Jump to content

Novi projekt zvučnika


drugsef

Preporučeni Komentari

Pozdrav , dosao sam u posed četiri zvučnika 12 incha 16 oma sa alniko magnetima rađeni za Dynacord . Interesuje me da li se neko susretao sa ovim zvučnicima . Vintage su iz sedamdesetih godina a ja zelim da ih iskoristim za hi fi . Slike su u atachu . Ako neko zna nešto o njima , neke karakteristike voleo bih da to podeli sa mnom ili neki link jer sam nekoliko dana tražio i ništa po oznakama nisam identifikovao. Zelim da napravim open buffle sa dva takva basa i imam uz to i dve Goodmans horne . Zahvalan unapred. Rade Jagodina. 

FB_IMG_1605216286298.jpg

20201112_222606.jpg

20201112_222144.jpg

20201112_222219.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko se ja secam, to je radilo ko blesavo u muzicarskim kutijama, cak i bez visokog

 

e sad, koliko bassa ce da bude, ne mogu ti reci

 

pusti ih gole i poslusaj - srednje i visoke

 

ako si zadovoljan, stavi na neki OB (makar i od stiropora) i poslusaj koliko basa ce da bude

 

OB mora da bude velik

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sirina bar 1m

visina sve sto ti treba da strpas dve 12-ke i hornu

kod OB jednostavno ne mozes da ustedis u dimenzijama ........ mozes da ides na kompromise U frame ili H frame ali to onda opet placas drugacijim dijagramom odziva, i frekvencijski i prostorno

al (jedna od) lepota kod OB je sto je  experimentisanje  jednostavnije i brze nego kod bilo koje kutije ...... i sto se brute force pristup (multipliciranje drivera i dodavanje bass helpera) vrlo cesto zavrsi pozitivnim rezultatom

ne bi me cudilo da se optimizovana OB sa tim driverima zavrsi i jos jednom 15-kom na dnu OB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moš se malo zezati i sa simulacijom, mada ovaj Edge ne uzima u obzir reflexiju od poda, računa kao da je bafla   negde visoko u vazduhu daleko od zidova, mislim da je bas odziv u sobi sa tablom na podu dosta drugaciji ispod 100Hz recimo... ali moze da se izmodeluje ono iznad, isplati se istraziti malo asimetriju, zato sam stavio različita krila pozadi... Naš Vix je trošio Eminence Beta15 na bafli od jedno pola metra, ali čini mi se da je rekao da mu bolje zvuči čista ploča bez krilaca,  bas malo gubi na dubini ali dobija na definiciji... da probam da ga prafraziram:to_pick_ones_nose2:

http://www.tolvan.com/edge/help.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rekoh - lako se igrati sa OB - mozes da simuliras OB sa stiroporom , cak i kartonom, ako se obsetis kako da pricvrstis driver da bude fiksiran

generalno to je i brze i efikasnije nego igranje sa softverom - za cega nema druge nego da meris T-S parametre, jer ako ti 2 sata trazenja po internetu ne vrati rezultat, onda tesko da je iko merio i objavio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...