Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

Par stvari:- kad se -in poveze na GND gain se prepolovi pa 68k otpori treba da se promene na duplo vecu vrednost (150k recimo) kako bi gain ostao isti

sta nas briga - reci cemo mu da stavi 100K umesto 68K tek kad sklopi sve :blackeye:

- bez obzira na idealnu DC simetriju, pojacanje obe strane sklopa nece biti identicno (zbog uzemljenog grid-a druge triode) pa treba predvideti mogucnost podesavanja anodnog otpora (1k trimer u seriju sa 8k75 prve triode). Ne znam da li ovo uopste ima smisla obzirom da posle 50 sati svirke treba podesavati ponovo (cevke su u pitanju :confused1: ) ali circlotronu puno znaci da obe faze budu amplitudno jednake.

idi begaj - steinika nema osciloskop , a druge metode ne bih smeo da mu predlazem - izgubice glavu ........ :angel0:bice to OK podesiti za pocetak i sa 1K sa zvucne kartice i DMM na ACajd' eve ti izeditovana shemica

post-2-126385609603_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sa 100k feedback otporima imace na load-u od oko 50-60k (Zin circlotrona) gain od oko 3,5V/V po fazi (u varijanti sa -in na masi). Ja bih voleo skoro duplo vise pa da ga resimo muka oko preampa - da moze i B1 da zavrsi pos'o.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 100k feedback otporima imace na load-u od oko 50-60k (Zin circlotrona) gain od oko 3,5V/V po fazi (u varijanti sa -in na masi). Ja bih voleo skoro duplo vise pa da ga resimo muka oko preampa - da moze i B1 da zavrsi pos'o.

ja ne znam sta on koristi kao izvor - tj. koliki ce swing imati na ulazu ;elem - lako cemo povecati A-G feedback otpore i malkice smanjiti G otpore ( recimo 8K2/150K) kobinacija .sto se tice merenja F sa DMM , i 1K i i 400HZ su dovoljno dobri - ako meris CM signal (izmedju anoda , tj . na pobudnim tackama circlotrona ; secas se 800 omskih Philips slusalica - usima smo podesavali simetriju ...... ) :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sipi me zvao (umesto tebe ) i zamolio da ti drmnem mosfet na izlazu shunta nece ti trebati ledovke i lakse ces ga ohladis .bice to ....... sutra

E baš me karate... ("karate: a traditional Japanese system of unarmed combat; sharp blows and kicks are given to pressure-sensitive points on the body of the opponent")Taman sam se obradovao da će da mi lepo svetli s prednje strane, još mi pade na pamet da dodam još dve nizano u paralelu i smanjim razlike i struju kroz ref... Osvetlilo bi kutiju skroz iznutra, uf, šta bi bilo lepo... :confused1: Ajd, dobro što nisam sve poslagao i polemio, a krenuo ja, baš svojski. Bolje da sastavim onaj treći F5, pa makar i na mediapan... uf, ne može, nemam viška hladnjaka... :blackeye: Onda mora A5... Joj, ne da mi se dizati tu grdosiju na astal... ...hm... posle se čudim zašto me izlažete šarp blovovima na moje prešr senzitivnim delovima badija... :angel0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sipi me zvao (umesto tebe ) i zamolio da ti drmnem mosfet na izlazu shunta nece ti trebati ledovke i lakse ces ga ohladis .bice to ....... sutra

E jesi loudmouth, skoro k'o ja - na lakat bi progovorio :confused1:Steine, pravi ti to prvo sto je Zen nacrt'o kad si vec resio da svetli!A posto sam ja pricao sa Zenom nije fer da njega mucimo sa crtanjem - o ovome smo pricali:post-20-126394372314_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko sto rekoh par puta - isplatilo se sto sve ove godine kuckam na big diya (shuntshuntshuntshunts) ...... sad se koriste na sve strane ..... :blackeye:

Nemoj samo molim te kad vidis neki shunt reg u komercijalnom uredjaju da kukas kako su te pokrali i da si trebao na vreme da ga patentiras :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj samo molim te kad vidis neki shunt reg u komercijalnom uredjaju da kukas kako su te pokrali i da si trebao na vreme da ga patentiras :blackeye:

a ne - ne bavim se ja tim brand ili diy .......ja sam zidar fasader po naobrazbi :confused1: to bi bilo isto kao kad bih hteo da patentiram ciglu ......... :angel0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to bi bilo isto kao kad bih hteo da patentiram ciglu ......... :confused1:

Ja probao, ali posebnu izvedbu, cigla sa staklom, ali nikada nije htela da ostane u zadatim okvirima (prozora) a svaki neuspešan okušaj, otac je surovo kažnjavao... :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brojim, brojim, brojim...Naručeno: P:230VAC S1:20VAC/5A, S2:20VAC/5A, S3:20VAC/5A, S4:20VAC/5A Ptot=400VAStiglo: P:230VAC, S1:20VAC/10A, S2:20VAC/10A ... Dobra vest je da su 10A dobili paralelnim motanjem dve iste žice pa se skraćivanjem izolacije izvodi mogu razdvojiti. Loša vest je da sam tražio jednu stvar a dobio nešto drugo. Sa samog trafoa sam zapravo dobio 4 izvoda sa po dve žice. Sreća moja pa umem to da bezbolno rešim, mada, za cenu, mogli su to da urade kako je i postavljen zahtev i data jasna specifikacija šta se traži. Dobra vest je da trafo deluje pristojno namotan, bez "preskakanja" vodova a dešavalo se već da dobijem neku "krofnu" i posle još treba da se čudim kad zuji i bruji okolo... Naravno, tražio sam izvode sa licnastom a dobio sa punim presekom... Nisam siguran šta će mi stići sa drugim transformatorom, ko zna možda paralelno namotaju 160, 15 i 9 VAC... :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kod iste firma narucio isti trafo i dobio sto sam i trazio ali znajuci gde zivim vise puta sam naglasio da se radi o 4 odvojena sekundara i proverio nalog pre nego sto sam ga potpisao. Ti si narucio on-line pa nemas mogucnost da budes direktno dosadan - sve u svemu dobro si prosao, cim je situacija resiva bez pomoci dostavnih sluzbi :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kod iste firma narucio isti trafo i dobio sto sam i trazio ali znajuci gde zivim vise puta sam naglasio da se radi o 4 odvojena sekundara i proverio nalog pre nego sto sam ga potpisao. Ti si narucio on-line pa nemas mogucnost da budes direktno dosadan - sve u svemu dobro si prosao, cim je situacija resiva bez pomoci dostavnih sluzbi :blackeye:

Koje iste firme? Tvoj je Trafco, moj Trafomatic... :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...