Jump to content

Analogni sistem


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

On 7/16/2021 at 2:55 PM, Doktor said:

Ja sam mislio da si ti "presao igricu" sa Van Damme-om ?

Od kud' sad' pa ovo ( tvoje ) razmisljanje ?

A Quad Club i "deda" iz Peshte ?

Zasto tamo ne uzmes kabl sto si meni porucio jos onomad i koji je samo tako "cucnuo" na ESL-57/33/303 ?

pohvalise ga u lokalnom Tannoy klubu pre izvesnog vremena,iz kombinacije Arden HPD/Marantz integralac,poveci iz novije generacije :oldtimer:...msm nigde se ne zurim,cekao sam da negde natrci na ovo i neko sa nekim drugim sistemom pa da vidimo i neka druga misljenja..sasvim slucajno sam ga danas i video i cuo i uzivo,kalajisane bakarne zile/licne,relativno malog preseka-to je onih nekih cca 1,5mm2,sluzi za vezu kod sirokopojasnog zvucnika,da hrani dodatni visokotonac...ali i tu se kuvaju sad u zadnje vreme samo SETovi sa 300b,2A3,tako da je i to diskutabilno-barem za mene...matori sto je imao one solid core zice iz Quad kluba,e nema vise...tako da ostajem status quo B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/16/2021 at 3:25 PM, Aoxomoxoa said:

A ne...mislio sam na duzinu...da natenane kupim 2x2.5 - 3.0m

burlaj malo po parts connexion sajtu,ima neki dvozilni Duelund -zvucnicki sa cenom oko 20-22 funti/m,isto kalajisana bakarna zica,relativno tanka...sad posto je preporuka dosla i do mene iz extremne audiofiljisticke branse,neki macak u dzaku postoji oko nje sigurno..:hot::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, paja959 reče

burlaj malo po parts connexion sajtu,ima neki dvozilni Duelund -zvucnicki sa cenom oko 20-22 funti/m,isto kalajisana bakarna zica,relativno tanka...sad posto je preporuka dosla i do mene iz extremne audiofiljisticke branse,neki macak u dzaku postoji oko nje sigurno..:hot::D

 

Ona sto je opletena platnom i zalivena voskom?

Sto ju usporedjuju sa vintage zicama?

Imam ju ja. Odrezao dva komada za zvucnicke zice i ostatak spremio za unutarnje ozicenje MG15 kad dodju na red za izradu.

Prvih prekonekoliko sati su mi siljile zvuk u usporedbi sa solid core srebrom od 1,6 mm.

Kasnije su se umirile.

Vratio sam natrag srebro i mislim da je zvuk sa srebrom puniji i dublji, ali sam od tada izmjenio i tri driver pcb na Dynacu, pa tesko da mogu reci sto se vise zapravo dogadja.

Podsjetio si me da opet stavim Duelund, pa usporedim ako ce se imati sto za usporediti.

Da smo blize, rado bih posudio znjore dok ne pocnem sa izradom Zen MLTL MG15 penzionerskih kompenzatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

burlaj malo po parts connexion sajtu,ima neki dvozilni Duelund -zvucnicki sa cenom oko 20-22 funti/m,isto kalajisana bakarna zica,relativno tanka...

Ti mene sada teras sa 5e na 25e po metru...jok,ja zavrsio sa kablovima za sva vremena...ovo 2x2m svira,nego se kablovi malo vide,pa sam mislio da uzmem duze.

Sto vise slusam svoje cd i lp...ima pozitivne razlike u odnosu na narandzasti...treba znati kada stati...sada pare samo za lp i cd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, zerowaf said:

 

Ona sto je opletena platnom i zalivena voskom?

Sto ju usporedjuju sa vintage zicama?

tu gde sam ja bio,tu su jos singl vodovi,ali su mi pokazali sliku,tog sa dual vodovima...izgleda upletena sa platnom,da li je zaliveno sa voskom,ne znam da ti kazem...kad su mi rekli da je to iz P.Kvortrup kuhinje,bilo je kod mene ono "listajmo dalje" :hot:

 

5 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ti mene sada teras sa 5e na 25e po metru...jok,ja zavrsio sa kablovima za sva vremena...ovo 2x2m svira,nego se kablovi malo vide,pa sam mislio da uzmem duze.

ja sam samo rekao,uzajmi ako mozes,poslusaj...ove igre sa kablovima su ono,negde legnu neki jeftiniji kablovi,ko budali samar,a negde mozes potrositi i 100x vise po duznom metru,pa rezultat bude razocaravajuci :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jok...upgrade sistema ce se raditi ulaganjem u first press ploca...po ceni reizdanja.

Ta potraga izaziva leptirice...

Najvece uzbudjenje sam imao dok sam osvajao...sto duze trajalo,to vece uzbudjenje...posle je sve deja vu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...