Jump to content

CBT36 i slični "array" zvučnici


chakija

Preporučeni Komentari

Već neko vreme me žulja da pravim opet neke kutije i tek neki dan naletim na ovaj interesantan koncept zvučnika.

U pitanju je line array sa hrpom drajvera sa kojima se navodno dobija na dinamici i staging-u zbog eliminacije uticaja refleksija itd.

CBT36 koristi dayton drivere  i postoji kao kit 

https://www.parts-express.com/audio-artistry-cbt36k-line-array-speaker-pair-kit--301-980

"Mana" ovih zvučnika je što zahtevaju EQ i neki procesor tipa Behringer DCX ili slično i moraju ići na biamping + ne bi bilo loše ubaciti i subwoofer.

Ja imam neku ideju da uradim nešto slično ali sa visaton FR driverima i sa malo EQ-a da probam da dobijem slične rezultate.

59da2117b6118_CBT36001(Medium).thumb.JPG.f31df605d98488f14a88ca23054fc5d3.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Postovane slike

Izgleda da je bolja varijanta ići na dvosistemac + sub. Doduše, potrebno je uložiti u triamping u slučaju da se ide na dodatnu subwoofer varijantu. Jel neko uopšte imao priliku da čuje slične kutije?

Sire, s obzirom kolike su tvoje kutije ja i ti očigledno nemamo iste probleme kada su tašte u pitanju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takvi ARRAY zvučnici kod kojih se može igrati sa usmerenošću zvuka postoje odavno u svetu profi ozvučenja, a ovi su to sad ponudili za sobno slušanje kao nešto novo, a nije novo. Array je prava stvar za koncerte na otvorenom i zatvorenom, bioskope i slično kako bi se usmerio zvuk u gledalište, a ne rasipao svuda okolo. E sad kako to zvuči u sobi, gde se po njima svuda  isto čuje bez obzira gde se nalaziš pitaj boga. To je sve zanimljiv efekat, mislim da nije to za pravo stereo slušanje. Osim toga teško je uklopiti SUB sa bilo kakvim array zvučnicima koliko ja znam, jer on nema tu usmerenost zvuka nego je tačkasti izvor. Kad se udaljavaš od tačkastog izvora, jačina opada 6dB svaki put kad se udvostruči rastojanje, a kod array zvučnika zbog usmerenosti opada sporije pa se dešava da zavisno od udaljenosti nekad dominira bas, a nekad srednji i visoki. Po meni jedina prednost je što ima puno jedinica koje rade malom snagom pa su i izobličenja mala i što se postiže visoka efikasnost.

https://pro.bose.com/en_us/products/loudspeakers/deltaq_array.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Chakija

Nije neizvodljivo, padalo meni na pamet, ali malo (mnogo) skuplje. Idealno, treba ti 50-tak fullrangera. Nek je svaki samo 10 Eur, pa ti vidi..

Al eto, neko je to uradio, svaka mu cast:

http://www.diyaudio.com/forums/full-range/242171-towers-25-driver-range-line-array.html

Ja nesto vise razmisljam o nekom Nola Brio klonu, ili (cuo na Fak-u) Boenicke :). I najmanji model se super cuo, mogu mislit' kako li se tek cuje veci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...