Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

28 minutes ago, Woland said:

dupe nam pomera, drma kavez, istresa iz gaća :)

. . .

Linč je definitivno napravio instituciju od TV serija uopšte gledano. Setimo se samo prve njegove sezone 1990 god. i koju je pometnju ona napravila tada u US, potom i u Evropi.

Od epizode do epizode se pričalo po kafanama, na radnom mestu, po kućama ko je ubio Loru Palmer ?

I tako se završila ta prva sezona koja je za mene onako potpuno "oficijelna" sa svega nekih par nagoveštaja linčovskog "ludila".

Druga sezona je pomerila okvire svega što se do tada moglo videti u TV serijalima. A za sve one znatiželjne gledaoce negde na polovini sezone se i saznao ubica ( ovde stajem, neću da spojlujem potencijalnim novim poklonicima Linčovog lika i dela :) ). I šta se tada desilo ?

Naglo je pala gledanost da su se producenti hvatali za glavu zašto je to tako moralo biti.

Zato od tog saznanja o ubici i kreće sve ono što se sada na još jedan zreliji, slobodno mogu i reci, luđi način pretače trenutno i u ovoj trećoj sezoni.

Uhhhhhhh . . . .  toliko još toga imam za konteplaciju o TP.

 

@Woland & @D i g i t a L & ostali - sa pažnjom pratim sve vaše opservacije i utiske. Samo napred.

 

Btw, moj trenutni i najverovatnije i definitivni favorit numera iz The Bing Bang Bar-a su :

Štono bi rekli : " 'ebo te lebarnik koje peglanje. " :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor uff NIN su ko stvoreni za Twin Peaks :) ja sam se "zaglavio" na osmoj, gledao sam je nekoliko puta.. a inače ih skidam redovno od Rusa - veoma su ažurni, odmah posle emitovanja izbace (dopune serijal).. gledaće se to iznova i ponovo :) impresivna je sporost toka radnje i građenje likova do najsitnijih detalja.. prve dve sezone su bile domaći zadatak za TV reditelje, ova treća će duugo ostati neprikosnovena, nešto poput (jedine) TV režije Mire Trailović - Roman o Londonu, koju do danas niko nadmašio nije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Meni je impresija takodje taj usporeni, skoro do pa freeze, tok radnje.

Medjutim, mene definitivno dobija kamera, ta igra "zivih" (citaj : drecavih ) boja. Narocito one scene u sumi gde Dr Dzekobi ordinira sa svojim programom. :)

Pa onda one chiaroscuro scene. Brate, lud'lo jedno.

Takodje, ovo uvodjenje novih i novih likova, ali pedantno, sa posvecenjem, odmerenoscu vezano za svaki lik.

O muzici bi se mogla otvoriti cela jedna tema.

 

@ninja

Nikakvo grejanje. Sto bi se reklo po onim preporukama i za hifu : Strongly Recomended.

Hint : nikako, ali NIKAKO ne gledati ovu trenutno tekucu trecu sezonu dok se ne pogledaju, dobro utvrde prva, potom druga, a onda i celovecernji film " Fire Walk With Me ". Eto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Uzimaj ti tu DVD bibliju od drugara ( btw, veliki pozdrav od mene ) pa polako. Prvu sezonu ces, ocekujem, da prosto progutas.

Sa drugom sezonim krecu dileme, da li je Linc uopste jedan normalan covek ili nije. :)

 

U BG/SRB smo prosli pre par nedelja jednu turu pustinjskih vrucina. Ne ocekujem da ce ova biti gora.

Kako citam, ides na Egej. Jbga, tamo su poplave i kise. Tramp, HAARP i trilaterala nam hebu sve po spisku. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Odlican text, tj. recenzija. :thumbsup:

Upravo i taj pasus vezan za Lincovu qrcobolju je mozda i sublimacija svega onoga sto predstavlja Linch i njegov opus.

Evo i copy/paste iz recenzije :

" Siguran sam da i ništa što radi nije pretenciozno samo da bi bilo pretenciozno. Potpuno suprotno, recimo za banalnu usporedbu, od Legiona, gdje je sve umjetno konstruirano da bude kul i čudnovasto i visoko konceptualizirano. Davida Lyncha boli kurac za sve to, sve što dobijete je njegovo sirovo isčupano srce i duša u pokretnim slikama sa zvukom. "

da je Legion neopevani shit to i jeste. Dodatno meni profesionalcu iako nisam iz psihijatrijskih voda. To usiljeno "uterivanje" u shyzo-myzo, tj. shizofreniju i njene podtipove i jeste trapavo uradjeno.

Ono kao kada u nekoj US seriji vidite na negatoskopu okrenut snimak srca i pluca naopako. 

Dodatno sto mi je ogadilo tu seriju je i fenomenalan izbor psihodelicne muzike koja je za moj ukus zloupotrebljena upravo kao sto je i autor gore navedenog texta i napisao zarad visoke konceptualnosti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledao na pinku (!?)...

i ponovo se pokazalo da film (kao i knjigu) treba gledati tri puta, u mladosti, srednjem dobu i starosti...potpuno drugačiji doživljaj

QUELL%2527OSCURO+OGGETTO+DEL+DESIDERIO+-

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...