Jump to content
crni.

Koji cassette deck?

Recommended Posts

1 hour ago, vdzele said:

3. Pre neki dan mi je u poseti bio naš kolega sa foruma Chakija. Slušao je nekih 40-ak minuta muziku na mom velikom sistemu.

Kad me već pomenu... :)

Sistem je zaista vredan slušanja. Vidi se da je uložen veliki napor da se ispegla kako soba tako i svaka komponenta u sistemu. Cilj je bio, čini mi se, što neutralniji zvuk.

Moram da napomenem da sam i sam ljubitelj što vernije reprodukcije, ali ne u tolikoj meri da moram da smanjujem volume i da me zvuk "prži" po ušesima. (Npr. soba sa ATC kutijama na prošlom hifi sajmu).

Sistem svira brzo, tačno, odsečno i što je najbitnije iskreno. Nema ulepšavanja. Npr. par pesama koje sam doneo bile su bukvalno neslušljive, dok kod mene, sa lampama u amplifikaicji to mnogo "bolje" zvuči. Bolje je naravno uslovno jer trenutni zvuk koji imam, svesno je ofarban u nekoj meri, ali ne i previše.

Na nekim numerama klavir je svirao na momente "tanko"(ovo je najverovatnije zbog pomenute produkcije), dok bass ne ide do najdubljih nota (ispod 40Hz), ali ono što odsvira, odsvira jako dobro.

Vdzele je me proveo kroz niz pesama iz različitih perioda 70-tih pa sve do nove produkcije i jasno se mogla čuti razlika u karakteru zvuka.

Uglavnom, ne žalim ni sekunda provedenog kod vdzelea i drago mi je što sam imao prilike da čujem drugačiji tip zvuka. Svakako sam izvukao neke pouke u kom pravcu dalje da idem . Hvala i izvinjavam se na "short notice" dolasku.

vdzele, hvala na poučnom postu

jesam nostalgičar i ideja sa dekom je pre svega da preslušam ove kasete koje imam, greota da stoje, a ako me analogija ščepa možda krenem i u snimanje novih, ko zna

mislim, ima dekova kolko hoćeš i za 50e pa me baš briga i da su za neku jednokratnu upotrebu...što da ne iskoristim...ali ne bih baš da kupim neko njesra pa sam zato otvorio ovu temu

mogu da pitam onog karatistu, mogu da pitam i šćepu sa onog foruma (čovek je maher za dekove) ali sam hteo prvo u svojoj kući :)

Nekad sam i ja ima dva deka. Jedan troglavi na kojem sam snimao i jedan običan na kojem sam slušao kasete čiji azimut nije odgovarao troglavom. Na njemu je bilo lako to podesiti.

Troglavim nije dobro pomerati glavu. Zato ponesi neku kasetu čiji snimak je po pitanju azimuta najviše zastupljen na drugim kasetama. Ako se činele ne čuju dobro nemoj kupiti takav troglavi.....

Ovo verovatno već sve znaš, ali eto ja malo smaram.

na koji brend da obratim pažnju? sony, dual, akai, aiwa, tascam, teac, jvc...?

koliko se sećam pored teac-a popularni su bili aiwa i akai

kakav je sony? ima povoljno..pravili su fenomenalne walkmane, valjda znaju i dek da naprave

ako baš i zapravo hoćeš da slušaš (snimaš) kasete, jedan od poslednjih proizvedenih, a dobrih je bio Technics RS-AZ7, mislim da se proizvodio do kraja '90.. nije spektakularan, ali ima sve što treba, računam da će pošto je noviji poslužiti

technics_rs-az7_cassette_deck.jpg

17 minutes ago, Woland said:

ako baš i zapravo hoćeš da slušaš (snimaš) kasete, jedan od poslednjih proizvedenih, a dobrih je bio Technics RS-AZ7, mislim da se proizvodio do kraja '90.. nije spektakularan, ali ima sve što treba, računam da će pošto je noviji poslužiti

technics_rs-az7_cassette_deck.jpg

joj kak ne volim onaj  ssssssssss u pozadini  , a još manje kad uključiš dolby pa izgubiš pol visokih i srednjih ? :)

kao dr džekil i mr hajd

7 minutes ago, sir Oliver said:

Crni ti si fenomen. Hoćeš streamer ali hoćeš  i kasetofon.:wub:

ko dr džekil i mr hajd...čas digitalija čas analogija, nikad ne znam na šta ću da okrenem...zato najbolje da imam sve:buehehe:

aj vadi neki dek iz podruma i šalji :)