Jump to content

Sta slusam od klasicne muzike


Stradi

Preporučeni Komentari

Evo teme za sve ljubitelje i slusaoce klasicne muzike. Otvorena sa namerom lakseg pregleda i trazenja od strane onih koje ova vrsta muzike privlaci pa da eto sto vise toga bude pod jednom kapom a ne rasuto po mnogim temama.

Sa komentarima ili bez njih, slikama ili snimcima kao i obavestavanjima ili opisima desavanja a vezanim za ovaj zanr muzike. Jednom reci sve sto je sa i oko klasicne muzike. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to oseca i izvodi stvaralac

 

Kako to oseca i izvodi umetnik  

Neki od komentara za izvodjenje

I love Richter's tempi here - even though they're not Rachmaninov's. This is a sublime interpretation from start to finish and there is much more audible detail than in most modern performances. There is a mighty intellect at work here as well as unalloyed passion which never trespasses into sentiment. It's all truly wonderful. And now I can listen to it whenever I please. Thank you so much for posting this. It is a real treasure.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno od najtezih dela za izvodjenje na klaviru ako ne i najteze Rahmanjinov klavirski koncert No3

Jedan siroj javnosti manje poznati pijanista koji je  po mom skromnom misljenju  ovde pokazao sav svoj preraskosan talenat i tehniku i to na takvom masivno teskom delu. I orkestar je fantastican sto cete cuti i sami.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa onda tema gubi draz, Polako pa ce biti svega . Mislim da je tako jedino OK.  Imas bezbroj odlicnih preporuka u temi Trenutno na gramofonu sa odlicnim opisima pojedinih dela i izdanja tako da pogledaj tamo, Predpostavljam da ce se dosta toga i ovde vremenom ponoviti sto bih bar zeleo jer je meni primarna zelja bila bas to da se objedini klasika sto vise na jednom mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ništa ne slušam na jutjubu a kamoli klasiku

i kad slušam bilo šta uvek slušam album jer muzički album posmatram kao celinu, a pesme su samo delovi nečega šta je umetnik hteo da kaže

ali dobro, to sam ja...nismo svi isti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

For his new album dedicated to Bach for Deutsche Grammophon, Nemanja Radulović decided to make a surprising video presentation of the 3rd movement of Double Concerto in d-minor that he recorded with Tijana Milošević and ensemble Double sens. In this video, Nemanja wanted to present the perception of the audience which can be different and personal, and also that Bach's music has no borders. "Music is my life. I deeply believe that music brings people together . Scott Peck said " share our similarities , celebrate our differences" . This is one of the reasons for which I decided to make this video with the music of Bach. This music is alive, and travels through different epochs. Bach's music has been an inspiration and motivation for life for many people despite their different styles, nationalities, religions and views of life. I always wondered what's it like to be someone else, and Bach's music allows me to enter the world full of imagination and become a reality in that moment. Nemanja Radulović This video is inspired by the story of Lewis Carroll "Alice in wonderland" Video director: Goran Aleksić Scenarist: Tanja Peternek Camera: Vladan Obradović Photography: Milan Djakov Production coordinator: Nataša Janković Alice: Tamara Aleksić Yuppie style: Željko Jovandić Gothic girl: Kristina Atanasova Classic lady: Jelena Ćirić Punker: Stevan Piale Journalist: Ivana Rzehak Popović Costimographer: Nevena Milovanović Face painting: Radmila Radman Zepter creative studio May 2016 Belgrade

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...