smoći volje, ali kad smognem ću ga otvoriti i pokrenuti troubleshoot sequence.
Sad moram popiti još kave i kafetin. Ubija me glavobolja, pa se čujemo/čitamo poslije.

Dead_silent.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram se malo odmoriti od buljenja u pojačalo. 
Više ništa ne vidim i sve mi je isto.
Nego, dvije anegdote:
sinoć sam išao po ne-znam-koji-put zašarafiti pločicu u amp. Mala matica i pridržavam ju prstom, te stežem sa šarafcigerom s druge strane. Idem maknuti prst i ne mogu - stegao sam si nokat za šasiju sa tom maticom.
..............
Sad maloprije ja na jednom kraju stola radim svoje, a žena je na laptopu na drugom kraju.
Nitko nikom ne smeta.
Upalim nakon što sam po n-ti put malo prepravio napajanje i čujem "Kvrc". Krenem rukom prema prekidaču i još jednom "Kvrc" ali još glasnije. Jednom rukom zaklanjam oči drugom dosežem prekidač i gledam koji kondenzator se napuhuje.
Ona vidi da sam se zbrecao i pita je li sve u redu.
"Nije, jebi ga!", rekoh frustriran i sretan što sam stigao ugasiti amp.
Tada vidim da u ruci ima onu pucketavu foliju sa mjehurićima zraka  koji puckaju kad ih se stisne prstima.
- "Jesi li ti to sad dva puta pucnula s tom folijom???"
-"Da, zašto?"
- "Ma ništa...:magarac:"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na fotki je papir na kojem sam napisao razlike na mojoj pločici...koju sam JA popunjavao....i vrijednosti koje trebaju biti na kojoj poziciji:

to_nije_dete_to_je_kreten.jpg



A ovo je umjesto komentara na majstora koji je to napravio:

 




:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jučer popodne, noćas do 4 ujutro, danas cijeli dan do maloprije - naravno s prekidima...
Nemam sad više snage ni volje, a ni vremena to popraviti.
Najvažnije mi je da znam gdje je zec.
Moram raskrčiti stol, pospremiti alate i svu boraniju, premjestiti pola blagovaone jer u ponedjeljak dolaze ljudi staviti plastičnu stolariju,a ja ću tada biti u A.
Sutra putujem, a trebam se i pripremiti, pročitati desetak mailova u vezi organizacije posla, poskidati nove knjige laganih vožnji i upoznati se s izmjenama....
Pa meni treba godišnji da zamjenim pločicu na pojačalu!!! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Napisao sam pravo dugačak post prepun pametnih riječi i zaključaka sa tragovima drame, humora, osvrta na prošle verzije pojačala i onda mi se Chrome smrznuo, da sam ga morao resetirati i izgubio sam taj tekst u kojem sam otkrio gdje je Jimmy Hofa, tko je naručio ubojstvo Kennedyja, točnu lokacija Svetog Grala i sadržaj još neobjavljenih svitaka iz predbiblijskih vremena.
Ne da mi se sad opet sve to tipkati, pa evo samo kratka novost na jubito:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...