Jump to content

GB za CS8416


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 277
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mislim da je najbolja varijanta sto je Sir Oliver predlozio, kombinacija sa odvojenim plocicama za receiver a posebna plocica za DAC.Tako bi projekat bio modularan i svako bi mogao da stavlja sta mu je volja.Ako se radi zajednicka plocica tada bi meni bilo zanimljivo ici na TDA1541.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E `ajde se dogovorite sve sta nam treba pa da posaljem zahtev onima mojima... Samo jos da vidimo dobrovoljca da bude likovni umetnik u tehnici PCBa. Ono sto sam trazio 20 komada CS morao bih ponovo da trazim posto je istekla opcija, ali nema veze cena se nece promeniti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je najbolja varijanta sto je Sir Oliver predlozio, kombinacija sa odvojenim plocicama za receiver a posebna plocica za DAC.Tako bi projekat bio modularan i svako bi mogao da stavlja sta mu je volja.Ako se radi zajednicka plocica tada bi meni bilo zanimljivo ici na TDA1541.

Ako mogu da predlozim dizajn, plocice koje bi se modularno sklapale kao mother board i doughter board. 5*7 cm recimo sa pinovima i konektorima na doughter boardu. jedan modul USB, drugi modul SPDIF ( sa coax i optickim inputom) i selektor izlaza. Kad se te dve nakace jedna na drugu prostim shalterom se bira da li ce izlaz da salje jedna ili druga. na njih sad ide modul ( plocica ) sa DACom ( koji god bio) ili vise takvih ako ce mo paralelne DACove. I na kraju IV stage plocica (LAMPE :msn-rofl: )Ja mogu da skarabudzim neki okvirni kroki a ako niko nece da crta PCB ja cu svoje da pravim na rasteruAko hocete najbrzi put do DACa uzmite kao ja, CD player sa 1541 ( ili 1543 ) DACom i napravite ulaz sa SPDIFa ( ili sa USBa) , direktno na ulazne pinove DACa ( 1,2,3 kod 1543 tj 1 ,2 , 3 ,4 2-4 short kod 1541) Dobijete gotov NOS DAC za jedno popodne ( IV stage, analogni deo vec gotov. Naravno tu ima mesta za tweak analognog dela, kondovi, OPA, Valve...) Uz ovakvu ponudu CD playera pitam se da li uopste razvijati DAC deo ili koristiti gotov.Dakle pod hitno SPDIF plocica
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih samo CS8416 chip-ove. Ne mogu da se odlucim za semu/PCB dok se prvo malo ne poigram sa konkretnim chipom jer nemam iskustva sa njim (neki ga hvale, drugi zale, treci kazu: "E moj brale...") :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih samo CS8416 chip-ove. Ne mogu da se odlucim za semu/PCB dok se prvo malo ne poigram sa konkretnim chipom jer nemam iskustva sa njim (neki ga hvale, drugi zale, treci kazu: "E moj brale...") :msn-rofl:

Tacno. Ako se ispostavi da nije dobar, promenimo chip i pravimo drugi ulazni deo a sacuvamo ostalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Aco, ima li sta novo oko CS8416 - sta kazu, jel dolaze ? <_<

Ja poslao porudzbenicu, sad ce mi dostave konacnu cenu, pa da skupljam harach... Verovatno sledece nedelje, ako nisam promasio voz... Cetvrtkom zatvaraju porudzbinu za inozemstvo, a za tuzemstvo moz kad oces... Trazio sam da mi nadju i TDA1543 i to 80 komada, javicu cenu pa ako je neko zainteresovan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja poslao porudzbenicu, sad ce mi dostave konacnu cenu, pa da skupljam harach... Verovatno sledece nedelje, ako nisam promasio voz... Cetvrtkom zatvaraju porudzbinu za inozemstvo, a za tuzemstvo moz kad oces... Trazio sam da mi nadju i TDA1543 i to 80 komada, javicu cenu pa ako je neko zainteresovan...

<_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

<_<

sipi - 2 = 12 evraimpuls - 3 = 18 evra kan042 - 2 = 12 evranikita011 - 2 = 12 evradavor - 2 = 12 evraLeonardo - 2 = 12 evraCarAca - 2 = 12 evraSir Oliver - 4 = 24 evraWeiss - 1 = 6 evra Ukupno 20 = 120 evra Cena bez P&P.Cena za TDA1543 je 1.8 eura na bazi 80 komada! Ako ima zainteresovanih javljajte se sto pre, ja ce uzmemCarAca - 8 komada = 15 evraRok dostave je dve nedelje izgleda da smo omanuli posiljku za ovaj cetvrtak.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CS8416

sipi - 2 = 12 evra

impuls - 3 = 18 evra

kan042 - 2 = 12 evra

nikita011 - 2 = 12 evra

davor - 2 = 12 evra

Leonardo - 2 = 12 evra

CarAca - 2 = 12 evra

Sir Oliver - 4 = 24 evra

Weiss - 1 = 6 evra

Ukupno 20 = 120 evra

Cena bez P&P.

Cena za TDA1543 je 1.8 eura na bazi 80 komada! Ako ima zainteresovanih javljajte se sto pre, ja ce uzmem

TDA1543

CarAca - 8 komada = 15 evra

Leonardo - 10komada = 18 evra

Rok dostave je dve nedelje izgleda da smo omanuli posiljku za ovaj cetvrtak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nismo mi omanuli nego si ti omanuo <_<

Hebiga, detetu mi rodjendan, a pre toga imao matursko, pa takmicenje u nedelju, i pri svemu tome na poslu 100 problema. Dobro je te sam ortogonalan, a do kad cu ne znam... Moz ti da se ljutis kolko oces, ali tako stoje stvari...P.S. Svi koji mi posalju PP ce da dobiju broj t.r. pa nek uplate kintu da ja to odma konvertujem u evare (neki vec znaju kako je to islo za Panasonike)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hebiga, detetu mi rodjendan, a pre toga imao matursko, pa takmicenje u nedelju, i pri svemu tome na poslu 100 problema. Dobro je te sam ortogonalan, a do kad cu ne znam... Moz ti da se ljutis kolko oces, ali tako stoje stvari...P.S. Svi koji mi posalju PP ce da dobiju broj t.r. pa nek uplate kintu da ja to odma konvertujem u evare (neki vec znaju kako je to islo za Panasonike)

А не причаш да имаш и госте! <_< стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CS8416sipi - 2 = 12 evraimpuls - 3 = 18 evra kan042 - 2 = 12 evranikita011 - 2 = 12 evradavor - 2 = 12 evraLeonardo - 2 = 12 evraCarAca - 2 = 12 evraSir Oliver - 4 = 24 evraWeiss - 1 = 6 evra Ukupno 20 = 120 evra Cena bez P&P.Cena za TDA1543 je 1.8 eura na bazi 80 komada! Ako ima zainteresovanih javljajte se sto pre, ja ce uzmemTDA1543 CarAca - 8 komada = 15 evraLeonardo - 10komada = 18 evrakan042 - 4 komada = 7,5 evraUkupno 22 komada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А не причаш да имаш и госте! <_< стоН_Колд

Sta ti je УДБА eto juce mi dosla tasta, a on vec zna!!! Nema sta, svaka cast na obavestajnom radu... Eto prodje i jos jedan 13.05. a mene se nisu setili (parafraza " A mene, ako se sete za Dan bezbednosti, sete, ako ne, ja sam samo vrsio svoju gradjansku duznost").
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ti je УДБА eto juce mi dosla tasta, a on vec zna!!! Nema sta, svaka cast na obavestajnom radu... Eto prodje i jos jedan 13.05. a mene se nisu setili (parafraza " A mene, ako se sete za Dan bezbednosti, sete, ako ne, ja sam samo vrsio svoju gradjansku duznost").

Сам си се издао, нисам ни рекао о каквим се родбинским односима ради!Само сам поменуо <_<:moil::idea: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CS8416sipi - 2 = 12 evraimpuls - 3 = 18 evra kan042 - 2 = 12 evranikita011 - 2 = 12 evradavor - 2 = 12 evraLeonardo - 2 = 12 evraCarAca - 2 = 12 evraSir Oliver - 4 = 24 evraWeiss - 1 = 6 evra Ukupno 20 = 120 evra Cena bez P&P.Cena za TDA1543 je 1.8 eura na bazi 80 komada! Ako ima zainteresovanih javljajte se sto pre, ja ce uzmemTDA1543 CarAca - 8 komada = 15 evraLeonardo - 10komada = 18 evrakan042 - 4 komada = 7,5 evraRendisha - 6 komada = 11 evraUkupno 28 komada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

CS8416sipi - 2 = 12 evraimpuls - 3 = 18 evra kan042 - 2 = 12 evranikita011 - 2 = 12 evradavor - 2 = 12 evraLeonardo - 2 = 12 evraCarAca - 2 = 12 evraSir Oliver - 4 = 24 evraWeiss - 1 = 6 evra Ukupno 20 = 120 evra Cena bez P&P.Cena za TDA1543 je 1.8 eura na bazi 80 komada! Ako ima zainteresovanih javljajte se sto pre, ja ce uzmemTDA1543 CarAca - 8 komada = 15 evraLeonardo - 10komada = 18 evrakan042 - 4 komada = 7,5 evraRendisha - 6 komada = 11 evraUkupno 28 komada

Dakle jedna lepa vest CS je stigao u zemlju Srbiju i sutra ili prekosutra ga imam kod sebe na hastalu! A sad ruzna vest do sada mi je samo Sipi uplatio i Leonardo rekao da ce izvrsimo Pear to Pear razmenu... Pozurite sa uplatama jer je princip sledeci, uz svaki cip dodajem jos jedno pivo pa ako vam se isplati cekanje... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...