Jump to content

RPi i playeri


stefaca

Preporučeni Komentari

41 minutes ago, Nesic said:

@stefaca 

a neko mini atx rešenje kao izvor?

pasivno full

LC Power 1340MI 75w + ASROCK J3455-ITX ...

Iskreno to kuciste sam bas i gledao. Ploca mi je cak i top jer je i CPU za muziku sasvim dovoljan. Barem moje misljenje. Sve je opet malo, ide na stalazicu gde su uredjaji. Napajanje je vec odvojeno. Prednost, barem opet moje misljenje, je da moze kasnije kvalitetnije neko da se napravi.
Sto se dodira tice kod mene barem DAC ima dva kabla: jedan je za napajanje koje je externo i nije vezano za komp i drugi koji je za data (D+/-). Opet moje misljenje je da komp za muziku ne treba da ima GPU jer ono nece ni GUI imati. RT kernel na Debianu, MPD i miran sam. Cool je meni to sve jer je pasivno. A to je bas ono sto zelim da sastavim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne gledam toliko filmove odnosno ovde je ideja o kompu za muziku samo. Filmove gledam preko emby-a, server dignut na kompu gde je storage a na TV-ima mi je emby aplikacija. Tako da TV u sobama uvek ima pristup svim kolekcijama jer se taj komp, nazovimo ga glavnim, maltene i ne gasi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, silentbob reče

Ja sam moj medija server upakovao u orman sa osiguračima.
Plex server za slike, filmove... Čak i za muziku ponekad preko tv na optički pa u dac. 5b6ffb925b498c22c32666180f4f5f37.jpg

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 

Nije bitan metod. Bitno je da je rezultat isti.

Audio Digitalija je jako pipava stvar i oblast - mada dosta njih tvrdi da je analogni audio takođe pipav.

Kod sve digitalije je problem - čak i kod one koja se napaja samo na baterije - imao sam i imam par DAC na baterije

da svi polude u prisutvu blizine mobilnih telefona - svejedno da li je USB ili optika zakačena na njih....primeri

Fiio DAC na baterije / pojačalo + telefon  u blizini (4-5 metara) = slučajna statika EMI uzrokovana (GSM/GPRS) signalom - čuje se kroz sistem...

JDS Labs ODAC  / slušalice ili na pojačalo + telefon  u blizini (4-5 metara) = slučajna statika EMI uzrokovana (GSM/GPRS) signalom - čuje se kroz sistem...

Chord Mojo DAC - preko optičkog direkt / pojačalo + telefon  u blizini (4-5 metara) = slučajna statika EMI uzrokovana (GSM/GPRS) signalom - čuje se kroz sistem...

Čak mislim i kad komšije primaju i šalju sms poruke da to jasno čujem na digitaliji....

Da ne pričam o grmljavinama - padovima napona - interferencijama sa elektormotorima po kući i oko kuće...i na kraju sa EMI iz samog PC...

DAC mora da se osmisli (u samom startu) da ni na jednu stranu ne ulazi EMI u njega - da se nikakav provodnik (kroz koji prolazi napon) ne ponaša kao antena...Problem je napraviti DAC da se ne ponaša kao risver radio signala..........pogotovo zapakovan u malim kutijicama....nema tu nikakvog mesta za ozbiljne filtracije...onda džaba svi plejeri - sva cinculiranja sa sistemima - makar PC bio potpuno pasivno hlađen - jer je problem na drugom msetu.

p.s.

Sad ne čujem smetnje (dešavalo se da D10 DAC tiltuje kao fliper) uzrokovano (GSM/GPRS) signalom - da držim dva telefona direkt na samoj kutiji od DAC-a :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Msm kapiram ja sav ovaj "VUDU" i rituale oko puštanja muzike kroz neki "savršeni PC" (savršene plejere i siteme) koji bi bio  izvor zvuka......

Ali ne može real time kernel (NI RAM MEMORIJA) da kompezuje magnetno zračenje koje prima DAC - kako u analognom - tako i u pre analognom delu.

To je isto kao kad se protiv korone borimo bez maski i filtera...  Fensi plejeri mu dođu kao rokanje antibioticima . Mož da radi (svira bolje) ali ne mora da znači...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Audio player for all Raspberry Pis:

 

GITHUB.COM

Raspberry Pi audio player: AirPlay, Audio CD, Bluetooth, Multi-room, Spotify Connect, UPnP - GitHub - rern/rAudio-1: Raspberry Pi audio player: AirPlay, Audio CD, Bluetooth, Multi-room, Spotify Con...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...