Jump to content

Philips cd 204


parabolis

Preporučeni Komentari

Imam 2 kom  Philips-a 204, oba na servisu kod naseg clana i priznatog majstora gosn goxy-ja, defekt kvara je da  je na oba plejera otisao servo controler , oznake su MAB8440T041, pa ovom prilikom pitam, da li neko ima neispravan plejer gde bi se mogao iskoristiti njegov controler.

pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, parabolis said:

Muk! Nista jos, ajmo svajseri.....

. . . 

:mellow:

Nisam svajser, to je ocigledno ( vidi se iz mojih postova ).

Sve sto sam na ovom forumu napisao, napisao sam iz licnog iskustva.

Elem, te MAB-ove imam u Cambridge Audio CD3.

Pre vise od deceniju sam ja to nosio kod Mise Hrnjaka na B. Brdo na servis i on mi je rekao da upravo ti MAB-ovi prave probleme u mom CD player-u.

Nije nista uradio povodom toga, jer mi je tada rekao da je to tesko naci ( da li se vise ne proizvodi, da li . . . . nemam pojma ).

Ocistio laser, proverio lemove, uredno mi naplatio servis, ja to vratio kuci i evo ga, radi i dan danas sa tim starim MAB-ovima.

E sad', ako je taj neki MAB crk'o u tvom Philips-u, onda hebajga ( srry 4 bad language only 4 puritan mmbrs :) ).

Da se ja sada ne "mlatim" i trazim po net-u o kojim se MAB brojevima u Cambridge-u radi, izgleda da je to ta prica.

Nadam se da sam ti pomogao ista, iako nisam svajser. :rofl:

 

Btw, ko je gosn goxy ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako, prvi da tako kazem cd plejer sam imao od 2015 god kod sebe, radio je odlicno, rugar jedan mi je zamenio kondove u naponskom delu, i to je tako radilo 7-8 meseci. U medjuvremenu kupim za 13 eura jos jedan koji je vec bio pokvaren, radi fioka, ali kad ubacim cd izbacuje gresku, ok, takav je i kupljen, za rezervne delove. I onda se pokvario i onaj prravi da tako kazem, jednostavno prestao da cita diskove.
Prvo je bio kod jednog majstora, i on je rekao da su ovi cipovi otisli, on ih je drzao 4 meseca i ocigledno nema vremena za popravku.
Onda sam pre dve nedelje poslao kod drugog majstora, i one je juce defektorvao ovaj kvar....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazire se.. :) 

Nije poenta u kvalitetu majstora, niti je poenta da ne treba da imas poverenje, ali moras da razumes da je kvar koscurina, koja zahteva od majstora da utrosi silno vreme, i preduzme gomilu razlicitih aktivnosti. Da remontuje i proveri mehaniku, da proveri signale i tajminge, napajanje je proverio, ali prosledjivanje napona moze da bude problem..

Treba nekoliko sati rada, ili u komadu ili na rate, sto majstori ne vole, i treba im veci period da sastave proces. Inace ne bi tebi kao laiku dao oznaku koju ne mozes ni da guglas, umesto MAB8044 serija 061...svaki majstor ima svoje zestoke kanale za nabavku delova, ima kolege koje moze da izcima za pozajmicu..ovako dobija na vremenu, razumi ga. :) 

 

Kolo je sigurno prestalo da radi, da li zbog nekorektnosti povratnih signala ili zbog crkavanja, nije bitno, bitno je da je potrebno vreme..i dosta rada.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ponadao da ti mogu pomoći pošto imam jedan philips CD 650 rashodovani, ali sad kad sam pogledao u njemu je MAB8441

Nego, vidim u MG electronics kao navodno imaju na prodaju MAB8440 ako je to to, nešto mi je čudan opis, kao da je memorija, a i čudno mi je da imaju tako mator deo, jedino što se poklapa je da je 28 pinski :) , pa proveri možda kod njih da li odgovara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Mentok said:

Ja se ponadao da ti mogu pomoći pošto imam jedan philips CD 650 rashodovani, ali sad kad sam pogledao u njemu je MAB8441

Nego, vidim u MG electronics kao navodno imaju na prodaju MAB8440 ako je to to, nešto mi je čudan opis, kao da je memorija, a i čudno mi je da imaju tako mator deo, jedino što se poklapa je da je 28 pinski :) , pa proveri možda kod njih da li odgovara.

Odmah sam tamo proverio, nemaju, to nije taj int cip.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da javim da ima novosti u vezi cd plejera, naime javio mi se coek preko kp sajta i ponudio mi je pokvaren philips 204, laser je izvadjen, ovo ostalo mu je nepoznanica , tako da sam kupio jedan, poslace ga direktno Goxiu pa cemo videti ....cena 2000 rds, nije puno para i rizikujem ali sta da se radi.....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

DIjagnoza je da je otisao laser, majstor je ubacio sa svoje 304 laser i radi......al bas na sva tri da je pokvaren, ne mogu da verujem koje sam srece.

Odlazem dalje ulaganje u ove starudije, jednostavno nemam vise ni zivaca а ni vremena petljati dalje....

 

....toliko o ovoj temi.....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...