Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

Ja sam stavljao na velike elektrolite po 2u MKC (iz higijenskih razloga) a zice su dovoljno kratke i amp dovoljno miran da uz same izlazne MOSFETove ne treba nista - mozes doduse da probas, nije greda, mozda dobijes svilenkaste visoke :hyper:

Samo da ne bude sintetika, oma mi se znoje noge od sintetičkih čarapa i basova... :blush: Neka ga, prvo ćemo da ustanovimo funkcionalnost. Kimono i svilenkaste detalje kada sve bude radilo i u pamučnim boksericama ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stao sam kod dioda.Nisam siguran koliko hlađenje pojedinačnoj diodi treba i premda mogu da obezbedim i overkil hlađenje, zbog estetike slaganja na raster pločicu niza od 16 komada nekako bih voleo da mogu da svaku hladim adekvatno ali i da zadržim raspored. Reč je o MBR1045 http://www.fairchildsemi.com/ds/MB/MBR1045.pdf što cenim da je dovoljno dobra dioda za posao... Ideja je da ih slažem po dve zajedno u osam redova... Tako bi mi izvodi idealno odgovarali za povezivanje na pločici, ali bih morao ili hladiti svaku zasebno, ili hladiti parove...ovako nekako (nije još ništa zalemljeno):post-13-12643364433_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stao sam kod dioda.......Reč je o MBR1045...

Sasvim OK.napravi 4 greca i ne sekiraj - figure 2. u datasheet-u kaze da im u trenutku ukljucenja i 150A nije problem, a figure 3. veli da u radu ni jedna nece disipirati vise od 500mW sto je za to kuciste skoro beznacajno.Sto se probojnog napona tice, moze da bude premali jedino u slucaju da amp vezes na medjufazni napon (380V AC) ali u tom slucaju imaces veci problem nego sto su diode.U svakom slucaju, sve ostalo ce pre da crkne nego te diode. :blush: Ja koristim BYV79 (12A nominalno) i na patos amp-a sam ih zastrafio ne zbog hladjenja vec sto me mrzi da im pravim plocicu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pristedio si i na naponu i na struji ;nista - valjaj dok ne crknu ...... a za hladnjake - ene ti Babel za Hifisha - slike

Ništa ja ne bih štedeo, ima MBR20100 ali samo u jednoj izvedbi, dual dioda sa spojenim katodama. Da su spojene dve redno, bilo bi igra sastaviti ih u grec, ovako mi ne pašu za punovalni ispravljač. Ovo su bile jedine šotki kojih je bilo dovoljno za četiri ista greca. A i na ove sam morao čekati par dana da ih bude dovoljno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim OK.napravi 4 greca i ne sekiraj - figure 2. u datasheet-u kaze da im u trenutku ukljucenja i 150A nije problem, a figure 3. veli da u radu ni jedna nece disipirati vise od 500mW sto je za to kuciste skoro beznacajno.Sto se probojnog napona tice, moze da bude premali jedino u slucaju da amp vezes na medjufazni napon (380V AC) ali u tom slucaju imaces veci problem nego sto su diode.U svakom slucaju, sve ostalo ce pre da crkne nego te diode. :hyper: Ja koristim BYV79 (12A nominalno) i na patos amp-a sam ih zastrafio ne zbog hladjenja vec sto me mrzi da im pravim plocicu.

Srećom, kod mene u kući monofazno, jednotarifno brojilo. Ima u dečijoj sobi jedna trofazna utičnica zbog navodno, neke regulative ali nije uopšte uvezana. Ok, poslagaćemo ih da lepo ventiliraju prirodnim uzgonom, biće dovoljno daleko od svega ostalog da ne pokupe višak temperature i idemo dalje. Raster pločica mi sasvim odgovara pošto ima previše komada da ih slažem na istu platformu a mesta nema da se razbacujem. Za filtraciju ću staviti po dva komada 33mF/50V po grani napajanja plus 1uF/250V (Iskra, žuti) i 2k2/5W bleedere. Kada sam to poslagao, taman još stanu četiri MR konda i ostatak napajanja i filtracije za sijalice. Nadam se uspešnom estetski korektnom i preglednom rešavanju rasporeda da bih i kasnije mogao da priđem svakom trimeru za podešavanje bez raskupusavanja gomile drugih elemenata koje inače ne bi trebalo pomerati. Planiranje je uvek bilo pola dobro obavljenog posla :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih dopunu izjave vezane za MBR20100. To što su katede spojene ne znači da se od njih ne može napraviti grecov spoj. Treba četiri komada, katode su spojene unutar kućišta, treba prespojiti anode i dobija se dioda od 40A i 100V, i sa četiri takve diode dobija se grecov spoj. Dakle, nije da ne može, može, ali treba 16 komada kao što treba i sa po jednom diodom u jednom kućištu. Nisam baš toliko glup :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ko je to rekao ?

:blush:

Niko još...

Al' mogu da napravim spisak imena ko bi mog'o da mi se navrzne i nabija na nos kako ne pazim, ne čitam napisano... Samo ne mogu da se odlučim da li abecednim ili azbučnim redom... hmm...

Elem, ovo sa TO220 diodama super stvar. Dobro izgleda i sa strane delova, a bogami i sa strane vodova. Samo da smislim prihvat za pločicu da lepo ventilira a da ne smeta za skidanje trafoa. Može, samo ćemo malkice da zavaravamo neke ušice :hyper:

Još jedna prednost aparata za zavarivanje. Može svašta da se zavara... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sema ;minus napajanje - moze i enhanced LM337 , uopste niej kriticno - jedan reg za oba kanala

Nešto sam tražio pa sam našao ovo http://waltjung.org/PDFs/Regs_for_High_Perf_Audio_1.pdf i http://waltjung.org/PDFs/Improved_PN_Regs.pdf ovo, ali moj mali pileći mozak još nije dorastao izazovu da sagradi samostalno "enhanced LM337"... Hilfe...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Их 100 Ком. Па где су? :buehehe: стоН_Колд

Svuda po varoši i okolini. Al' ne ono djubara sa 3uH i dve od 6.9uH nego djubara sa 3uH i 22uH... Fenomenalna stvar. Radi sa svim i svačim, od +/-32VDC do +/-60V, samo menjaš poneke delove i vozi... I ne treba nikakvo posebno znanje, samo kutije, hladnjaci, malo manualnog rada i malo vremena. Naravno, strujni limiter je izleteo odma'... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Признајем да ниједан нисам направио, много је то компликовано за мој коефицијент интелигенције!стоН_Колд

Sad je već kasno. Replike Quada 405 su bile "in" sredinom i s kraja osamdesetih, još i s početka devedesetih i posle su već pola oglasa u SAM-u bili kit kompleti za taj amp. Dosadno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Počeo sam postepeno da slažem delove na gomilu. Sada isprobavam gde se šta i kako može strpati, nešto je već gotovo ali pre nego sve sastavim i povežem, ima još dosta posla oko bušenja rupa, urezivanja navoja, odabira najbolje pozicije za razne delove. Malo me još muči fiksiranje elektrolita, ali i to će se rešiti. Trafoi i diode cirklotrona imaju sada već jasno definisane pozicije a i hladnjaci. Ostali delovi postepeno, a sve mora da se isproba kako paše pre plastifikacije. Malo mi je skliznulo dve rupe za zadnju ploču pa sutra moram da odnesem šasiju na korekciju što znači da danas još moram sve da rastavim :buehehe:post-13-126462038898_thumb.jpgpost-13-126462040649_thumb.jpgpost-13-126462042216_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...