Jump to content
Sign in to follow this  
sir Oliver

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija

Recommended Posts

[mention=665]Woland[/mention]
E bas si resio da ga sprzis

ma nisam, zna Sir da se šalim, ali on mene prži sa tim VTL, dve nedelje nas drži u mraku i još se naslađuje :)

ako te on przi sa VTL-om, sta bi tek rekao za Manley ?

nisam znao da volis cevne monstume.

:cheers:

A bre, sačekajte da se naspavam. :sleep1:Jel vidite da sam pisao u 4 ujutro.    Zapeo Zen, piši, pa piši,...:fouetaa:Jedva se naterah da napišem prolog i uvertiru u temu. Pa još i da turim slike.

Sad će razrada, peripetija i zaplet. Dal će dođe do raspleta, ke vidime. I gde će svo ovo da otidne, mislim eksperimenti, nemam pojma. Da li će da iznedre neka nova rešenja, nadam se da hoće. Dal će se pravi nešto? Samo da pobedim prokrastinacijuimages?q=tbn:ANd9GcTpC9zdtswnbrWF5tih-cn i zapalim letilicu.:Flying: Dal će to napravljeno biti dobro ili bolje od postojećeg? Pa to nije toliko ni važno. Cilj DIYa je pravenje i bavljenje pravljenjem, (putovanje po sebi a ne stizanje na cilj) a nije da se baš nužno i napravi nešto definitivno i zaokruženo.

A mora malo pisanje i od kablovi. :rolleyes: Ko neće ne mora da čita taj deo, na vreme ću da upozorim kad dođe dotle.  Pisaću samo subjektivno čujne utiske, za empirijsko egzaktne nemam ni metode ni meraljke. Ništa neću da zagovaram samo da iznesem utiske. Koj ne veruje ( u kablove) neka ne čita, a pogotova neka ne smara. Da se ne ponovi slučaj sa Transparentom. Takodje da napomenem da ni trunke nadgornjavljanja u ovom opisu opreme nema. Nije cilj da se falim sa opremom, uostalom i nije baš nešto zavidna oprema. Opisao sam komponente samo da se okvirno postavi neki okvir kvaliteta u kome se krećemo i o čemu diskutujemo.

Nisu moje pojačalo, CD, zvučnici ni najboljiji na celi svet, verovatno ni najboljiji koji se za te pare mogu priuštiti ali su takvi kakvi su i da vidimo šta se iz toga , i takvog sličnog, može maksimalno izvući.

Sistem je prilično zaokružen i finiširan. Što bi se reklo penzionerski. Nema dalje.

Što je pa sdruge strane pakao za DIYera. Kako će eksperimentiše ako je došao do kraja?

Pa jedino da ovo zakatanči a nabavi ( napravi) nešto drugo za eksperimente, zajebavanje, prčkanje,...

Mene kopka nešto kao Peachtree audio. Preamp, lampaški bafer, digitalni amp, DAC i mrežni streamer, sve zajedno, sa lifestile dizajnom.

g731DEC65RW-F.jpegnova300_ebony_2.jpg

Zato ću ove eksperimente za TPA i lampicama u preampu, postojećim DACovima ( JLSounds i AudioAlchemy) i streamerima (Apple Airport i ROKU Soundbridge) iskoristiti da , pre svega utvrdim da li ta priča AllRoundera baziranog na D klasi  pije vodu ( može da parira old school rešenjima, lampe, klasična pojačala). Pa ako može da napravim neki sistem koji će kvalitetom i dizajnom da bude korak napred u odnosu na ovo što imam.

ponizno umoljavam za lepe slike Bukumirinog VTL-a :)

(kujtikriv kad pises sabajle)

Slike su take kake su. Vide se staklići, niklovani trafoi, eloksirana kutija, koje još oćeš?

Dobro de, će slikam pa.

17 hours ago, sax.hifi said:

ako te on przi sa VTL-om, sta bi tek rekao za Manley ?

nisam znao da volis cevne monstume.

:cheers:

volim ja i cefke, ali ne toliko da bih im previše opraštao :) 

17 hours ago, sir Oliver said:

Što bi se reklo penzionerski. Nema dalje.

i ja sam jedno pešes puta odlazio u pemziju, dosadno brate :D

1 hour ago, Woland said:

i ja sam jedno pešes puta odlazio u pemziju, dosadno brate :D

Pogotovo za diyera. Pa zato i smišljam neki all round sistem( mdeža, dac, cevka, d klasa, ..) da se bakćem snjim dok onaj penzionerski sviri.