Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

7 hours ago, sir Oliver said:

Blago nama na Kinezima. Sve se može dobavi za manju kintu nego sam da ga praviš.

Dvoslojna štampa sa metalizacijom i stop lakom bar desetak €. Pa switch jedno 10.14Ł.preklopnik

Pogledaj kvalitet činčeva. Jel to CMC? Pošto je jedan? Najjeftinije sam našao 19$ za 4 para. CMC

Pa ti pravi.

To je super povoljno, recimo ima ovaj sličan samo sa četiri ulaza, isti broj delova, a košta duplo više?

https://www.aliexpress.com/store/product/Dual-channel-3-way-audio-input-selector-switch-LORLIN-UK-pure-copper-silver-tone-audio-selection/1390666_32786715261.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

To je super povoljno, recimo ima ovaj sličan samo sa četiri ulaza, isti broj delova, a košta duplo više?

https://www.aliexpress.com/store/product/Dual-channel-3-way-audio-input-selector-switch-LORLIN-UK-pure-copper-silver-tone-audio-selection/1390666_32786715261.html

Duplo više košta ali ima i činčeve ugradjene. ( koji ne mogu da se nadju za razliku cene) Čak nude i polugu za ekstenziju do prednje ploče.

2 hours ago, ZZZ said:

Pa stvarno blago nama, sve rade nakaradno. Pogledaj razmak izmedju konektora tu nema ni jedan inch. to je pain in the ass za ubosti samo malo deblje rca konektore, nije uopste ergonomski.

Drugo velika je verovatnoca da ti chinchevi nisu na istom nivou. Da bi bili na istom nivou moraju se svi prvo montirati na plocu pa tek ondazalemiti? medjutim skoro da je to nemoguce posto nema dovoljno prostora kada se montiraju na plocu ne moze se prici lemilicom lako... A i koja je verovatnoca da su kinezi to zaista prvo zavruli na plocu pa tek onda lemili na plocu.

Lepo izgleda na fotograifji ali to sigurno nije tako, a ovo sa ergonomijom ruke definitivno nije.

 

E pa sad preteravaš. Razmak nije manji od standardnih

1.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Impuls said:

Da li vi uopste citate sta pise ili sta sam postovao koji post ranije. Za chincheve cete da doplatite jos24 dolara a za sipku 6 dolara i postarine jos deset. To sto ste postavili oglas je samo plocica sa selektorom bez chincheva

 

Da u pravu si nisam primetio da je bez RCA, sve jedno ja ću da uzmem onu sa relejima, liče na one što je ZEN koristio, valjda nisu kopije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami nisu Takamisava releji, evo jednog odgovora nezadovoljne mušterije.

Relay that are not in the picture i ask seller before you buy, whether такамитсава installed on the board, he replied that exactly такамитсава. upon delivery, I knew, installed other релюхи. opened dispute, I asked to return half the cost, aliekspress took in my favor.

Moram da nađem samo pločice, pa da stavim lepo šta meni odgovara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Duplo više košta ali ima i činčeve ugradjene. ( koji ne mogu da se nadju za razliku cene) Čak nude i polugu za ekstenziju do prednje ploče.

E pa sad preteravaš. Razmak nije manji od standardnih

1.jpg

 

pa ako ti je to standard onda stvarno... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se za off topic ali ovo me je uvijek mučilo.

Ja sam negdje našao da je standardni razmak 3/4" (19,05 mm) ali pouzdano znam da je na dosta nekih uređaja taj razmak manji. Najbolje bi bilo pokrenuti posebnu temu u "Data & tips" i da oni koji pouzdano znaju navedu sve što je standardizirano u izradi audio uređaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, kan042 said:

Izvinjavam se za off topic ali ovo me je uvijek mučilo.

Ja sam negdje našao da je standardni razmak 3/4" (19,05 mm) ali pouzdano znam da je na dosta nekih uređaja taj razmak manji. Najbolje bi bilo pokrenuti posebnu temu u "Data & tips" i da oni koji pouzdano znaju navedu sve što je standardizirano u izradi audio uređaja.

Ja stavljam 25mm, ima onih debelih RCA pa je teško jedan pored drugog zabosti, može i manje ali ne preporučujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa oni kinezi imaju razmak 20mm

Ja sam samo jednom imao problem sa Sonarquest carbon činčevima.

SONARQUEST-Carbon-Fiber-Series-Hi-Fi-RCA

 

Na Luxmanu SQ507x je razmak bio premali da se ubodu pa sam prepravio  na horizontalne činčeve.

fdwpi9.jpg

I na brandovima su stavljali premali razmak

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Znači, volume kontrola i selektor biće digitalija - probam prvo tako, ne znam ni da li će da radi ovaj sklop:

20171021_170153.thumb.jpg.13b9d3d683167900c05d333f46044a7e.jpg

Bazirano je na Fotiosovom rešenju:

http://www.diyaudio.com/forums/analog-line-level/207430-pga2310-line-preamplifier-free-software.html

http://www.matrixtsl.com/mmforums/viewtopic.php?f=29&t=8634

sa nekim mojim izmenama.

control-board.thumb.png.a0d14a43735c8515059f6453a43fe081.png

Ovo je samo control board, sa napajanjem na njemu, itd... Pločica sa PGA čipovima i relejima za selekciju ulaza ide pozadi - uz ulazne činčeve. Nisam je još isprojektovao, gledam kako da odradim dual mono, verovatno će ići 2 PGA čipa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

The best and the only,

one man for your prototype diy PCB,

my dearest neighbour from the Nish,

Miiiiiilaaaaaaaaan PCB!!!

:P

A bre, to je vec standardno, covek zivi 73 metra od mene... iskreno sam i zaboravio kako se ecuje PCB :D

(one 4 rupe desno sam sam razbushio, jbg, pogresio sam oko kreiranja modela za rotary encoder)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alex said:

The best and the only,

one man for your prototype diy PCB,

my dearest neighbour from the Nish,

Miiiiiilaaaaaaaaan PCB!!!

:P

A bre, to je vec standardno, covek zivi 73 metra od mene... iskreno sam i zaboravio kako se ecuje PCB :D

(one 4 rupe desno sam sam razbushio, jbg, pogresio sam oko kreiranja modela za rotary encoder)

Predpostavio sam, samo da proverim :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...