Jump to content

Preklopnik za dva gramofona


Srle

Preporučeni Komentari

Hteo bih da na integralac priključim dva gramofona, jer sam pored mog postojećeg dobio na poklon još jedan od drugara koji je napustio vinyl vode.

Pojačavač ima samo jedan phono ulaz i MM/MC preklopnik. Negde, možda i ovde, našao sam DIY rešenje, kao na priloženim slikama. Sada više ne mogu da nađem gde je to bilo.

Da li ovakvo rešenje povećava ukupnu kapacitativnost, ako su u paraleli sabiraju interkonekti oba gramofona ?

Da li se se žice za uzemljenje oba gramofona vezuju na GND na ovoj kutijici pa odatle na GND za phono na pojačalu, ili se nezavisno vode do uzemljenja na pojačalu ?

Da li je poseban phono pretpojavač za drugi gramofon i/ili za oba ipak bolje rešenje ?

switch za 2 gramofona 5.jpg

switch za 2 gramofona 6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Radiće natavno i sa tom prekidačkom kutijom, ali sigurno lošije nego kad je direktna veza. Za line level može tako nešto da se koristi, ali za te sitne signale nije baš preporučljivo.

Interkonekti oba gramofona su odvojeni prekidačem tako da se ne sabiraju kapaciteti. Ali se dodaju kapaciteti kablova unutar te kutijice i kapacitet kabla od kutije do phono ulaza. Znači dodaješ kapacitet  tih kablova i unosiš još tri spoja/kontakta na put signala. Kapacitet više utiče na MM gdd su veće impedanse a dodatni otpori na MC gde su male impedanse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Interkonekti oba gramofona su odvojeni prekidačem tako da se ne sabiraju kapaciteti. Ali se dodaju kapaciteti kablova unutar te kutijice i kapacitet kabla od kutije do phono ulaza. Znači dodaješ kapacitet  tih kablova i unosiš još tri spoja/kontakta na put signala. Kapacitet više utiče na MM gdd su veće impedanse a dodatni otpori na MC gde su male impedanse.

Misliš na prekidač u kutiji na slici ?

A da li može da se prosto stavi "Y" ili "T" adapter na samom pojačalu (na svaki chinch po jedan) i da se naravno ne puštaju oba gramofona istovremeno ?

Samo mislim da se onda sabiraju kapacitivnosti oba interkonekta na svakom kanalu, jer je to onda paralelna veza ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tad glava gleda u glavu, ne valja

 

koje god pojacalo da imas - izbusi rupe za jos par rca nazad, blizu postojecih za phono

stavi mali RY12W-K Fujitsu relej, spoji da zajednicki kontakti idu na phono, a radni/mirni dolazi signal sa rca

prekidac za off/on , i to je to

ako nesto nije kosher, ne treba da te spreci u igranju

sa druge strane, ako tako moze da radi EMT i Nagra, mozes i ti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Srle said:

Misliš na Phono 1 i Phono 2 ulaze

Nije naravno mislio na to, nego da se sa zadnje strane ugradi dodatni par činčeva i tu stavi prekidač koji bi prebacivao signal sa jednog i drugog gramofona.

 

...preteče me ZM dok sam kuckao...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...