Jump to content

Filmska muzika


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 87
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 nedelje kasnije...

1988, Martin Scorzese : The Last Temptation of Christ Glavne role : Willem Dafoe , Harvey Keitel , Steve Shill Soundtrack ( Album) : Peter Gabriel (Pasion)

Šteta što je relativno tehnički slab snimak. Isto kao i Ry Cooder...Ali zato muzika.... Ugasiš svetlo, zavališ se, tek jedna sveća da tiho tinja... i pojačaš da bude dovoljno glasno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Posto sam pored muzike zaslepljen sedmom umetnoscu, ceo zivot mi je popcult .jednostavno moje odrastanje su obelezili sci fi , horori, trileri akcije koji su izasli 80ih i pocetoom 90ih .dok sam ziveo u beogradu omiljeno mesto za izlazak mi je bila kinoteka i dom omladine kada su pustani sci fi / horor serijali . Samim tim veliki sam ljubitelj soundtrackova (bio jedan od retkih u sali koji je ostaja do kraja projekcije da odslusa soundtrack), omiljeni ako moram da izdvajam je Basil Papadoupolus Conan Barbarian cije prvo izdanje imam na ploci.omiljeni reziser i kompozitor je naravno John Carpenter . Pored toga obozavam tarantinove soundtrackove i naravno Ennio Mariconea.

Skoro sam isto nabavio j.pageov soundtrack za deathwish koji je tiha jeza od ploce.eto toliko sa sad na temu soundtrackova od mene [emoji3]

In a world of compromise some dont

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . . Samim tim veliki sam ljubitelj soundtrackova (bio jedan od retkih u sali koji je ostaja do kraja projekcije da odslusa soundtrack), omiljeni ako moram da izdvajam je Basil Papadoupolus Conan Barbarian cije prvo izdanje imam na ploci.omiljeni reziser i kompozitor je naravno John Carpenter . . . .

 

Kada si vec spomenuo John Carpenter-a ( koji je za respect sto se tice horror-a generalno ), evo i necega sto je Carpenter dosta preslusavao i to je sigurano ostavilo uticaj na njegovo komponovanje soundtrack-ova.

 

 

Italijanska grupa "Goblin" koja se specijalizovala za horror soundtrack-ove 70-tih godina XX veka. Tacnije receno, kalvijaturista "Gobiln"-a, Claudio Simonetti, koji je dugo godina saradjivao sa Dario Argento-om, znacajnim reziserom, scenaristom i producentom italijanske horror kinematografije ( meni licno i najboljim ).

 

Kako si napisao da si cesto bio posetilac Muzeja kinoteke u Kosovskoj, verovatno si pratio Argento-ov filmski opus.

Dobro je da ima na YT i ovaj kolaz soundrack-ova od Argento-a ( nije mu radio samo Simonetti muziku, vec i E. Morricone koga si takodje spomenuo ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ne, totalno sam smetnuo sa uma Italijanski film , dario argenta(koji je bio gost u domu omladine pre 10ak godina cini mi se)mario bavu ,lucio fullci,claudio simonettija i ostalu ekipu mastera horror filma.pre par meseci goblin je nastulao u becu gde je Simonetti uzivo izvodio muziku iz:susperije,down of the dead , demoni, profondo rosso,itd.na zalost zbog poslovnih obaveza nisam uspeo sa otputujem na koncert.drugar koji je samnom isao u kinoteku (jep kosovska[emoji3])je bio na koncertu i kaze da je bilo totalno ludilo.

Preporuka i od mene za Goblin i Simonettija!

In a world of compromise some dont

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ne, totalno sam smetnuo sa uma Italijanski film , dario argenta(koji je bio gost u domu omladine pre 10ak godina cini mi se)mario bavu , . . . . .

 

Kada si vec spomenuo Marija B., nije bio on , ali je bio njegov sin Lamberto u Beogradu novembra meseca prosle godine ( pre 2 meseca ) u SKC-u. :)

http://www.fsffantastic.com/index.php/program/pocasni-gost

Meni licno daleko interesantniji je bio Majstor za specijalne efekte i horror maske Serdjo Stivaleti, koji je takodje bio gost festivala.

Da ne oftopic-ujem, evo i soundtrack-a iz najpoznatijeg horror filma koji je rezirao Lamberto Bava. Naravno, muziku je radio niko drugi do Claudio Simonetti ( Goblin ).

 

" Demoni " ( 1985 ).

 

C.Simoneti je veoma domisljato i vesto inkorporirao temu E. Grieg-a " In the Hall of the Mountain King " iz svite "Peer Gynt" u soundtrack "Demona".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2006 je bio Dario u beogradu , prica se da je Miki Lakobrija(nas najpozntaiji horror make up artist) tada direx od Darija uzeo br telefona od Stivaletija i tako je nastala saradnja i njegovo dovodjenje u beograd. Propustio sam dolazak Lamberta Bave jer sam se u tom periodu selio nazad za krusevac i nisam prisustvovao dogadjaju .

Evo i od mene jedan soundtrack da ne idemo u off heheh

https://youtu.be/9xSjU5XTxds

In a world of compromise some dont

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...