Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Hvala Arhanđele!

U vezi mog pitanja iz prethodnog posta - sve mi je objašnjeno u međuvremenu.

Hvala!

Molim :) . Ali tek sam sad video da trazis triologije ili slicno izvinjavam se na neupucenosti. Neznam dali ti je neko predlozio the hunger games http://www.youtube.com/watch?v=SMGRhAEn6K0, ako nije vredi pogledati. ima nastavak. a mozda ce ih biti jos  :) . Sorry jos jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam tražio isključivo trilogije. Zainteresirali su me kad su spomenuli otkud dolazi priča....i to što je Stein nahvalio. Nekako sam do sad svaku njegovu preporuku baš sa guštom pogledao.
Izgleda da imamo sličan smisao za uvrnuto. :D

 

Hunger games ću pogledati kroz koju godinu. Tako sam svojedobno odbijao gledati i Avatara zbog hypea koji je vladao u vezi njega. Na kraju sam pokleknuo i svidio mi se. Zapravo svidjela mi se poruka filma i ideja o duhovnosti koja nadilazi nama poznate religije.

Izmenjeno od zerowaf
Alzheimer, bako...alzheimer...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije svaka tri-quadrologija obavezno - obavezno za pogledati. Star Wars sa svih šest nastavaka vredi imati za "from time to time", Što se mene tiče, "Hunger Games" se kod nas obavezno mora uvek gledati, ali uz opasku da je glavni dirigent 12-godišnja ćerka, a ne ja. Nije loše, nije besmisleno, ali mi je malo plitko, ali usput i pitko, kao voda: ponekad ti treba, osveži te na kratko ali ubrzo prestaneš o tome razmišljati. Korak ispod je "Twilight Saga" - vodica kojom malo poprskaš lice, tek to brzo zaboraviš... Vampiri i vukodlaci, nja-nja-nja...

 

Filmovi koji mi ostaju u sećanju su obično drugačiji, devojčice od 12 godina te stvari ne kapiraju... Na primer EUROPA (1991, Lars Von Trier) - za američko tržište preimenovan u Zentropa (koji im *** je da sve moraju da čačkaju) je definitivno mrak od filma a dešava se netom po završetku drugog svetskog rata u Nemačkoj... I nije trilogija i nije švedski film, no Danski. Glavnu ulogu nosi Jean Marc Barr, simpatični momak iz filma Veliko Plavetnilo (Big Blue)...

Što se tiče Lars Von Trier-a, Melancholia je još jedan film koji me se, što bi rekli, dojmio, a navodno je deo, pajz sad, "Depression Trilogy" gde je Antichrist prvi deo tj nemaju direktne veze ali je idejno prethodnica a potom sledi Nymphomaniac gde mogu da sa žaljenjem konstatujem da nisam ni jedan od ova dva gledao pa ne mogu da komentarišem - ovaj poslednji je dobio oprečne kritike ali ne bih o tom... Budem li ih pogledao, imaću šta da komentarišem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Hunger games ću pogledati kroz koju godinu. Tako sam svojedobno odbijao gledati i Avatara zbog hypea koji je vladao u vezi njega. Na kraju sam pokleknuo i svidio mi se. Zapravo svidjela mi se poruka filma i ideja o duhovnosti koja nadilazi nama poznate religije.

ja sam pokušavao, ali ne vredi. tema 1000x prežvakana u holivudu. glupost. kao i ostale hiper-mega serije rađene isključivo za fejsbuk generaciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc odgledao "November man". Osim par zanimljivih scena, suplje, plitko i prezvakano. Interstellar mi zvuci zanimljivo mada mi sve asocira na onu pricu koja se dosta ponavlja u zadje vreme, da je Zemlja vec s**bana i da nam je jedina opcija da pobegnemo odavde. Isto kao i price nekih likova koji sad kazu da covek nije prouzrokovao globalno zagrevanjel (tako da, "samo vi trosite naftu...i zagadjujte...)

ok, da ne zagadjujem temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikada nisam voleo "Planetu Majmuna" i serijal koji je proizašao iz tog filma (mogu da kažem da mi se nije dopalo jer sam odgledao) ali su mi nakon polu-razočaravajućeg rimejka iz 2001 u režiji Tim Burtona (mnogo sam više očekivao ) dva nova nastavka veoma prijali...

 

Rise of the Planet of the Apes (2011) i Dawn of the Planet of the Apes (2014)

 

Dva filma koji vode u sam početak i na neki način dovode do potpunog razotkrivanja kako je zapravo nastao onaj prvi film... 

Planeta Majmuna je zapravo epilog ova dva koji su snimljeni tek 43, odnosno 46 godina kasnije...

 

Ko voli Sci-Fi, a čak i nije ljubitelj izvornih filmova, može bez ustezanja da ova dva filma pogleda i ne verujem da će se razočarati. Sve je na vrhunskom nivou, priča nema debilnih "rupa" u zapletu, 3D animacija tj efekti koji su korišteni su dovedeni do savršenstva i da ne znam da mnoge stvari nisu stvarne... Čak je i uzbudljivo... Naravno, poruka filma nije nešto preterano originalna i opet se svodi na to da smo sami sebi krivi i da naučna otkrića bivaju zloupotrebljena i onda kada se eksperiment otrgne kontroli, shit happens... Voleo bih da se neko sada odvaži i snimi još jednom, neku ovako usavršenu, uspeglanu i utegnutu verziju prvog filma - to bi zasigurno bilo uživanje za gledati. Oba filma se mogu nabaviti u BluRay izdanjima tako da se niko ne mora brinuti o gubitku užitka zbog loših snimaka. Preporučujem (onima koji radije pogledaju dobar SciFi nego neku melodramu baziranu na depresivnom životu neke nevoljene ruske knjeginje...)

 

Sugestija je da se prvo pogleda film iz 2014, pa onda onaj iz 2011...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa baš je fora u tome da se ide redom sa gledanjem jer je ideja autora da svaki film pokazuje šta je bilo pre

inače, ovaj iz 2014. nisam gledao ali pretpostavljam šta će biti :)

@stein, počeo sam kod yts-a da skidam guardians of galaxy. jesi gledao? znam da imamo sličan ukus pa pitam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa baš je fora u tome da se ide redom sa gledanjem jer je ideja autora da svaki film pokazuje šta je bilo pre

 

Što se mene tiče, ja sam tako gledao, redosledom kojim su filmovi snimani i puštani pred publiku, al' dobro... :)

 

Mnogo je važnije da se vreme ne traći na film koji će gledaoca da ostavi ravnodušnim, ili razočara ispraznom pričom (a takvih i sci-fi i horror trilera ima napretek kojekude)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo odgledao Guardians of Galaxy... Najzanimljiviji fakti: Marvel, dobro pobeđuje zlo na kraju, dva sata relaksirane zabave, na momente i napetost, i naravno, Sony Walkman...

Najbolji citat iz filma "I am Groot"...

 

902220-groot-007.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja za planetu majmuna nemam lepih reči. dosad ubedljivo najlošiji.

 

Zanimljivo... Međutim, ja sam već prilično "potrošen" pa mi je uglavnom sve nja-nja, ali ne mogu da ne primetim reakcije svoje dvanaestogodišnje ćerke koja ume da bude veoma emotivna i to bez ustručavanja tokom gledanja filmova i pokazuje... To u nekoj meri utiče na moju (pr)ocenu filma... A nije ni svejedno u kakvom raspoloženju se film gleda i sa kakvim očekivanjima - ako očekujemo nešto a to ne dobijemo, zasigurno da je razočaravajuće... Zato se trudim da ako već gledam, da budem "open-minded" i neopterećen očekivanjima, koliko god realno to u trenutku mogu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam odgledao, osta bez teksta, treba mi malo vremena da svarim a verovatno da još jednom odgledam.

 

Automata http://www.imdb.com/title/tt1971325/

 

Spisak glumaca nije za baciti, muzika odlična a priča mi nije nepoznata još od AI (Spielberg) ali ovo ima neki drugi kraj... i zaplet i tako...

 

Automata%2BFilm.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...