Jump to content
Alex

6V6 Salas Preamp by Alex

Recommended Posts

nemotorizovani alps

mani se komfora , urasce ti dupe u fotelju :P

2 minutes ago, Zen Mod said:

nemotorizovani alps

mani se komfora , urasce ti dupe u fotelju :P

Li Jen Ču Ga mi ime na kineskom :D

Ne bih da se ova tema rasplamsa na raspravu za i protiv digitalnih potencimetara, al opet, ne videh gde je neko dokazao njihove falinke? Npr PGA familiju je nekada koristio Jeff Rowland u svojim konstrukcijama, a Nelson Pass DS1802.

Zašto "nikako PGA", neko obrazloženje bilo bi na mestu ;)

Davno pravih neki lampizdator pa sam ga onda prepravio kao preamp (stavio ALPS) pa onda ga predrvio sa nekim (francuskim) input selektorom sa releima i PGA volume kontrolom (još pre Aliexpressa i paypalla, jedva doterao iz Francuske) i to je bilo ko dupe i oko u odnosu na ALPS. Pobacam ja to i stavim klasiku. Ne sećam, se gde je to završilo .

E sad možda su sadašnji PGA bolji

A i motorizovani ALPS ako stavljaš samo ako je kvalitetan. Isto nisam mogao da verujem kolika je razlika izmedju fiksnog i varijabilnog izlaza sa CDa. Motorizovani ALPS ali nije BLUE.

Ohoho, krenulo se sa :hammer:  a ja već pomislio da će lampe da završe u turšiji. :D

A što se ostalog tiče, glavna prednost samogradnje je da stvari možeš raditi postupno, u skladu sa znanjem, zalihama i finansijama kojima raspolažeš u datom trenutku. Imaš i ALPS i PGA pa poveži ih i vidi šta ti je bolje ... a od njih ti je opet bolji neki ''ladder type stepped attenuator'' i TVC. Isto tako ti je i sa napajanjem, napravi SSHV2 kad si već nabavio delove, a posle ako hoćeš možeš i nešto bolje ... a možeš probati i neki  CRC, CLC ili njihove kombinacije u zavisnosti od raspoloživih delova, tako ćeš najbolje videti prednosti i mane jednih u odnosu na druge. Sve ti je to jedna igra kojoj nema kraja, jer kako ti vremenom rastu znanje i mogućnosti, tako će ti rasti i potrebe. ;)

:drinks:

@skrstic  A te 5Ц3С su prave lepotice, još su lepše uživo nego na slikama. :wub:

Prokleti Kinezi. Pa ovo ne može PCB i par konektora da sklopiš za $10...

Blago nama na Kinezima. Sve se može dobavi za manju kintu nego sam da ga praviš.

Dvoslojna štampa sa metalizacijom i stop lakom bar desetak €. Pa switch jedno 10.14Ł.preklopnik

Pogledaj kvalitet činčeva. Jel to CMC? Pošto je jedan? Najjeftinije sam našao 19$ za 4 para. CMC

Pa ti pravi.