Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

Ма знам него те терам да трошиш тастатуру! :buehehe: С обзиром да све пишеш преопширно :buehehe: стоН_Колд

:blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da ne ispadne da se ne radi ništa, sutra se nadam da će se izvesti redizajn šasije za Bastarda. Nešto sam se lomatao oko slaganja elemenata u okvir i konstatovao da nije dobro ovako. Šasija mora da se preradi i omogući mnogo više mesta jer hladnjaci ne idu punom dubinom kutije a sav prostor koji ostaje prazan sa strane od prednje ploče do hladnjaka nije iskorišten. Nova šasija će biti i konačno rešenje i tehnički i sa aspekta dizajna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne budi malodusan ;put do pakla poplocan je najboljim namerama :coffee:nije kvaka ( bar u slucaju F5 , kako sam ja razumeo) u generalnom pristupu , nego u par detaljcica .izbegavanje zamki sadrzanim u detaljcicima se postize kilometrazom ....... zato smo svi ivde da se ponovo i ponovo odgovori i na najjednostavnija pitanja , sve u cilju sto boljih rezultata tj. kao najvaznijeg cilja - sto veceg zadovoljstva i u izradi i u izradjenom predmetu DIY rabote .seti se mog naivnog pitanja sa "common" choke ?ja se ne bojah pitati naivno i jednostavno ; stao mozak a ne bojim se ispasti glup .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne budi malodusan ;put do pakla poplocan je najboljim namerama :coffee:

Tako je! kazu jos: "Ni jedno dobro delo nece proci nekaznjeno" :beach:

nije kvaka ( bar u slucaju F5 , kako sam ja razumeo) u generalnom pristupu , nego u par detaljcica .

Apsolutno! Mali feler koji nije bio uocljiv (nije mi odmah palo na pamet ni da kontrolisem debljinu liskuna ni da merim napon izmedju sasije i mase) ni kod Steina ni kod mene kuci, a na Zivoradovoj instalaciji je eskalirao. Jebiga, shit happens, idemo dalje...

izbegavanje zamki sadrzanim u detaljcicima se postize kilometrazom ....... zato smo svi ovde da se ponovo i ponovo odgovori i na najjednostavnija pitanja

Isto suva istina, nema napretka nego kroz povremene greske - i to je OK, greske se ispravljaju, nesto se nauci i nema razloga za sekiraciju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:coffee:Ma nek' si ti Zile docekao da uzivas u tom amp-u, a od cega je preamp koga je briga :beach:

Sa strepnjom sam uključio ovaj Edvardov preamp, ko zna šta može da desi. Paren i kašu 'ladi. Svako uključivanje mi je, i dalje, avantura... Jednog dana će, ovaj, preamp kod tebe na proveru. Ma, ja bih ti donosio, jedan po jedan, uređaje, na proveru, kako sam preplašen...Kako nešto kvrcne u muzici, neko se poigra nečim, tako da zazvuči čudno, ja skačem i osluškujem, mirišem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............

odnesi ga kod druga na drumu da ga pretrese i smanji gain , ako je potrebno kao sto kazes ;:beach: znam kako voli lampe .... samo mu reci - cathode degeneration i posalji mu ovaj smiley :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, sada je gain premali. Bio je preveliki za ostala 3 pojačala...Moram da ga pustim, malo, da zaboravi sve kroz šta smo prošli...Ma, ja samo bedim, što bi rekla, moja, pokojna, baba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas nam je divan dan, radno-neradno-radna subota... Konačno sam definisao kutiju, tačnije, šasiju za montažu hladnjaka, trafoa i ispravljača. Konačne dimenzije šasije, mereno po spoljašnjim gabaritima su (šxvxd) 420x140x350mm a prednja/zadnja ploča će taman lepo sve pokriti sa 430x150mm. Trenutačno još proveravam slaganje elemenata ispravljača, potom sledi rastavljanje, malo čišćenja i nabacivanje mat crne na samu šasiju. Posle će se polako početi sastavljanje. Kada sve rastavim i ocrnim, onda ću napraviti nekoliko sličica i posle još, kako se elementi budu slagali na šasiju. Eto, toliko za sada...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nuova sassia...post-13-126614783334_thumb.jpgDeluje verovatno čudno u odnosu na pređašnja rešenja. Razlozi za ovakav oblik će biti mnogo jasniji kada krenem u slaganje delova i sve polako dođe na svoje mesto. Ako ima pitanja, izvolte...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...