Jump to content

RPi i playeri


stefaca

Preporučeni Komentari

Kontam ima nas vise koji se majemo sa RPi kao izvor pa me cisto zanima koliko se ko majao? Vidim ima tona nekih playera da kazemo. Probao Volumio, Moode. Iskreno meni Moode bolje sviri, ali Volumio lepse izgleda. No, ton je presudan.

Jel je neko probao jos nesto? Tipa, https://www.picoreplayer.org/? Ili nesto sasvim trece? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je ozbiljno ulozio u RP3 i nakacio dosta slika, kutije, napajanje, lampike u izlazu...perverzija...i onda se oglasio jedan poznavalac arhitekture i kaze mu...." covece pa ti na RP- ju nemas cist signal 16bit.." da se iskidas od tuge!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam RPi koristio za svašta nešto. Komplet smart home i homebridge je na jednom koji je ugrađen u tablu sa osiguračima na DIN rail, drugi mi je Kodi media centar, treći je Pi-Hole Ad Blocker za celu mrežu, četvrti pušta web radio kod žene u lokalu, peti u nekakvoj kutiji sa zvučnicima i justboom amp zero pušta uglavnom web radio i služi kao sat... I to sve radi za 5+

Kao strimer za A sistem sam pokušavao, imam i nekoliko DAC (Mamboberry, Hifiberry DAC+ Pro, Hifiberry DAC) hatova kupljenih jer "jedino taj svira kako treba" i ni jedan nije mogao da se poredi sa bar pristojnim CD playerom. Probao sam i HIFIBerry Digi+ Pro, pa sa njega SPDIF u razne dakove, dakove na USB i šta god je moglo. Sve to radi, funkcioniše savršeno, ali zvuk ništa specijalno. Naravno sa sve linearnim napajanjem, ne preko micro usb nego direkt na DAC hat. Onda sam stavio jedan PC sa Volumiom i zakačio USB dac - ubio na mrtvo svaku kombinaciju sa RPi.

RPi je sjajna spravica, može stvarno svašta da radi, ali ko traži ozbiljan zvuk neka ga slobodno zaobiđe. Za web radio/strimer u kancelariji/radonici/spavaćoj sobi da, u A sistemu nema šta da traži kao izvor.

Mojih 50 para

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, gluv_i_udaren said:

Ja sam RPi koristio za svašta nešto. Komplet smart home i homebridge je na jednom koji je ugrađen u tablu sa osiguračima na DIN rail, drugi mi je Kodi media centar, treći je Pi-Hole Ad Blocker za celu mrežu, četvrti pušta web radio kod žene u lokalu, peti u nekakvoj kutiji sa zvučnicima i justboom amp zero pušta uglavnom web radio i služi kao sat... I to sve radi za 5+

Kao strimer za A sistem sam pokušavao, imam i nekoliko DAC (Mamboberry, Hifiberry DAC+ Pro, Hifiberry DAC) hatova kupljenih jer "jedino taj svira kako treba" i ni jedan nije mogao da se poredi sa bar pristojnim CD playerom. Probao sam i HIFIBerry Digi+ Pro, pa sa njega SPDIF u razne dakove, dakove na USB i šta god je moglo. Sve to radi, funkcioniše savršeno, ali zvuk ništa specijalno. Naravno sa sve linearnim napajanjem, ne preko micro usb nego direkt na DAC hat. Onda sam stavio jedan PC sa Volumiom i zakačio USB dac - ubio na mrtvo svaku kombinaciju sa RPi.

RPi je sjajna spravica, može stvarno svašta da radi, ali ko traži ozbiljan zvuk neka ga slobodno zaobiđe. Za web radio/strimer u kancelariji/radonici/spavaćoj sobi da, u A sistemu nema šta da traži kao izvor.

Mojih 50 para

Slicno sam se zezao i ja. Na RPi mi je bio OSMC, Volumio i sad Moode. Iskreno nisam ja nesto super zadovoljan. Na mene je RPi ostavio utisak kao neke vise igracke koja radi i zavrsava posao, ali ne nesto ozbiljno. Znaci, ono sto sam i mislio. Morace neki komp da padne. Neki Asus NP40/50 mozda. Nesto sto je full pasivno da mi se zvrdna. Sad je samo problem gde to naci :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam skroz pozitivno iskustvo sa RPI i Volumio.

Doduše, koristim AlloDigione daughter karticu koja pravi SPDIF signal.

Sa malo boljim napajanjem od fabričkog (3A punjač za telefon), imam veoma respektabilan zvuk. 90% slušam internet radio preko njega i uživam (radio paradise (flac) i radio swiss jazz).

Za mene je postao nezamenjiva sprava u sistemu. 

Što se kvaliteta zvuka tiče, tu je negde na nivou USB ulaza na Chord Hugo 2 konverteru.

Meni sasvim dovoljno.

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spoji Hugo na PC dobrim USB kablom na kom je Volumio i pusti nekoliko flacova, poslušaj, pa pusti isto sa RPi na SPDIF spojen isto nekim dobrim koaksijalcem.

Da bi test bio merodavan koristio sam najbolje moguće uslove za sve komponente:

Linearno napajanje 4A za RPi spojeno na Hifiberry Digi+ Pro sa dodatim BNC konektorom, Volumio, spojeno na DAC Neotech NEVD-2001 kablom terminisan Oyaide BNC konektorima. Za DACove koji imaju samo RCA sam koristio Zaolla SilverLine 75 ohm kabl terminisan WBT 0110ag konektorima

Original CD grebovao EACom, sve podešeno na mrtvu paranoju, u WAV i FLAC

PC - nekakav Lenovo što se vukao okolo, SSD i 2 ili 4 gb rama, Volumio x86, FTA USB kabl, na bateriji dabome

I CD plejer Denon DCD3520

na sva tri isti materijal, slušao po tri pesme na svakom da se ne zeznem

DACova more jedno, šta god sam imao prilike da pozajmim ili imam. Tad je baš bio kod mene i Wolandov M2Tech Young MK2, moj Asus Xonar STU nabudžen dokle može, jedan HRT Music Streamer 2, neki kinez sa dva AKxxxx ne sećam se tačno koja čipa i jedan praviša sa Philips TDA1541A. Na svim DACovima je PC bio bolji. Ukupnu pobedu je odneo CD plejer. Prirodnost, pozicije instrumenata i opšta 3d slika, dinamika, RPi je svuda pao bar za klasu ispod bilo čega drugog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, gluv_i_udaren said:

Spoji Hugo na PC dobrim USB kablom na kom je Volumio i pusti nekoliko flacova, poslušaj, pa pusti isto sa RPi na SPDIF spojen isto nekim dobrim koaksijalcem.

Da bi test bio merodavan koristio sam najbolje moguće uslove za sve komponente:

Linearno napajanje 4A za RPi spojeno na Hifiberry Digi+ Pro sa dodatim BNC konektorom, Volumio, spojeno na DAC Neotech NEVD-2001 kablom terminisan Oyaide BNC konektorima. Za DACove koji imaju samo RCA sam koristio Zaolla SilverLine 75 ohm kabl terminisan WBT 0110ag konektorima

Original CD grebovao EACom, sve podešeno na mrtvu paranoju, u WAV i FLAC

PC - nekakav Lenovo što se vukao okolo, SSD i 2 ili 4 gb rama, Volumio x86, FTA USB kabl, na bateriji dabome

I CD plejer Denon DCD3520

na sva tri isti materijal, slušao po tri pesme na svakom da se ne zeznem

DACova more jedno, šta god sam imao prilike da pozajmim ili imam. Tad je baš bio kod mene i Wolandov M2Tech Young MK2, moj Asus Xonar STU nabudžen dokle može, jedan HRT Music Streamer 2, neki kinez sa dva AKxxxx ne sećam se tačno koja čipa i jedan praviša sa Philips TDA1541A. Na svim DACovima je PC bio bolji. Ukupnu pobedu je odneo CD plejer. Prirodnost, pozicije instrumenata i opšta 3d slika, dinamika, RPi je svuda pao bar za klasu ispod bilo čega drugog.

Taman se ponadao da ce nesto od RPi da bude i ti me ubi. Salim se. Drago mi je da si uradio ovakvo istrazivanje odnosno sve sproveo u delo. Meni iskreno svira OK jer nisam imo prilike da poredim. Generalno cekam napajanje da se sklopi pa da cujem razliku. Za sada se napaja preko punjaca za telefon :D (to je samo privremeno resenje). Ali RPi-em generalno nisam zadovoljan kao uredjajem. Vise mi to jeste a i zamisljen je tako da se deca igraju i da on vrsi posao.

Posto je meni sva muzika u kompu, tu su svi diskovi i sve se deli preko Samba-e kontam meni bi posao zavrsio neki mini PC. Nesto samo da vozdigne sebe i neki sistemcic, nesto na Linuxu posto nisam bas da palim Windows-e i cuda. I pasivno only. Nikakvi vazduho-curkulatori ne dolaze u obzir ovde :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da malo mesamo babe i zabe, ako se RPI koristi kao usb transport, znaci ako posle njega ide neki USB -> I2S konvertor tipa amanero ili waveio koji generise master clock za dac razlika ne bi smela da bude velika. Bar na RPI4b.

Nabavio sam novi rpi pa javljam kakvi su moji utisci. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, da. U nasim slucajevima iza RPi je DAC. Zato i pitah iskustva i sa player-ima kakva je. Jer cuh da ima razlike. Barem citajuci po netu kazu da ima dosta razlika u zvuku samo zbog razlicitih player-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...