Jump to content
crni.

Koji cassette deck?

Recommended Posts

dobro, i stradi i grau su u pravu

limit mi je za sada 100e, ali sam postavio pitanje 4 da vidim kako stoje stvari u apsolutnoj klasi i da li je isplativo otvaranje za par stotina evra

ovo što je grau rekao za dragona je meni veoma dragoceno jer je postojala izvesna kombinacija...

13 minutes ago, crni. said:

za dragona je meni veoma dragoceno jer je postojala izvesna kombinacija...

Iskoristi kombinaciju ako VREDI u kakvom je tehnickom stanju jer se dobre prilike ne pojavljuju cesto a sa druge strane Tandberga neces naci. Nak bolje malo zvuci od Revoxa mada je Revox nazahvalniji za odrzavanje jer su i najrobusniji a ima i novih delova original da se nadju a i najeftiniji su od ova tri za kupovinu. Od Revoxa prvi pik i kod mene 215s mada su i ostali Revoxi I Studeri po zvuku skoro identicni.

Ti top dekovi nose sa sobom potrebu da se ima i izvor zvuka u istom kvalitetu. Sve ispod toga je po meni....

Takođe ne vidim da bi eventualna popravka ili osveženje tih dekova bilo lakše nego samog Dragona. Možda i jeste dosta lakše ali opet mereći njih u odnosu na neki prosečni troglavi....

Ja lično bi opet uradio ono što sam imao pre 25 - 30 godina - a to je dva deka.

Za do 100e ( pod 1) , mogu da ponudim na probu: Onkyo Integra - TA2570 (nije na prodaju) , top model iz perioda 1989-1991(tako nesto). Probom se moze mnogo toga ustanoviti, ako se svidi ostajes u tom rangu a ako ne pucas vise. Sledece bi probao nesto od Pioneer-a(oko 120-150e), recimo CT-939, CT-959, CT-S740S...

Za pod 4 , slazem  se sa Anubisom i Stradijem, ali to je vec 300-400e(mislim nisam siguran), doado bih jos samo i Nakamichi 682ZX. Takodje uzeti u obzir i BX300 koji veoma mnogo pruza ali za mozda tu negde upola para top klase.

Takodje se slazem i sa kolegom vdzele, dobar izvor (probrani vinili) napraviti master, pustati na drugom deku.  

1 hour ago, crni. said:

sve je to lepo drugari, ali ništa od predloženog nema na našim oglasima, osim tehniksa rs az7

nigde ja ne žurim ali eto...izgleda da ono što je vredno i nema baš na prodaji

meni se ovaj sviđa

https://www.kupujemprodajem.com/Akai-65-GX-Vrhunski-3-Head-Bias-51624591-oglas.htm?filter_id=140504958

Tehniks mi dobro izgleda, cena 140e, spustiće on još malo sigurno.