Jump to content

JBL 4430 DIY


mrspis

Preporučeni Komentari

5 hours ago, SHAVIJA said:

mada rekoh ti ovde se dosta bogatih azijata odlucuje iz nekog razloga za velike modele JBL tipa 4343 tako da verujem da si na pravom putu.

Ko je čuo pomenute taj razume bogate azijate :)

Nisam stambeno zbrinut inače bi digo kredit za one Željkove na keca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

a zeljko ih je bas bio spakovao u azijski scenario, soba od 10m2 od toga sami zvucnici zauzimaju trecinu. to je taj ugodjaj...

Isto ko kod mene, samo što je kod Željka soba još otvorena na dve strane :) Elem, i nako je taj zvučni zid meni jako dobro radio, u većem prostoru bi tek bilo srče do kolena.

1 hour ago, SHAVIJA said:

sta ima zeljko?

Imao 4355, prodo, oplakalo nas nekolicina kao najbolje u svemiru. Sad je ostao na jednim manjim JBL sa 18 cola po strani, nem pojma koji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, SHAVIJA said:

http://www.usaudiomart.com/details/649079621-jbl_4430_studio_monitors/

 

Puno bre para?

ustedi za Yamaha ns2000 , :) skoro sam slusao u hifi shopu, privukao me je zvuk na prvu loptu dok sam prolazio pored shopa u bucnom trznom centru. na nekim lampaskim monoblokovima .

mada rekoh ti ovde se dosta bogatih azijata odlucuje iz nekog razloga za velike modele JBL tipa 4343 tako da verujem da si na pravom putu.

Znam gde ima mint par Alteca 19 ako se odlucis za taj put. 

Kolko god su Yamaha ns2000 i ostali studio motnitor modeli hvaljeni, to jednostavno nije zvuk ka kom tezim, cuo sam slabiji model. Uzgred taj oglas je lazan. Svi oglasi za 4435 koji su ispod 3500e su fake. Covek nudi unapred da uplatis shiping itd scam klasican..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se kod JBL studijskih monitora sa 2235H uvek svidjao bas, artikulisan i nepretenciozan. Ko je navikao na fifi bas realizacije, na prvu mu se ucini da tolike kutije sa tolikim membranama nemaju dovoljno basa, jer su naviknuti na bas distorziju (mali drajver tjunovan jako nisko). Jedino sto traze potentno pojacalo za kontrolu, sto je na zalost slucaj sa vecinom bas drajvera napravljenih u zadnjih 40tak godina od kad je powerhandling postao imperativ u dizajnu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, hifista said:

Meni se kod JBL studijskih monitora sa 2235H uvek svidjao bas, artikulisan i nepretenciozan. Ko je navikao na fifi bas realizacije, na prvu mu se ucini da tolike kutije sa tolikim membranama nemaju dovoljno basa, jer su naviknuti na bas distorziju (mali drajver tjunovan jako nisko). Jedino sto traze potentno pojacalo za kontrolu, sto je na zalost slucaj sa vecinom bas drajvera napravljenih u zadnjih 40tak godina od kad je powerhandling postao imperativ u dizajnu. 

O tome sam citao i ranije, da podatci nisu realni. Koji bi bio pravi powerhandling za 4430? Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je powerhandling za 2235H oko 300w rms, ali taj podatak je jedino bitan za profesionalnu upotrebu. Ono sto je bitno za kucne uslove koje pojacalo je optimalno, ono sto mogu da potvrdim iz licnog iskustva da 300b se nema sanse da ga vozi bez obzira na pristojnu nominalnu osetljvost. Na lansingheritage.org vecina ganja sa profi tranzistorskim snagasima 200w+. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/26/2017 at 3:55 AM, zeljkor said:

Imao 4355, sada imam 4345 i u planu M2 da napravim (imam sve sto treba). Imam delova i za Altec Model 19, samo nemam vremena.

Pozdrav Zeljko

Mozes li mi reci koja je zvucna razlika tih JBLova (osim 4350 4355) tipa 4343 u odnosu na Altec 19? ...poredivsi ih sa ostatkom audiofilske ponude koju si imao pre njih...i koji je najbolji zvucnik (najskuplji :) ) koji si imao pre nego sto si se smirio sa ovim JBLovima? Na cemu ih guras inace?

Jel to brutalno monitorski zvuk ili tamniji (kao sto mislim da je Altec) ...i u cemu je tolika halabuka osim sto 18" bas i 10" srednji imaju mozda neki specijalni prizvuk zbog velicine drajvera ? (lupam...ne znam...zanima me) :)

hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekao bih da moze biti i svadbarski razglas sobzirom da su 4435 osetljive cak 96dB, sa 300w bi davale 115dB u kontinuitetu bez problema, a verujem da bi mogle da se teraju i na vise sa profi razglas snagasima :party: mada ne verujem da bi to iko radio sem nekog audiofila :D

http://www.audioheritage.org/vbulletin/attachment.php?attachmentid=49524&d=1295821678

ovaj drugi bass drajver mi izgleda kao da je uzet iz 1500 Array

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrspis said:

Rekao bih da moze biti i svadbarski razglas sobzirom da su 4435 osetljive cak 96dB, sa 300w bi davale 115dB u kontinuitetu bez problema, a verujem da bi mogle da se teraju i na vise sa profi razglas snagasima :party: mada ne verujem da bi to iko radio sem nekog audiofila :D

http://www.audioheritage.org/vbulletin/attachment.php?attachmentid=49524&d=1295821678

ovaj drugi bass drajver mi izgleda kao da je uzet iz 1500 Array

Ali je i Krellčina u pogonu naravno bez obzira na osjetljivost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, Dacho said:

Ali je i Krellčina u pogonu naravno bez obzira na osjetljivost...

ma komentarisao sam drajver, zanimljivo mi bilo sto je zamenjen i nije mi jasno zasto..

 

2 hours ago, neskor said:

'ajte molim vas, maksimalno gura do 16KHz/ -+3dB :D

ionako matorci ne cuju preko toga :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...