Jump to content

3a Allegretto N50 restaurastur by krca44, pa jos ponesto


krca44

Preporučeni Komentari

pre 6 minuta, vladd reče

Pusti za pocetak igranjac sa zicama, to moze da bude finalna prepravka pred finalizaciju kutije, za probu skretnice mogu i pvc.

Znam, to je ono sto imam i mozda iskoristim delove stare zice, ne izgleda ona tako lose.... ( 5-10cm uz drajvere ).

Stanje je sledece - ovo sredjivanje pocinje da se ponasa kao rupa bez dna - mic po mic, ide kinta a sem toga vrlo me frustrira kad nesto krenem da radim i ne mogu da uradim ( da li zato sto ne znam, nemam alat, itd ).

Majdin post sam procitao par puta - generalno kapiram ali trebace dani dok potpuno razumem i opet - realno neznanje uslovljava neki limit u probi.

Ostaje da veceras/nocas polemim kondenzatore i da ponovo premerim duzine zica, mozda sam preterao - imam i neke kleme ako ustrebaju - svakako ima jos vremena da se opet razmotri situacija i sta ciniti.

Mrsko mi je i da samo ofrlje sve vratim bez 2/3 posla predvidjenog a neuradjenog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro vece

Potreban mi savet - kako proveriti da li je zalemljen kond na skretnici zaista zalemljen kako treba a da ne spalim visokotonac ?

Pitam posto sam stavio nov vrh, "zalemio" 470nF na sekciju za visokotonac, jedva i lose... i ne znam uopste da li je zalemljeno ili samo zalepljeno ?

Ono sto sam jednom zalemio nema mogucnosti da uopste odlemim, problem koji nisam imao letos ( iako nisam nesto vest u odlemljivanju ).

Dajem sliku skretnice i konda ( ako nesto znaci ) i mkc kondova koji bi trebali ici u paralelu - jedva sam polemio, zicu namerno nisam kalajisao jer sam video da na jednom kalajisanu zicu ne mogu da zalemim izvod kako treba... ovo mi se ranije nije desavalo.

 

DSCN3724 copy.jpg

DSCN3728 copy.jpg

DSCN3731 copy.jpg

DSCN3735 copy.jpg

DSCN3720 copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro vece
Potreban mi savet - kako proveriti da li je zalemljen kond na skretnici zaista zalemljen kako treba a da ne spalim visokotonac ?
Pitam posto sam stavio nov vrh, "zalemio" 470nF na sekciju za visokotonac, jedva i lose... i ne znam uopste da li je zalemljeno ili samo zalepljeno ?
Ono sto sam jednom zalemio nema mogucnosti da uopste odlemim, problem koji nisam imao letos ( iako nisam nesto vest u odlemljivanju ).
Dajem sliku skretnice i konda ( ako nesto znaci ) i mkc kondova koji bi trebali ici u paralelu - jedva sam polemio, zicu namerno nisam kalajisao jer sam video da na jednom kalajisanu zicu ne mogu da zalemim izvod kako treba... ovo mi se ranije nije desavalo.
 
692178726_DSCN3724copy.thumb.jpg.799e6f77cacf229a56bf985e53b7e2cb.jpg
2006898738_DSCN3728copy.thumb.jpg.5c2ebd5662d999bb56ec4fb886a24650.jpg
1572012189_DSCN3731copy.thumb.jpg.6ff5e7da97e6b7ff56f85404dc49eeb5.jpg
1425770802_DSCN3735copy.thumb.jpg.c3534833b61d1657699b322c9bf93c04.jpg
861803047_DSCN3720copy.thumb.jpg.d7f9cc99f54145930861c8260e130c77.jpg
Zbog toga sam ti napisao da radis ptp i novu skretnicu.

Za proveru vidi da li prolazi dc mada to nije garancija da je lem dobar i da nece popustiti.

Raskaci drajvere kad radis sa skretnicom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, krca44 said:

jedva sam polemio, zicu namerno nisam kalajisao jer sam video da na jednom kalajisanu zicu ne mogu da zalemim izvod kako treba... ovo mi se ranije nije desavalo.

Da li imaš neki fluks za lemljenje - meni je najbolji običan kalofonijum i uvek malo tinola nanesem na mesto za lemljenje i malo na žicu tako da kad spojiš ta dva mesta skoro i ne treba dodavati još tinola.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fluksa nemam, nazalost, vec mi je Nixie to pominjao.

Kako sam "zalemio", sad se ne secam sem da tinol uopste nije tekao normalno - imam utisak da sam kalajisan kraj zice nafilovao, pritisnuo i da se to onda prosto zalepilo za plocu skretnice.... i dal' je to kako treba ne znam, siguran sam samo da je lose uradjeno.

Vrh je nov, 832 CDLF , 2,2mm sirina - morao sam podici temp izvan "minimum-optimum" zone ( tako je zovem - da duze traje vrh i da nema vodopad efekta kad krene tinol ).  Ovo je 4.-ti i zbog ovog dizanja temp. brzo ce otici, vec se vidi.

 

 

DSCN3741 copy.jpg

DSCN3744 copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto nije uredu izgleda i sa vrhom i sa lemilicom.

verovao ili ne, ja sve to lemim sa SMA lemilicom od 30W.

madjarske proizvodnje, kupio u Elementi (radnja u Dimceta Cukadzije).

kako god, ako ti Zarkovo nije daleko ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Ciko Brko, poseticu te.

Verovao ti meni za ovih godinu dana sam shvatio da meni treba neka industrijska lemilica koja moze da stoji upaljena danima i pritom ne strada ni ona ni vrh - ova Ersa normalno lemi vrlo brzo i lako samo vrhovi nisu jeftini i tek sa proslim sam poceo malo shavatati kako da traju duze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam Baku ali nesto mi stoji u kutiji, ne znam zasto.  Ovu Ersu sam u pocetku drzao upaljenu po sat vremena, sad je gasim-palim po potrebi ili ako moram spustim temp kad imam pauzu duzu od par minuta.

Gasna od 100W cim budem u mogucnosti, treba mi za debele zice punog preseka - u tome sam los cak i sa ovom sto imam - mada snalazio sam se letos, prvo kalajisem takav vod pa zalemim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Imam Baku ali nesto mi stoji u kutiji, ne znam zasto.  Ovu Ersu sam u pocetku drzao upaljenu po sat vremena, sad je gasim-palim po potrebi ili ako moram spustim temp kad imam pauzu duzu od par minuta.

Gasna od 100W cim budem u mogucnosti, treba mi za debele zice punog preseka - u tome sam los cak i sa ovom sto imam - mada snalazio sam se letos, prvo kalajisem takav vod pa zalemim.

davno, u doba bede, ne ponovilo se, koristili smo bugarske lemilice,

one ruzne sa drvenom drskom.

vrhove pravili sami.

imali smo jedno dobro resenje sto se tice pregrevanja.

prekidac za stonu lampu na kabl i unutra dioda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da napravim tako nesto radi regulacije lemilice - sada bih mozda i mogao ali kad sam pocinjao nisam znao kako.

Za Baku mi stvarno nije palo na na pamet da bih s njom mogao lemiti ( mislim na skretnicu ).

Probacu veceras pa cu videti sta se desava kad se otpanji.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...