Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

On 10/14/2017 at 9:21 PM, Doktor said:

Prica je dosta tanka.

Tek posle 4 gledanja Blejd Ranera sam provalio da je Dr. Ana Stelline programirala K kroz sećanja šta će sve da uradi. Čak i kako gleda u dlanove kako pahulje padaju...

Na prvo gledanje nisam dotakao priču. Koliko je složena.  Isto kao prvi kad sam gledao. Mozak gori kad ne znaš u šta treba da gledaš.  Posle 20 puta sve je jasno. Jer uvek promakne neki detalj.:buehehe:

 

Posle 2 puta sam provalio da je Vladimir Nabokov kostur priče. 

I ne da je kostur nego sve sami citati.

Evo ceo tekst tog dela.

Quote
'Baseline' Recalibration Test: "Cells | Interlinked" (Vladimir Nabokov)
Interrogator: "Officer K-D-six-dash-three-dot-seven, let's begin. Ready?"
K: "Yes, sir."
Interrogator: "Recite your baseline."
K: "And blood-black nothingness began to spin... A system of cells interlinked within cells interlinked within cells interlinked within one stem... And dreadfully distinct against the dark, a tall white fountain played."
Interrogator: "Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Have you ever been in an institution? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Do they keep you in a cell? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "When you're not performing your duties do they keep you in a little box? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "What's it like to hold the hand of someone you love? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Did they teach you how to feel finger to finger? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you long for having your heart interlinked? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you dream about being interlinked... ?"
K: "Interlinked."
Interrogator: "What's it like to hold your child in your arms? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you feel that there's a part of you that's missing? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Within cells interlinked."
K: "Within cells interlinked."
Interrogator: "Why don't you say that three times: Within cells interlinked."
K: "Within cells interlinked. Within cells interlinked. Within cells interlinked."
Interrogator: "We're done... Constant K, you can pick up your bonus.”

 

A plot je R.U.R.  Karela Čapeka. I to 90%  :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, shonne said:

All those moments will be lost in time, like tears in rain :)

Ta scena jeste bolja od bilo koje druge u novom. Ali samo ona.

Ostalo je slično veoma. Cells interlinked. ;)

....

Znači prepakovan Karel Čapek u detektivsku priču. Vladimir Nabokov i Pale Fire mu daje taj emotivni naboj između. Pravljene su namerne logičke greške. I to prenesene iz prvog dela. Ono kad LUV roka po L.A.P.D policajce kao od šale je isto što radi Leon Kowalski kad rokne Holdena pištoljem usred Voight-Kampff testa usred L.A.P.D. U toj stanici sad ima bar 20 policajaca (to se vidi na početku kad idu svi na rekalibraciju) koji su NEXUS-9 model replikanta. Odrali bi je zajedno samo pesnicama. Bar po mojoj logici. Ne bi ostao deo nje čitav. Jer imaju snagu terminatora. Ona je Nexus 8s. ALI . . . I na još par mesta u filmu je moglo još policajaca da bude. (vojsku replikanata ni da ne pominjem Nexus-8 is military combat model for the colonization) Ovako ispada da bilo ko može krstarećim raketama da roka bilo gde po L.A. 

Na momente imaš utisak da gledaš baletsku predstavu. Ono sa pčelom. U toj sceni samo nedostaje pirueta Goslinga. Onda ona scena kad ona riba replikant ispada iz plafona i pokreti njeni posle. Izgleda da je Villeneuve strastven ljubitelj baleta i različitih vrsta perfomanasa. Ljubitelj Jana Fabra.

Deo amera bojkotuje film. Jer je pro-Ruski. A ne zato što su lenji da gledaju dugačak i slow film...Prst u oko amerima. Anti-Blockbuster thing. Da ne kažem da ih  Rusi  hrane crvima na početku filma. Nabokov, Tarkovski, Čapek,

Ruska firma  Целина koja uzgaja proteinske crve za Amere. Reklama za Francuski Pežo koji je SPINER i bolje leti od X-wing u Star Wars...  Čista subverzija od filma. :buehehe:

Sad imaš situaciju da WB i AE plaćaju novinskie članke u newyorker.com gde objašnjavaju dubinu filma... zašto Rusi... zašto Nabokov... zašto ovo, zašto ono... da bi došli do jebenih 200 miliona zarade..Ako izvuku uloženi novac biće čudo. Možda ih spasu projekcije u Rusiji, Kini i Japanu...Ili prodaja diskova.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

ovaj novi je neslana šala

Pazi, meni je sa 12 godina bio prvi Blejd Raner smor. Isto kao i Odiseja. Pomorandža... Zaspao uz njih...nisam kapirao ništa.

Posle 10 godina sam promenio mišljenje. Jer je mišljenje rastegljiv pojam. Menja se.

Sad sam došao u fazu posle 30 godina da mogu knjigu da napišem za svaki taj film. U smislu kritičkog osvrta.

Filmove tipa Spajdermen , Lego, Transformersi i slično ni ne pominjem. Ni negativno ni pozetivno. Nisu vredni pomena. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

Pazi, meni je sa 12 godina bio prvi Blejd Raner smor. Isto kao i Odiseja. Pomorandža... Zaspao uz njih...nisam kapirao ništa.

. . .

Vidis, ovo sa pospanoscu, spavanjem i Blejd Ranerom iz 1982 god. je mnogima predstavljao problem.

Film je prakticno u celosti u mraku ( izuzev neke od verzija  u kojima u onoj poslednjoj sceni "pukne" ona predivna scena kada su Rejcel i Dekard u kokpitu i jezde nad nekim prelepim zeleno plavim predelom, pa to bude kao neki alarm i gledaoci prosto poskoce kada naidje ta finalna scena ). :)

 

@Mikorist - da li si pogledao sve verzije Blade Runner-a iz 1982 g. ?

Ako vec nisi, moj ti je predlog, pogledaj.

https://en.wikipedia.org/wiki/Versions_of_Blade_Runner

Mislim da se sve mogu naci na net-u, ono bar te neke izbacene, tj. ubacene scene.

Vredi. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Mikorist said:

Pazi, meni je sa 12 godina bio prvi Blejd Raner smor. Isto kao i Odiseja. Pomorandža... Zaspao uz njih...nisam kapirao ništa.

Posle 10 godina sam promenio mišljenje. Jer je mišljenje rastegljiv pojam. Menja se.

Sad sam došao u fazu posle 30 godina da mogu knjigu da napišem za svaki taj film. U smislu kritičkog osvrta.

Filmove tipa Spajdermen , Lego, Transformersi i slično ni ne pominjem. Ni negativno ni pozetivno. Nisu vredni pomena. :buehehe:

kako ono beše, da bi se snimio bolji film od odiseje moraće da snimaju na licu mesta...a onda čovek snimio paklenu pomorandžu :)

ipak, posle toga dolazi blejd raner koji svojom mračnom atmosferom i apsolutno nedostižnim rutgerom hauerom, ostavlja bez daha (ja sam imao tada 20 godina :) )

a ovaj tunjavi, kilavi i iritantni rajan gozling je prst u oko ljubiteljima istrebljivača ne računajući klimavu priču koja je kao podgrejan krompir

sve u svemu puno buke kao i oko avatara a rezultat nikakav...od mene 3-

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, crni. said:

. . .

a ovaj tunjavi, kilavi i iritantni rajan gozling je prst u oko ljubiteljima istrebljivača ne računajući klimavu priču koja je kao podgrejan krompir

. . .

Ne slazem se sa tvojom konstatacijom za Rajan Goslinga.

Moje misljenje je dijametralno suprotno i prava je sreca sto je on dobio ovu ulogu, jer da je bio bilo koji gluimac danasnjice, film bio skoro pa negledljiv, tj. smaracki, dosadan i to  upravo zbog "klimave" price kako i ti sam kazes, sa cime se, recimo, slazem.

Gosling je prakticno "spasao" BR 2049.  Taj dasa ce tek pokayati sta ume. :)

 

Moram ovde linkovati jednu upecatljivu scenu iz BR 1982 g. koja je remek delo.

:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rajan spasio film????:buehehe:

pa on nije mogao da spasi ni onaj idiotski lala land...dečko ladno podmeće bulju da bi dobijao uloge, drugog objašnjenja nema

završio bih na ovu temu sledećim:

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain. Time... To die.

posle ove scene holivud je trebalo zaključati i ključ baciti u okean...dalje nema

edit

dobar opis rajana kao glumca, mada bih ja bio nešto oštriji

https://www.vice.com/rs/article/43akap/rajan-gosling-treba-da-prestane-da-se-trudi-da-bude-kul

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

(ja sam imao tada 20 godina :) )

Znači imaš 55 godina . Ja sam mladunac ovde :o

 

3 hours ago, Doktor said:

@Mikorist - da li si pogledao sve verzije Blade Runner-a iz 1982 g. ?

Sve moguće. Imam final cut na disku. ;)

 

2 hours ago, Doktor said:

Gosling je prakticno "spasao" BR 2049.

Slažem se sa Doktorom.:D

 

1 hour ago, crni. said:

posle ove scene holivud je trebalo zaključati i ključ baciti u okean...dalje nema

Ako porediš BR 2049 i zadnjeg Spajdermena, Supermena , Star Wars, Avendžerse i slično u zadnje vreme (što se vodi pod fantastiku) ...

I sad mogu da ga zaključaju posle  2049. Čovek im se usrao u život.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hmmm,citam komentare za BR 2049,odgledao sam ga svega par dana nakon premijere,i moram da priznam,da sam razocaran,spori ritam,bez pravog fokusiranja,da te prikuje uz bioskopsku stolicu,kao sto je bio prvi BR..nema,barem za mene,nijednog tehnicko/vizuelnog resenja,koje mi je probilo osigurace,kao sto je bila ona scena u prvom BR-u sa uvecanjem detalja iz one fotografije,ovde je sve vec deja vu,barem meni..stoji da nisam bas neki pristalica SF filmova,i da cu verovatno odgeldati jos par puta,pod kucnim uslovima,cisto radi pokusaja otkrivanja,nekih eventualno skrivenih detalja,koji su mi eventualno promakli,al sumnjam,da cu da promenim sud...isao manje vise iz radoznalosti,tresla se gora,rodio se mis,strogo POV,vise me vukla znatizelja da pokusam otkriti koje su to scene snimane ovde u HUN,jer par meseci su bili i ovde.verovatno su to one scene napustenog hotela,gde se H.Ford skrivao,al nisam siguran..H.Ford se pokazao za svo to vreme kao jednostvano ljudsko bice,bez ikakvog proseravanja velike zvizde:kretao se bez telohranitelja u gradu,odlazio u sasvim normalne restorane,dozvoljavao da se slikaju sa njime kuvari,kelneri,prisutni gosti,odlazio je u bajkerske radnje,slikao se sa tamo zaposlenima,vracao se vise puta u istu radnju,da mu doteraju malo bajk sto je kupio,i redovito se vozio na turi Budimpeta-Szentendre-Kisoroszi na bajku,druzio se usput sa lokalnim bajkerima,tura cca 40km u jednom pravcu:

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Budapest%2C Hungary&arrival=kisoroszi&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&highway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&caravan=false&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate

itiner su mu verovatno preporucili u bajkerskoj radnji,spic ostrva vazi za jedno od najlepsih izletilista na obali Dunava,ako je adekvatan vodostaj,predivno mesto i za porodicne izlete,i kako su javljali po lokalnoj bulvarskoj stampi,ili sa postavljenih fejsbuk slikama,isao je tamo vise puta..dizem sesir zbog ovoga H.Fordu:thumbsup: 

zasad 3+ kod mene...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

nijednog tehnicko/vizuelnog resenja,koje mi je probilo osigurace

Meni je probila osigurače scena sa pčelama. 

Gde se pčele hrane na hranilicama. Jerbo biljaka nema. Ko je smislio svaka mu čast. ;)

p.s.

Mislim da sam nešto slično pročitao u knjizi Hlorofilija

 

Takođe mi je probila osigurače ona foto mašina - objektiv  u kojoj Dr. Ana Stelline (Carla Juri) pravi sećanja za replikante. 

I ne da je napravila svima njima sećanja. Nego ih je programirala šta će da rade i urade kroz njih. Onaj Wallace 

je nedonošče u odnosu na njenu inteligenciju. I to je jedina scena gde ima zelenila i Sunca u filmu.

U zadnjoj sceni okreće ruke i sintetiše sneg koji K na isti način doživljava. Sve što je K uradio je deo njenog sećanja.

 

Carla Juri kako glumi u tih 10 minuta u filmu ne glume svi zajedno (ništa slično pre nisam video - izula me) . Facijalne ekspresije kakve ima su za oskara. B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Ovo je jedna od kamera kojom je snimljen Blejd Raner 2049 .  

Korišćene su

 Arri Alexa Mini, Zeiss Master Prime Lenses 
Arri Alexa XT Plus, Zeiss Master Prime Lenses 
Arri Alexa XT Studio, Zeiss Master Prime Lenses

Sve zadnje modele je koristio Roger Deakins.

Ovo su IMAX kamere. 1.90 : 1 (IMAX version)  2.39 : 1
ARRIRAW (3.4K) (source format) 
Digital Intermediate (4K) (master format70 mm (horizontal) (IMAX DMR blow-up) (Kodak Vision 2383) 
D-Cinema (also 3-D version)

(Tako da očekujem 4K UHD Blu Ray ‎remux. Oko 70GB  :D)

Ova na videu je Mini. Inače sve imaju Wi-Fi kontrolu objektiva i svega. Nema deo na njima koji je ispod 30K evra.

http://download.arridigital.ch/Arri/Lenses.pdf

Izračunao sam da im je bilo potrebno samo za kamere i dodatnu opremu jedno 7 milona evra.

Meni je BRUKA samo što sam gledao ovaj video. Nema kamere bez Švaba . Made in Germany .  High-End :buehehe:

 

I još jedan video. Kako se sastavlja cela za snimanje filma 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...