Jump to content

Philips CD721 zanimacija


mutayu

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, mutayu said:

Dakle ne mere bez kabla! Konektor na ploci u koji se spaja trakasti provodnik prema laseru je vrlo nezgodan i nepristupacan i tu je doslo do prekida. Sada sve radi!

Nema ništa dok se ne zalemi ili ne zašrafi, mrzim konektore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, sir Oliver said:

Ja sam radio cd920. Pa pogledaj 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/6183-projekat-philips-cd920/

 

 

PS  Sad videh da se slike u migracijama ili crashevima foruma pogubile ali osnovna nit može da se prati. Ako treba mogu da ti šibnem slike.(šta iskopam)

Sir Olivere u medjuvremenu sa proucio tvoj post i zakljucio da se potpuno slazem sa tvojim ciljevima a modifikacije koje sam veceras uradio i ponesto sto cu jos da uradim se uklapaju u ono sto si i ti radio sa elektronikom.

Sad bih te zamolio za slike dampiranja kucista pa da se spremim i odradim i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, mutayu said:

Sir Olivere u medjuvremenu sa proucio tvoj post i zakljucio da se potpuno slazem sa tvojim ciljevima a modifikacije koje sam veceras uradio i ponesto sto cu jos da uradim se uklapaju u ono sto si i ti radio sa elektronikom.

Sad bih te zamolio za slike dampiranja kucista pa da se spremim i odradim i to.

Obavezno usput zameni sve elektrolite, i onako ih nema mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad samo da nadjem slike. Vidiš datum kad sam to radio. Ko zna gde je to na kom disku, kompu.

Uglavnom na mehanizam ide živa guma a na kućište sunđer kao podloga za miša.

Najvažnije je promeniti OPA , kondove oko njega , može i qvak klok. Damping kućišta i mehanizma opciono. Kao i zelene diode .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, sir Oliver said:

Stavi šta sam reko.

Sad je CD kod Steface pa ga pitaj daj se sasušilo.

Nemojte se ljutiti, koristio sam takav git za stare prozore, posle 3 godine je ispustio ulje, osušio se i ispucao. Možda zato što je bio na suncu, ako je u mraku možda se to neće desiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam stavljao ništa na mehanizam, ali jesam na kutiju i bilo je poboljšanja, naročito na visokim koji su posle toga bili lepši (mirniji). Ako stignem ovih dana uslikaću kutiju Marantz-a iznutra. Ja sam koristiio mekanu sunđerastu rebrastu podnu prostirku za kadu, kupo sam crnu na buvljaku i lepio sintelanom za stranice. Posle 10 god još je mekana i elastična. Ovako nešto http://www.velog.rs/podne_prostirke/aqua_mat__dekorativna_podna_prostirka__65cm__dezen_406h1__1m-6267  Za dampiranje mehanizama obično se koristi Bostik Blu Tack, ne znam da li ima kod nas da se kupi ili mora ebay. U principu može bilo koji materijal koji je lepljiv i ostaje elastičan nakon dužeg vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i Blue Tack ako treba a ima i ovde da se kupi UHU Patafix, to je isto. Moze i Faber Castell gumica gnjeca, moze i Play Doh . Samo je pitanje kako, koliko i gde na mehanizam. Kuciste cu vec nekako da tapaciram, to mi nije problem.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Imam i Blue Tack ako treba a ima i ovde da se kupi UHU Patafix, to je isto. Moze i Faber Castell gumica gnjeca, moze i Play Doh . Samo je pitanje kako, koliko i gde na mehanizam. Kuciste cu vec nekako da tapaciram, to mi nije problem.

 

To zna Sir Oliver, ali se ne vide slike kako je radio. Ja nisam to hteo da radim, slobodno probaj šta te košta, možda je značajno poboljšanje, a možda ti se i ne svidi. Bilo šta da radim, uvek radim samo jednu izmenu pa slušam kako bi čuo kakav je uticaj na zvuk. Zato to zna da potraje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Slazem se. Danas sam resio problem sa kablovima i slusao Cd kako zvuci kod prijatelja na sistemu. Ovo sto sam uradio dosad u kombinaciji sa opampom NE5532 meni zvuci bolje nego sto je pre bilo. Idemo dalje.

Samo napred, probaj OPA 2604, u mom Marantz-u OPA u odnosu na NE5532 ima lepše i izraženije visoke, a bas je dublji ali malo mekši. Srednji su dosta bolji kod OPA, zato sam ga i zadržao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubih se tražeći, nađoh nešto ali ne i one sa dampiranjem.

 

 

PHILIPS 920 009.jpg

 

Princip sa dampiranjem je da se živom gumom popune praznine oko rebara i uopšte oteža i umrtvi plastika transporta. Da se ne osuši može se prelakirati nekim starim lakom za nokte. paziti da acetonska isparenja iz laka ne oštete sočivo lasera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, NIXIE said:

Samo napred, probaj OPA 2604, u mom Marantz-u OPA u odnosu na NE5532 ima lepše i izraženije visoke, a bas je dublji ali malo mekši. Srednji su dosta bolji kod OPA, zato sam ga i zadržao.

Odlicno, sutra cu uzeti OPA2604 pa cu da probam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, sir Oliver said:

Ubih se tražeći, nađoh nešto ali ne i one sa dampiranjem.

 

 

PHILIPS 920 009.jpg

 

Princip sa dampiranjem je da se živom gumom popune praznine oko rebara i uopšte oteža i umrtvi plastika transporta. Da se ne osuši može se prelakirati nekim starim lakom za nokte. paziti da acetonska isparenja iz laka ne oštete sočivo lasera

Super, hvala ti na trudu, probacu pa cemo da vidimo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uglavnom po meni najveći benefit se dobija po sledećoj top listi:

1 Promena OPA ( sa pripadajućom promenom kondova oko OPA, DACa i izlaznih kondova)

2 Upgrade napajanja ( brze diode, refreš kondova)

3 Damping transporta ( živa guma) i kućišta

4 Zelene diode za osvetljenje CD medijuma

 

Šlag na torti Kwak clock

Kod CD playera ove klase dobitak je veliki, za klasu bolji CD se dobija

pogledaj i slišan projekat http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/16729-projekat-marantz-cd40/

Nažalost i tamo su se slike pogubile.

Na sreću neke slike tog projekta sam našao

Bajpas kondova, Novi kondovi za OPA i podnožja za OPA i tako omogućen rolling, Qwak clock

 

bypass [50%].JPG

Kondovi[50%].JPG

kwak [50%] [800x600].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...