Jump to content

Stefaca


stefaca

Preporučeni Komentari

Kutije: DiscoM (Scan-Speak D2604/833000 sa WG i 22W/4534G00). Original projekta na linku dok više slika kao i detalja izrade je moguće naći ovde.

Preamp: Cevni preamp sa ECC88 (daljinac, podešavanja pojačanja preampa, relejni atenuator, programiranje ulaza, podešavanje vremena grejanja). Više slika samog uređaja i unutrašnosti na linku.

Amp: Kairos. Slike na linku.

Sources:

  • Denon DCD 520AE
  • Topping D50s + RPi (Moode Audio/Samba share same muzike)

Čekaju se napajanje za Topping i RPi, preamp za gramofon, zamena samog gramofona.

 

re_IMG_20201102_123954.jpg

re_IMG_20201102_124154.jpg

re_IMG_20201102_124436.jpg

re_IMG_20201102_124106.jpg

re_IMG_20201102_124234.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije onaj amp LifeForce 55 :)

Pričali smo o njemu kad smo se čuli, pa si moguće prebacio. Ovo je potpuno druga topologija (CFA), jedna od varijacija na tu temu koja jako ozbiljno radi. LifeForce je dosta izbirljiv prema kutijama, te nije baš adekvatan amp za razne impedanse na koje može naići. Pregazilo ga vreme iskreno.

Dakle, amp je Kairos, kao i njegov brat preamp :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odličan sistem bar gledano kroz fotografije. Jes galerija sistema za gledanje ali bilo bi fino da ga malo daš po tastaturi. Kako je nastajao kako si odlučio baš takvu kofigutaciju da praviš. Sigurno će biti interesantno za čitati a i pomogne nekome u odluci. Mene recimo najčešće interesuje kako su komponente legle jedna na drugu ( zvukovno) jer sam se nagledao i naslušao sistema od xxxx $ a da zvuče kao lupanje po šerpama, pa mi je to ono, prvo našta obratim pažnju.

Mnogo je tu muka i rada uloženo, to se vidi, zato navali na narativni deo,  I'll stay tuned :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, mrcelavi said:

Odličan sistem bar gledano kroz fotografije. Jes galerija sistema za gledanje ali bilo bi fino da ga malo daš po tastaturi. Kako je nastajao kako si odlučio baš takvu kofigutaciju da praviš. Sigurno će biti interesantno za čitati a i pomogne nekome u odluci. Mene recimo najčešće interesuje kako su komponente legle jedna na drugu ( zvukovno) jer sam se nagledao i naslušao sistema od xxxx $ a da zvuče kao lupanje po šerpama, pa mi je to ono, prvo našta obratim pažnju.

Mnogo je tu muka i rada uloženo, to se vidi, zato navali na narativni deo,  I'll stay tuned :thumbup:

Ma moze, napisacu. Generalno nisam ja nesto iskusan da sam imao tonu sistema, uredjaja iliti slusao isto tako tonu raznih negde drugde. Vise cu pisati o samoj evoluciji kod mene. Da kazemo pre par godina sam bio uzeo Mission M53, radjena skretnica, menjano ozicenje. U to vreme je svirala stara Yamaha RX496. Mission je tu legao, zvuk je u odnosu na prethodne kutije bio za 3 koplja. Bas brzi, definisaniji, sredji meraka za usi a visoki tisi u odnosu na prethodne ali ne tisi da se ne cuju nego meni normalno. I tako resio sam bio da promenim sve jer se moglo u trenucima.

Zasto te kutije? Po merenjima sve to deluje obecavajuce, kompresiona sto mi je i OK jer zivim privatno pa nemam nesto mnogo ni prostora a kompresija je tu mnogo bolja. Mission ima rupu pozadi, to metar od zida mora koji ja bas nemam. Kada je pala odluka generalno za drivere nisam toliko brinuo jer sam ih pazaraio vani pa prebacio u Srbiju. E sad, ceo setup samo Missione zameni ovim novim kutijama. Totalno druga muzika. Tu nema sta. Zvuk je otisao neverovatno dalje. Bas je ubio. Precizno, brzo, nema onog muljanja. U par numera cujem kako lik klizi po bas gitari. Detalji koje nisam bas mogao da cujem na Missionima. Amira Medunjanin kao da je u sobi kada pustim. Nije moglo da se poredi. Cuje se da je to totalno druga kutija koja je mnogo detaljnija, zvucnija. A opet, ne trazi mnogo snage da se pokrene. To mi je bilo super.

Preamp je i neka moja zelja, lampa. Uvek i svi pricaju kako lampa ima to nesto drugacije. Eto uletelo to. Tako je i amp upao u pricu. Da kazemo slucajno je sve to doslo. 

Kako je to skupa sad leglo? Zvucno meni odgovara. Zvuk nije mastan, nije tezak i naporan. Nije ni kilav, nezan. Bas onako kako treba po mom ukusu. Slusam svasta: nase stare, etno, akustika, dranje od metala. Sirokog spektra. Preamp je dao tu neku mirnocu zvuku. Amp imam osecaj da ne boji zvuk, nema da dodaje nesto da smeta. Nema mnogo snage, nije to 100+ W amp, ali meni i ne treba. Pokrene on ove kutije sasvim dobro. Stim da nikada nije nesto puno ni pojacano, ali opet par puta sam mu ga dao po volumenu. Jasno je da mogu da me cuju 3 sprata u vertikali dalje jer to puca od muzike (no ne slusam da me komsiluk slusa, slusam sebe radi). I da, preamp je trenutno u fazi atenuatora samo. Pojacanje mu je 1x (trenutno je tako po konfiguraciji). 

Ali slusati vokale je banja za usi. Nekako taj sloj srednjih ubije. Pogotovu sto je muzika tako podeljena na slojeve, jasnije u odnosu na sve sto sam imao pre. E sad, dosao je DAC. Slusao sam ga mozda 2h sveukupno. Sve ove utiske pricam u odnosu na prethodni DAC: FX Audio X6 koji je zajebancija u odnosu na Topping D50s. Znaci, tek krece novo slusanje pa neki reporting posle sakupljenih utisaka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, stefaca said:

I da, preamp je trenutno u fazi atenuatora samo. Pojacanje mu je 1x (trenutno je tako po konfiguraciji).

2x je min gain i tako sada stoji. Može se setovati i na 3x/4x, ali nema potrebe u trenutnom setapu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stefaca

lepa stolica :D

ne omalovazavam sistem nego mi se svidja stolica...

 

msm da je lepo sto si malo izmesao lampe i solid state

nisam cuo male zvucnike po svom ukusu pa tu necu da dajem nikakav sud

izgled je prva liga

 

ima li nesto sto bi menjao ili dodao ili si trajno zadovoljan celim sistemom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno nije kraj sistemu jos uvek. Stize napajanje za DAC, trenutno je na RPi koji je na punjacu za telefon. Sigurno ce se zvuk promeniti u necemu. Kablovi su naravno najslabija karika. Videcemo. Bice izmena sigurno.

PS.

Stolica je https://www.emu.rs/proizvod/radna-fotelja-cm-f85a/ (samo crna)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve sve ali slab sam na kutije. Bombonice! Dugo me proganja ideja o paru sofisticiranih kutijica i neki PA ubitachni subwoofer npr. 18" Nisam bass frik al volem kad mogu da zareze kad treba. Ovo bese inspirativno, odoh da napanjim Yello
E pa to ne znam. Zavisi ko kakav zvuk voli. Meni je ovo prvo iskustvo sa kompresijom. Duboko u sebi zamisljao sam kompresionu kutiju kao nesto sto je ispod kutije sa otvorom. Uvek sam ja u glavi fiksirao da kutija sa otvorom vise ima basa. Iskreno pogresio sam bas :). Kompresija ima dosta basa. I to dosta brzog i definisanog basa. Pricam za ovu kutiju. Ipak su basevi 8". Nije to ni malo. Za woofer ko ga voli treba prostora. Em sto on zauzme mesta em sto treba prostora za takav zvuk. Iskreno, meni ne bi trebao woofer i da imam prostora. Basa imas bas kako zelim.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da u ovom forumu svi imaju previse basova! ili ono ne treba im vise, ili ono slag u torti zavisi od slusalaca ako ne slusa kako treba ne mora da znaci...
Vazno je da uzivas u muzici ostalo nije vazno.
:dance4:
Audiofilski zvuk. Prelazak sa razglasnog - svadbarskog sistema na audiofilski zna da pomuti predrasude [emoji16]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tu malo i od tretmana sobe, odnosno netretmana, kompresione kutije su nesto manje zavisne od zasicenosti sobe refleksijama i pozicije zadnjeg zida.

Pride i kompresiona bukself kutija moze da procveta ako se stavi u veliki bafl, police ormana.

Ja se sve cesce prebacujem na male kompresione, kao da mi ne prija bas iz suba, istina netretirane sobe, a toliko sam bio zadovoljan da cujem 40Hz...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...