Jump to content

Philips CD721 zanimacija


mutayu

Preporučeni Komentari

Sad ja kao laik. Treba ukrutitu tu veliku povrsinu poklopca kad si vec resio to da radis. Podloga misa je mekana . Tu moze eventualno onaj materijal sto se lepi na unutrasnju stranu od vrata automobila da ne bi zvonila i uvijala se od vetra. Nije bas jeftino a ima u Wurth-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a mozes i gradjare , za ono sto se nekad zvalo Kondor izolacija

 

(5mm debela katran djunta , tura se na temelj pa se onda zida )

da nemaju neko pocepano parce .....

 

a ako ne , mozda ima u okolini kakva gradnja , da vidis da nemaju neki visak da se povlaci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sax.hifi said:

a ako to sve ne urodi plodom, sto se tice poboljsanja zvuka, 

ostaje jedino - lampizacija.

sigurno ce popraviti zvuk.

100%.

:cheers:

Trazim i ne nalazim primer izvedene lampizacije na ovom modelu, ako imas nesto uputi me molim te!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve to moze ali na kraju krajeva mislim da dampiranje mehanizma treba najvise da znaci , Pogledaj malo kako su izvedena neka fabricka resenja pa probaj nesto da iskombinujes, Neka tvoja ideja o bitnim tackama za dampiranje, Pogledaj VRDS (mislim da je jedan od najboljih) sistem transporta njemu je ona klampa odozgo teska poprilicno to je neki metal ili legura neka pa nekako dampiraj tvoj da ima slican efekat na disk tj da nema disk vibracija dok radi. Sa druge strane ja sam svojevremeno imao CD player sa cd rom sistem unutra znaci najgore i najeftinije resenje a svirao je odlicno i bio dosta cenjen u svetu po zvuku (mozda bi svirao bolje da je bio bolji mehanizam ali svirao je odlicno i bez).

Na ovom Teac koji sada imam unutrasnjost ima dva poklopca da tako kazem jedan koji vidis spolja kao taj tvoj i jos jedan unutra a izmedj njih je tanak neki filc i po ivicama tog spoljneg poklopca sa unutrasnje strane su zalepljene neke trake kao onaj diht za vrata i prozore samo pun materijal a ne supalj. Eto ako nesto znaci .

Nije losa ta ideja sa drvenim poklopcem samo onda neki javor da bude sto teze , i ja sam uvek za prirodne materijale. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj prvo sve što smo pričali: da unaprediš napajanje, i ono oko DACa, pa izlazni kondovi i OPA. Time se dosta postiže a i mnogo je lakše menjati opa nego praviti lampizaciju (dva napajanja, jedno sa visokim naponom).

Kad sve odradiš i testiraš razne OPA onda lampizacija.

 

Videću za neku šemu. Šta imaš od lampi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, sir Oliver said:

Probaj prvo sve što smo pričali: da unaprediš napajanje, i ono oko DACa, pa izlazni kondovi i OPA. Time se dosta postiže a i mnogo je lakše menjati opa nego praviti lampizaciju (dva napajanja, jedno sa visokim naponom).

Kad sve odradiš i testiraš razne OPA onda lampizacija.

 

Videću za neku šemu. Šta imaš od lampi?

Pa kondove sam sve izmenjao, ugradio podnozje i isprobao cetiri razlicita OpAmpa. Napajanje ne bih sad dirao ako cu da radim lampizaciju, onda cu ionako morati sve da menjam. Jedino da mozda dovedem 5V na DAC preko posebnog namenskog regulatora napona.

Imam dosta neproverenih starih Ei lampi, nisu mi pri ruci sad, napisacu sutra sta tacno imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga jedan TDA1545 lampiziran, ima neka šema pri kraju teksta, malo je amaterski ali možda može da ti pomogne. Iza kondenzatora može bilo kakav pojačavački stepen sa lampama, pod uslovom da mu izlazni otpor nije preveliki.

https://maoaudiolab.blogspot.rs/2012/03/philips-cd713-stunning-tube-output-with.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, NIXIE said:

Evo ga jedan TDA1545 lampiziran, ima neka šema pri kraju teksta, malo je amaterski ali možda može da ti pomogne. Iza kondenzatora može bilo kakav pojačavački stepen sa lampama, pod uslovom da mu izlazni otpor nije preveliki.

https://maoaudiolab.blogspot.rs/2012/03/philips-cd713-stunning-tube-output-with.html

QQ majko kakva improvizacija! Dodao je i drvene stranice, moj covek. Proucicu to detaljnije mozda moze da se osmisli neko ljudsko resenje na osnovu ovoga. Osnovni problem je Vref koji mora da se vodi sa DAC chipa. Kad to resim dalje bi trebalo da bude lakse!

U medjuvremenu sam pronasao i samolepljivi bitumenski materijal iz auto programa. Jako je gust i tezak ali uz pomoc fena lako poprima oblik podloge i odlicno se lepi. Na gornji poklopac sam ga postavio preko onog "misijeg dampinga" i lepo je legao a ja sad imam sendvic damping.

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, mutayu said:

QQ majko kakva improvizacija! Dodao je i drvene stranice, moj covek. Proucicu to detaljnije mozda moze da se osmisli neko ljudsko resenje na osnovu ovoga. Osnovni problem je Vref koji mora da se vodi sa DAC chipa. Kad to resim dalje bi trebalo da bude lakse!

U medjuvremenu sam pronasao i samolepljivi bitumenski materijal iz auto programa. Jako je gust i tezak ali uz pomoc fena lako poprima oblik podloge i odlicno se lepi. Na gornji poklopac sam ga postavio preko onog "misijeg dampinga" i lepo je legao a ja sad imam sendvic damping.

image.jpeg

image.jpeg

Ma lik je operisan od estetike, ali nisam zato stavio link nego zbog TDA da vidiš kako je uradio lampizaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično si ovo uradio. O tome sam pričao ali slike nisam našao. Možeš da lakoraš (starim ženinim) lakom za nokte da se guma ne suši. Razmontiraj i udalji se da acetonska isparenja ne zamagle sočivo lasera.

Stavi gumu i u onaj donji deo mehanizma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...