Jump to content

GB za CS8416


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 277
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ak4396.Sta je bolje?

U Rotelovom procesoru RSP1098 imam AK4395. Kazu da bolje zvuči od 4396. Meni zvuči za klasu losije od Marantzovog "prastarog" bitstreama (TDA1307 + 2 x tda1547) koji je ugrađen u player. Marantza u toj kombinaciji koristim kao transport. S Denonom DVD3910 kao transportom je jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno je u pitanju losa implementacija dobrog chip-a; sa Benchmark DAC-1 ljudi su napravili sjajan uredjaj iako je audio deo izveden sa NE5532, a eto poneko ume da napravi los uredjaj i sa AK439x...Nista cudno, happens all the time :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo vam ja service manual pa sami procijenite je li loše ili dobro.....

I sve to (parts list ima 9 strana) je samo surround sound processor ???Sa toliko delova ja bih napravio space shuttle, dva komunikaciona satelita, super 8 kameru i jos bi ostalo babi za nov mikser i kolica za pijacu :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini Aco, oprosti ako ikako možeš!!!! ;) Malo smo se zapričali dok se dok se krčka GB :msn-rofl:

Uzgred dal da aktualizujem porudzbinu ili jos da cekamo??? Za sada nas ima 19 komada ako ste zaboravili! I ko ce vise tu plocicu da projektuje! Nemojte mene samo terati da vadim OrCAD iz prasine pa da radim ono sto sam radio pre 15ak godina!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sacekamo da se javi jos neko pa da imamo tih 20 komada, a ? Sto se plocice tice ima ceo projekat na gorenavedenom sajtu (pavouk.org) ko hoce da pravi tako - ja cu nesto drukcije al' ne bas skoro, treba prvo da potrosim jos po dva komada CS8412+TDA1541A

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sacekamo da se javi jos neko pa da imamo tih 20 komada, a ? Sto se plocice tice ima ceo projekat na gorenavedenom sajtu (pavouk.org) ko hoce da pravi tako - ja cu nesto drukcije al' ne bas skoro, treba prvo da potrosim jos po dva komada CS8412+TDA1541A

Branko jel mozes da svuces sa pavuka plocicu i da napravis GB za PCB, a ako je frka za 20 komada uzecu ja 3 pa ce to biti to! Nego evo ostavicu jos nedelju dana rok za prijavu. Do sledece srede ko se prijavio prijavio!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko jel mozes da svuces sa pavuka plocicu i da napravis GB za PCB, a ako je frka za 20 komada uzecu ja 3 pa ce to biti to! Nego evo ostavicu jos nedelju dana rok za prijavu. Do sledece srede ko se prijavio prijavio!

Posalji mi plocicu na (g)mail pa da vidimEDITSad sam pogledao plocicu. Mene ovo ne interesuje jer zelim, kako sam ranije objasnio da vezujem na razne DAC chipove a ne da me ogranicava 1543 ( koji uzgred i ne volim) Ako vi hocete, mogu da organizujem. Koliko komada? Presaberite se pa da upitam.Ili da izmenimo stampu da ima I2S izlaz a posebno plicice za 1543. Mislim da bi bili interesantno da se proba(va) sa vise banki 1543 chipova. Kao na www.dddac.de
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene ovo ne interesuje jer zelim, kako sam ranije objasnio da vezujem na razne DAC chipove, a ne da me ogranicava 1543 ...

Ili da izmenimo stampu da ima I2S izlaz, a posebno plocice za 1543.

Dakle, ako ko se bude islo na ovako nesto :

post-7-1241829312_thumb.gif

mogao bih ja da uzmem onaj preostali CS8416 i da se tako zaokruzi porudzbina na 20kom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pavuka plocica sto se tice receivera je dobra jer ima 2 COAX i jedan TOSLINK . Nisdam nesto proucavao i ne vidim na koji se nacn vrsi selekcija medju njima. Ako neko hoce da prepravlja da bude samo receiver PCB bez onih 1543 ili da radim ovako? Na kraju clanka je bio opisan neki problem pa ne znam da li je PCB 100% ispravna.Ako nema izmena i radimo ovako, onda pod hitno prijavljivanje i konacanbraoj da bih mogao da se informisema za cenu ( i rok izrade)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je neko voljan da uradi PCB za semu koju sam dao, mislim da bi to bilo najbolje resenje : TOSLINK i S/PDIF + USB :msn-rofl: ... osim ako nije cilj ovog GB u stvari DAC sa TDA1543. ;)

U svakom slucaju prijavljujem se da uzmem onaj jedan preostali CS8416, sto fali da se popuni porudzbina od 20kom.; plocicu sa TDA1543 necem. ;)

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...