Jump to content
sir Oliver

Milina nekoristenja Ignore liste , tzv. Nadgornjavanje

Recommended Posts

47 minutes ago, Zflazar said:

ima.

Neka ima, ja cu po svaku cenu da budem nacionalista po tom pitanju :D

Znači na FAK svako da ponese po litru domaće radinosti! Sire nek ponese litru Balantine ili Jacka pa da poredimo (Teachers znam da nema)

ovo sto sledi prebaceno odavde :

http://www.diyaudio.rs/topic/6264-trenutno-na-gramofonu/?do=findComment&comment=260627

ZM

On 9/17/2017 at 6:30 PM, Woland said:

- mogu da mu duvaju.. 

Ovo bas ne ide sa slusanjem kao i opisivanjem klasicne muzike . Onda zvuci kao da se klasika sluza iz prestiza a ne ljubavi jer je ipak takvo izrazavanje primereno drugacijem ponasanju na drugim mestima.Ja se takodje slazem sa UK kojih inace nisam ljubitelj ali mlaka je kritika jer je i izvodjenje vise prepotentno nego sa nekim posebnim zanosom ali je skoro pa uvek tako kada se zna da se koncert snima. 

:drinks:

7 hours ago, Stradi said:

Ovo bas ne ide sa slusanjem kao i opisivanjem klasicne muzike . Onda zvuci kao da se klasika sluza iz prestiza a ne ljubavi jer je ipak takvo izrazavanje primereno drugacijem ponasanju na drugim mestima.Ja se takodje slazem sa UK kojih inace nisam ljubitelj ali mlaka je kritika jer je i izvodjenje vise prepotentno nego sa nekim posebnim zanosom ali je skoro pa uvek tako kada se zna da se koncert snima. 

:drinks:

meni izvođenje Simona Rattlea nije prepotentno, to bih pre rekao za Bernštajnovo npr.. ili za Karajanovo.. nisam imao vremena da se bavim kritikama (pre je to kritizerstvo), na račun Rattle-a, koja su ipak više bila upućena njemu lično nego izvođenju, zbog toga sam upotrebio takve reči.. ne ide to sa klasikom - slažem se, ali nije nužno da slušanje klasike nosi sobom i puritanizam, bio sam svedok i težih reči u kuloarima na pauzama.. ja imam sreću da imam stručno vođstvo u klasičnoj muzici, što mi je pomaže da sastavim kockice na bolji način nego što sam to umeo ranije.. UK kritika je pomalo maliciozna, kad je Rattle u pitanju - ono kao kod nas: ne možeš biti prorok u svom selu, zbog tih tonova beše duvanje..

ovako kako je snimljeno na pločama, izvođenje je više intimno nego pretenciozno, tehničku perfekciju da ni ne spominjem.. nije lako u današnjem vremenu čak ni Berlinskoj Filharmoniji da u jednom mesecu izvede kompletan Betovenov Simfonijski ciklus i to treba poštovati.. da je to uspelo bilo kom orkestru u UK, njihova kritika bi drugačije pisala.. 

posebna vrednost je način snimanja: dva mikrofona naravno ne obezbeđuju vrhunski tehnički snimak (samo klavir ozvučavaju sa najmanje 3, a često i 5 mikrofona), ali slušaoca postavljaju direktno u sedište u sali.. to, osim što ima svog šarma, pruša sasvim intiman ugođaj..

svaki koncert BF se snima i prenosi preko interneta, to zovu Digital Concert Hall, za šta naravno postoji pretplata, koja nije mala, tako da mislim da su muzičari navikli