Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

E izvini, pogresno smo se razumeli, mada takva kerefeka moze ovde da ti se desi u svakoj firmi... :confused1:

Izvorno i jesam pokušao da naručim kod Trafco, međutim, dali su mi takve instrukcije za uplatu da nije bilo moguće uplatiti. Na zahtev da se to koriguje i da mi pošalju korigovanu ponudu/predračun, odgovor je bio da ja samo slobodno uplatim i ništa ne brinem... Nemam nameru da trošim mobilni zaludu, te minute radije iskoristim za razgovor sa prijateljima, a ovi sad neka se misle kada ću se opet nameračiti na tu stranu... :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, današnji dan je bio ok, uspeo sam da u naletima spremim i posastavljam osnovu šasije za montažu hladnjaka, trafoa i prednje/zadnje ploče. Trenutačno preživam, potom malo sekiranja u šupi, malo odahnem i posle dođem i napravim par sličica na uvid...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, šasija. Po starom dobrom običaju, lomatanje sa limovima prepuštam drugima a ja se držim proverenog metoda, okvira na koji se naknadno montira sve, počevši od trafoa i hladnjaka, preko filtracije, elektronike pa sve do zaštitnih i ukrasnih elemenata... Ovaj put, dimenzije šasije je opet odredila dimenzija hladnjaka i trafoa i standardne širine većine uređaja. U mom slučaju, širine prednje ploče. Šasija je široka 330, visoka 135 i duboka 380mm. Prednja ploča je visine 150 i širine 430mm a debljine 6mm kolika će biti i zadnja ploča. Zadnji deo dubine 250mm je rezervisan za dva kanala pojačala uključujući i sekciju sa lampama i filtarskim kondenzatorima a prednji deo će nositi trafoe, ispravljačke diode i još ponešto po potrebi. Sada ću da nastavim sa sklapanjem pločica i kombinujem tako da se kasnije, ako, odnosno, kada sve bude radilo kako treba, može uraditi neka izvedba sa redovnim štampanim pločicama te da se projekat približi i onima koji su gadljivi na spojeve na raster pločicama. Ako dizajn ispuni očekivanja, nadam se da ćemo moći pločice menjati za neku skromnu nadoknadu koju bismo pretapali u sredstva za uzdržavanje foruma ali do tada, ovo ostaje samo projekat koji treba da bude rezultat grupnog rada na dizajnu izuzetno kvalitetnog pojačala, dakle, DIYAudio.rs Amp. Bastard je radni naziv (Eng. :"kopile", dete nevenčanih roditelja ili nešto čemu nije mesto među izvornim, pravim stvarima, lažnjak, stvar koja podseća na nešto ali nije to, vanbračno dete ljubavnice, itd...) a konačno ime za pojačalo će se možda sačuvati, možda izmisliti novo...post-13-126418040359_thumb.jpgpost-13-126418041139_thumb.jpgpost-13-126418042069_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja tebe obozavam do ludila ... kao i tvoj osecaj za prakticno ..... al' sledeci put radi to od cevi 10x10 .

Ajd, samo mi javi gde ima da se kupi. 15x15x1.5 imam na lageru a najtanje u gradu što ima je 13x13x2 koja je teža po dužnom metru. Sve ostalo ima ili kao okrugla cev ili veća dimenzija. Našao sam 12x12x1 u prohronu, ali je nemoguće je bušiti u kućnim uslovima (nema toliku bušilicu da stane cela šasija) a da i ne spominjem da specijalne burgije za prohron koštaju, jedna koliko tri ovakve kompletirane šasije. Aluminijum takođe samo u vinkl izvedbama, kvadratne cevi počinju sa 20x20 a zavarivanje me smara jer tokom procesa oslobađa mnogo smrada i toksičnih gasova/isparenja. Ovo je najbrže, najjeftinije i najpraktičnije. Da radim za pare, neku zaradu, mogao bih da trpam šta god hoću, svakako se posle naplati. Ovako, funkcionalnost i prihvatljivo mala ulaganja (i nadasve malo vremena, manje od sat vremena za komplet ispilano i sastavljeno i obrušeno) rade mi posao. Da ne pričam da možeš slobodno da ga bacaš po kamionu, neće se iskriviti :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:blush: Ako se greju lampe a greju se i hladnjaci.Ako ima Gate stopper i ispred kondenzator.Koliko blizu - daleko je najpovoljnije smestiti lampe od pločice Cirklotrona?Gate stopper direktno uz gejt, sprečava oscilacije, kondenzator uzdužni izvodi, dovoljno dugačak da "dobaci" od horizontalne pločice sa lampom do vertikalne pločice cirklotrona. Mislim da je to ok, manje-više...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Gate stopper direktno uz gejt, sprečava oscilacije, kondenzator uzdužni izvodi, dovoljno dugačak da "dobaci" od horizontalne pločice sa lampom do vertikalne pločice cirklotrona. Mislim da je to ok, manje-više...

taman tako ;takodje i grid stoper direktno na podnozju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se sa slika moglo razabrati, kod cirklotrona se vod do zvučničkih konektora doveo od pločice, dakle sa dve tačke gde dva minus napajanja idu na pločicu. Tako sam spojio, ali sam razmišljao, pošto se kod "klasičnih" izvedbi, negativni deo povlači sa 0V tačke na kondenzatorima, bi li bilo kakve prednosti dovesti na klemne kablove sa minus strana/šarafa filtarskih kondenzatora? Trebalo bi malo više paziti da se polariteti ne pobrkaju jer su dve polovine cirklotrona identične, tj u ogledalu, a signal je na dve polovine u protivfazi, ali sada ne mogu sebi da obrazložim eventualne prednosti i mane povezivanja na jedan ili drugi način. Za probu, biće mi lakše sa pločice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...kod "klasičnih" izvedbi, negativni deo se povlači sa 0V tačke na kondenzatorima...

Sve si dobro razabrao, jasno ti je da ovde ne postoji 0V tacka na kondenzatorima (sad je to lebdeca -Vn tacka). Kad sve podesis i okacis probni zvucnicic i nista ne bruji/zuji znaces da je sve OK :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve si dobro razabrao, jasno ti je da ovde ne postoji 0V tacka na kondenzatorima (sad je to lebdeca -Vn tacka). Kad sve podesis i okacis probni zvucnicic i nista ne bruji/zuji znaces da je sve OK :hyper:

Odvedoh dete na trening i odem do Elemente, čisto da proverim stigoše li mi diode (šotki) i ima, rekoh ok, 16 komada, liskuna, a kad sam već tu, jel mi stigo trafo za cevni deo. nije još. Ok, hvala lepo, ćaoste. Vratim se u školu, i taman pred kraj treninga zvoni mi telefon, Elementa, stigo trafo, ajd... Vratim se nazad, kad stvarno stigo trafo i proverimo odmah izvode, sve kako sam tražio i vidim stigli mi i helipoti od 22 Ohma, super, daj i to 4 komada. Ovo će biti jedan fin vikend... :blush:Nego, vidim da kod većine pojačala stavljaju decouplage kod samog sklopa izlaznog pojačala. Ovde toga nema, ima li smisla stavljati nešto reda 10, 100 ili tako uF po svakoj grani?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Nego, vidim da kod većine pojačala stavljaju decouplage kod samog sklopa izlaznog pojačala. Ovde toga nema, ima li smisla stavljati nešto reda 10, 100 ili tako uF po svakoj grani?

Ja sam stavljao na velike elektrolite po 2u MKC (iz higijenskih razloga) a zice su dovoljno kratke i amp dovoljno miran da uz same izlazne MOSFETove ne treba nista - mozes doduse da probas, nije greda, mozda dobijes svilenkaste visoke :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...