Jump to content

Na kedrovaci kod ZZZ-a uz slusanje experimentalnih kabineta


Doktor

Preporučeni Komentari

Nije. Nista nije menjano u originalnim konstrukcijama drivera, samo je otkacena HF jedinica.

Malo ko je u sustini imao prilike da poslusa te RCA drivere all arund. Ja jesam i to pre dve decenije i vise. Super je driver stvarno ALI jednostavno nema ni priblizno dovoljno "slam"-a kod dobosa narocito. Imao sam 3 para iz razlicitih perioda i svi imaju isti outcome sto se toga tice. Medjutim bas i jako duboki bas im je stvarno neprevazidjeben. Sa jako malo snage dobija se puno ciste zvucne energije. I to isporucuju veoma lako i cisto. Tako da mogu da rade i sa Single ended pojacalima, naravno gde su izlazni trafoi jako kvalitetni...

Potpuno suprotno nego kod PA basova, kojima je potrebno puno snage za malu, u odnosu na snagu, emisiju energije. Normalno, posto im to i nije namena...

Sa 2 jedinice sam dobio 8 oma bazicne impedanse i malo vecu efikasnost koja je bliza iskra centralnom driveru koji za razliku od rca ima fantastcan slam, prima vise snage otprilike kao i bas RCA jedinica, a isto je alnico magnet. :) Naravno sirova iskra, bez obrade koju sam opisao u temi gore, je prakticno neupotrebljiva za kucno slusanje iz bliza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ZZZ said:

Hvala i nadam se da ce biti prilike da to poslusas. :) Tu smo Dacho, pa sledeci put kad budes u BG bice mi drago da se vidimo

S obzirom da je zadnji šoping od ljepše polovice trajao 4 i pol sata dok sam ja kafenisao taman sam mogao i pametnije iskoristiti to vrijeme...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuo Zokijeve nove zvuje bez tih RCA basova i to je sviralo strašno dobro. Falilo basa ali to što je sviralo svitalo je mnogo dobro. Išao po sobi, stajao, čučao i svuda dobro zvučalo. Gledali me Vix i Grozni ko ludaka. Prosto nisam mogao da verujem kako svuda puni sobu dobrim zvukom. 

Uživaj Zoki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki  vidimo se da mi to pipnemo . Nema nista bez fizickog kontakta. :svakatidala:

Da li da se ponavljam super to sve izgleda ali pre svega veliko i neobicno. Jako veliko kaze moja zena (ne treba ti to nema gde ni da zivimo samo nam to fali ;)).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Dacho said:

S obzirom da je zadnji šoping od ljepše polovice trajao 4 i pol sata dok sam ja kafenisao taman sam mogao i pametnije iskoristiti to vrijeme...:)

Da ali tada kada si ti prolazio kroz BG nisam jos uvek preneo i povezao kabinete. :( Povezao tek pre nekoliko dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, ninja said:

Nego @ZZZ, ono iza liči na neku blažu varijantu BAD panela?

 

@Doktor, čisto sumnjam da je čika @grozni bio, nema ga ni u jednom kadru, makar "nogica" ako već Apolonsko tijelo nije stalo :)

Ako mislis na zid iza kabineta sa rupicama, to je bila ustvari neka moja improvizovana termicka izolacija posto je to spoljni zid celom povrsinom i tu nije moglo da sedi bez onog debelog jeleka ili nekog kozuha... do zida je amafon 2cm pa onda ide rostilj od letvica i idmaknuti paneli spera oko 1cm sa rupicama od 6mm. uradio po nekim istazivanjima za male helmhotzove komore za srednji spetar. To sam letos preradio, izbusio i ofarbao. Inace tu su bile gole sperke skroz isrtane flomasterima i bojicama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, grau said:

znaci RCA svira od sub frekvencija do 120hz? neobicno.

Da po nekim odrednicama skretnice koja je postavljena za probu, od postojecih elemenata, medjutim pitaj boga kako je to na delu, najverovatnije je nize ispod 100Hz. U principu to su prve 2 oktave od rezonantne F drivera i kabineta Fs je oko18Hz, negde od oko 80 pa do 110 recimo trebalo bi da je susretni rez...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eee...bas vam zavidim :) Drago mi je sto ste se lepo proveli, a ja moram doci ovo da cujem!

@Dacho: sad mi je jasno zasto si tako rano pobego s'Faka. Dobro, razumem te ja, shoping u Bg je u stvari bio uslov da se ide na Fak ;)

A ja zeni necu ni pokazivati Zzz ove zvuchnike, nece me pustiti da idem :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Vix said:

Eee...bas vam zavidim :) Drago mi je sto ste se lepo proveli, a ja moram doci ovo da cujem!

@Dacho: sad mi je jasno zasto si tako rano pobego s'Faka. Dobro, razumem te ja, shoping u Bg je u stvari bio uslov da se ide na Fak ;)

A ja zeni necu ni pokazivati Zzz ove zvuchnike, nece me pustiti da idem :D

Ma plan je bio da stanemo kratko u Bg na sat dva i da se do mraka vratimo kući...ali vraga sve se okrenulo,...tko bi onakvoj zeni nesto odbio:D;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/14/2017 at 12:38 PM, Doktor said:

Falilo nam je jos drugara, clanova foruma. :)

Najvise je pominjan @prophet stoga, @prophet- reaguj. Javi se.

Bilo price o klavijaturama, sa osvrtom na Hammond, analogne synth-ove, produkciju, o Nile Rogers-u, country muzici i uticajima na kasnije muzicke pravce . . . . maaaa, milina jedna od veceri.

Nisam izdrzao da se ne uslikam sa Fender Telecaster-om, prakticno antikvitentnim primerkom uz dozvolu domacina ( Thnx ), ali sam ga uredno zamolio nakon slikanja da je on licno vrati na nosac. :D

Ostaje samo da se dotera jos neka mala klavijatura ( ritam mashina moze i softverski sa Mac Mini-ja ), te da bude sa desne strane i eto prilike za jedno malo dzemovanje sledeci put. 

b1.jpg

To je taj hvat:happy64: Hvala što ste me se setili. Zaista bi imali o čemu da razgovaramo, ima dosta kurioziteta vezanih za same zvučne jedinice. O muzici da ne govorim... a ako krenemo o sintovima bojim se da nas Zoki ne bi trpeo toliko dugo:D

Inače ceo koncept ovih zvučnika je fenomenalan.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...