Jump to content
Sign in to follow this  
sir Oliver

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija

Recommended Posts

On 11/11/2017 at 2:34 PM, Zen Mod said:

ponizno umoljavam za lepe slike Bukumirinog VTL-a :)

(kujtikriv kad pises sabajle)

Eto , vidiš da lepa reč otvara vrata. For your eyes only.:wub:

DSC_0864.thumb.jpg.98e1505a409c4b29230352d6672e8c82.jpg

Ništa fensi hifilistički konektori. Običan šaraf za golu žicu, banana bi se oštetila da je staviš ovde. Činč isto neugledan ali tesan, zaglavi se pa ga jedva razvežem.Meni ovo liči na srebro ili posrebreno.  Kutija ništa savijanje, profili,...Ravne ploče i šraovi.

DSC_0865.thumb.jpg.6996ab45aaa17097bdbf37844b289177.jpg

Jedan kond crn, drugi siv, jedan nedostaje. Ploče šrafene gde su stigli, mali beli inbusi, pa veći crni,...Neke rupe bez potrebe,...

Piše trioda a meni rekli pentoda,:unsure:Koj ga zna. I na tarabu piše ***** pa nije. Ograničena edicija. Spreda ulazi za neatenuirani signal. Isto kao i moj i ovaj je dual mono.

DSC_0866.thumb.jpg.b27bee2c6c20ca6261689aecb2c30ee6.jpg

Pogled odozgo na pločicu sa posvetom.

DSC_0869.jpg

Za mene ovo malo previše šareno, i crno i crveno i srebrno (niklovano) i zlatno (mesingano?). Ali dobro, de gustibus non est...Možda se nekom i svidja.

Gro plan na pločicu zahvalnosti. (jel se može da pročita?)

DSC_0871.jpg

Ako se ne može da pročita evo još krupnije

DSC_0867.thumb.jpg.6c90a1b83c3b495548404fa3e0c8603a.jpg

Ako se ne vidi piše:

Presented to

BLAGOMAR BUKUMIRA

in recognition of his fine engineering on the Ei-VTL KT90 vacuum tube.

* Treba BLAGOMIR al nema veze

Već sam rekao da je VTL veoma zalegao da se KT90 koristi u njegovim pojačalima i da kvalitet bude na zavidnoj visini. VTL je davao povratnu informaciju ( feedback) proizvodjaču i aktivno učestvovao u kreiranju proizvoda. Više finom tjuniranju , kao što i piše na pločici. 

Inače inženjering jedne vakuumske cevi je veoooma složen proces. Samo jedan primer da se stekne uvid u kompleksnost.

Rešiti problem tenzije grida. Grid, rešetka, nije grill sa roštilja. To je žica namotana izmedju dva stubića. Razmak motanja definiše procep grida. E sad treba namotati zicu ali tako da se ne spuzne kad se zagreje i izduži i tako izmeni karakteristike. Da je tenzija  ista i kad je hladna i kad je topla cev.

2226_Vacuum_tube_grid_B_1.jpg

Da ne pominjem druge izazove kao što su proračun veličine balona ( da se obezbedi homogeni oblak elektrona), raspored spacera(liskuna i njihov uticaj),....

Očigledno je Ei ( i gospodin Bukumira) uspešno rešio te probleme .

Ali to beše u neko drugo vreme kad se nešto razvijalo u Yu. I proizvodilo. Na svetskom nivou. Sada su mašine za vakuum cevi isečene brenerom i odnete na otpad. A i mnoge druge stvari one bivše zemlje  su završile na smetlištu.

Jezik, kultura, moralne i etičke vrednosti,...

14 hours ago, sir Oliver said:

Eto , vidiš da lepa reč otvara vrata. For your eyes only.:wub:

DSC_0864.thumb.jpg.98e1505a409c4b29230352d6672e8c82.jpg

Ništa fensi hifilistički konektori. Običan šaraf za golu žicu, banana bi se oštetila da je staviš ovde. Činč isto neugledan ali tesan, zaglavi se pa ga jedva razvežem.Meni ovo liči na srebro ili posrebreno.  Kutija ništa savijanje, profili,...Ravne ploče i šraovi.

DSC_0865.thumb.jpg.6996ab45aaa17097bdbf37844b289177.jpg

Jedan kond crn, drugi siv, jedan nedostaje. Ploče šrafene gde su stigli, mali beli inbusi, pa veći crni,...Neke rupe bez potrebe,...

Piše trioda a meni rekli pentoda,:unsure:Koj ga zna. I na tarabu piše ***** pa nije. Ograničena edicija. Spreda ulazi za neatenuirani signal. Isto kao i moj i ovaj je dual mono.

DSC_0866.thumb.jpg.b27bee2c6c20ca6261689aecb2c30ee6.jpg

Pogled odozgo na pločicu sa posvetom.

DSC_0869.jpg

Za mene ovo malo previše šareno, i crno i crveno i srebrno (niklovano) i zlatno (mesingano?). Ali dobro, de gustibus non est...Možda se nekom i svidja.

Gro plan na pločicu zahvalnosti. (jel se može da pročita?)

DSC_0871.jpg

Ako se ne može da pročita evo još krupnije

DSC_0867.thumb.jpg.6c90a1b83c3b495548404fa3e0c8603a.jpg

Ako ti se ne svidza primam poklone.:bb: