Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

sir Oliver

Milina nekoristenja Ignore liste , tzv. Nadgornjavanje

119 posts in this topic

Pitaj Majstora za trafo :) 

Pitaj Majstora za trafo  

pametan i dobronameran bi se zaustavio, sujetan i nedobronameran ne bi.. izbor je tvoj.
vladd and Beli like this

A da se malo ladne situacija i prestane sa grupisanjem i advokatisanjem jer to moze izazvati reakcije cak i neutralnih a onda ode sve u tri ........... ipak se treba posle videti na FAK-u pa da ne bude vise clash nego pecanje tamo . Evo da stavin  i :D za kraj.

Beli likes this

32 minutes ago, Woland said:
35 minutes ago, vladd said:
Pitaj Majstora za trafo emoji4.png 

pametan i dobronameran bi se zaustavio, sujetan i nedobronameran ne bi.. izbor je tvoj.

Preteruje Zlatko, do nivoa vulgarnosti. I nepristojnost iima granicu kada predje u vulgarnost. A ovo je sto prica je onako primitivna malogradjanska uvreda, na koju je odgovoreno zezanjem.

Pa ti Wolande, posavetuj prijatelja..nema nikakvog razloga za izlivima primitivizma. Ocito da ni silne ploce klasike ne pomazu.

To sto Zlatko misli da je referentni diyer, koji ce da glumi skretnicara i da odredjuje ko ce sta da radi, sta je dobro a sta nije, da arbitrira, to je vec za posebnu pricu.

Pride, tanjusnost sa tehnikom mu niko ne predocava, i pored nabrojanih izradaka za kojemisli da su ne znam kakav Olimp, posto je i to jedan vid zabave. Pozeljan  i potreban, narocito za omladinu ili pocetnike.  Ali se to izgleda zeli nasilno isforsirati da je jedini ili pravi, nacin zabave bas taj?

Nije niti mora niti je dobro. Korisno je, ali do jedne faze,do odredjenog nivoa. I ja sebe kudim sto sam gubio silno vreme slepo praveci klonove kojecega, ne ulazeci u problematiku, radeci povrsno, tek da se napravi nesto. I jos gore je bilo(govorim o periodu pre xx god, 74-89-a),sto se histericno pravilo sve sto je pomodno u tom trenutku. I Hirage, i Quodovi, i Holman i kojesta...glupavi hibridi...(jedino je ozbiljno valjao i ozbiljno unapredjivao znanje Nelsonov amp).

Mora se upoznati ono sto se radi, i to daje smisao i eksperimentisanju i probanju. I moraju se znati detalji koje se moraju profesionalno odraditi, u visokom kvalitetu, da ne bi bilo izvora nejasnih  problema..sa pobocne strane.(primer-pogledati Zenove ploce Irona i Dajensovu plocu u ampu, kaoprimer boga i sesirdzije)

Pa ako tu nesto audiofilima nije jasno , neka razjasne kod svojih gurya ili neka se bave audiofilijom. I to je legitiman hobi, i dobar i ekstra zabavan.

P.S>

Cudi me da se niko ne seti da ponese test plocu, kada vec Gosa tegli spravu od 40 kila... :) 

1 hour ago, Zflazar said:

kvalitet saveta nije proporcionalan nerazumevanju istog od strane onog ko je savetovan

zato postoje knjige, knjige su najbolji čovekov prijatelj :P 

Ajd' pošto će :curica: večeras da počisti, da iskoristim priliku da kažem još koju.

Mislim da glavni razlog nerazumevanja pojedinih članova na forumu proizilazi iz različitog pristupa/poimanja bavljenja ovim hobijem

Neki vide DIY kao način na koji će doći do kvalitetnih/pristojnih audio uređaja i jedino im je bitan uređaj kao rezultat svega toga. Način  na koji se do toga došlo im nije bitan i nemaju želju da se udubljuju u problematiku i nauče nešto o tome.

Drugima pak samo bavljene ovim hobijem predstavlja zadovoljstvo samo po sebi i nije im uvek bitno, tj nije im najbitnije,  da to rezultira nekim sklopljenim uređajem. Mnogo im je bitnije znanje i iskustvo koje pri tome stiču, a sam (eventualni) uređaj je samo posledica toga i stoga često nije interesantan i pogodan za predstavljanje širem auditorijumu. To je verovatno i usled profesionalne deformacije, jer već od ranih nogu matematika nas uči da je bitan postupak i da sam rezultat bez postupka ne znači baš ništa. :)

Još jedan prilično ozbiljan problem je to što mnogi početnici prihvataju sve što se piše po forumima zdravo za gotovo, kao funkcionalna i proverena rešenja, što je jako daleko od istine. Velika većina napisanog je gomila gluposti koju šire razni kvazistručnjaci koji nemaju pojma o materiji i kojom se stručna i ozbiljna mišljenja takvim zatrpavanjem relativizuju, te je za nekoga ko nije stručan nemoguće misija da ''odvoji žito od kukolja''.

I slažem se sa apelima za malo više tolerancije, jer ovo odbija i jedne i druge i polako se gubi interes za forum. A to nikako ne bi bilo dobro, niti mislim da bilo ko  želi da forum zamre i da se, :superstition: daleko bilo, ugasi.

@chakijaMožda bi bilo dobro akcenat staviti na slušalice. Ako ih bude u dovoljnom broju, na taj način bi se moglo adekvatno  poslušati sve osim zvučnika. Ja mogu da priložem moje AKG K701(ne znam da li su fake, bile su prilično povoljne, al' su ''trčale u krugovima'' oko Grado SR80), ako Woland i ZM budu voljni da ih ponesu.

A tu je i Gosha koji se ponudio da donese svoju mernu opremu, tako da mislim da ima dosta mogućnosti da FAK bude  kvalitetan i zanimljiv,  čak i ako prostor ne bude bio adekvatan.

Zflazar, sir Oliver, vladd and 1 other like this

@vladd zflazar je od onih kojima je rezultat na prvom mestu, nema ambiciju da ulazi u suštinu, druge je struke.. i to je legitimno, zar ne?

@beli ma voljan sam ja i tebe da ponesem :)

Beli likes this

1 minute ago, Woland said:

ma voljan sam ja i tebe da ponesem :)

rado, al' nažalost ne mogu  ... biće još toga nadam se, neki ću valjda i potrefiti ;)

rado, al' nažalost ne mogu  ... biće još toga nadam se, neki ću valjda i potrefiti 

nači sledeći mora da bude negde na Dunavu :) Ilok, Pešta.. Salcburg možda? :D Bačka Palanka, Bač najdalje Novi Sad ipak :)

20 minutes ago, Woland said:

nači sledeći mora da bude negde na Dunavu :) Ilok, Pešta.. Salcburg možda? :D Bačka Palanka, Bač najdalje Novi Sad ipak :)

nije do lokacije, baš naprotiv ... do mene je :(

mada to, Pešta, Salcburg ... pa još Berlin ili Beč? ... hmm, ne bi to uopšte bilo tako loše :D ... naročito kad bih ja bio tamo domaći(n) :Viannen_loungelizard:

P.S. Nego uskratismo kolegiona InSides-a za odgovor na pitanje o carini, jerbo zatrpasmo temu offtopic-om ... pa eto, ako neko zna nešto više o tome, bilo bi lepo da mu se odgovori ;) 

4 hours ago, Doktor said:

Vidim da ovde cak i pojedini clanovi odobravaju ovu tvoju zajebanciju na moj racun ( @Beli ), tako da cu ovde ipak napisati taksativno o cemu se zapravo i radi.

Bili Quad 33 i 303 na oglasu na KP. Kontaktiram prodavca, pitam da li moze neko to da pogleda ko zivi u Nisu, on kaze moze.

Setim se tebe, jer se poznajemo od FAK 1, potom bese i Nishville. Culi smo se, pristao si da prosetas noge do coveka, ako bude u redu, preuzmes to, sacuvas dok ne dodje @grozni sluzbeno i pokupi to.

Ja sam prodavcu uredno uplatio dogovorenu sumu na tekuci racun u banci.

Za ovu uslugu si trazio bocu whiskey-a, Theacher's. Rekoh ti da nije problem.

Mica pokupio sprave, otisao iznenada za Babusnicu ( prolazio kroz Nis, vi se culi, primopredaja itd. ), i to je razlog zasto nije od mene uzeo bocu ( nije mi se javio ).

Da li ti zaista mislis u tvom mozgu da sam ja nekakav prevarant, pa cu da te ispalim za jednu bocu viskija ?

Ovde na forumu poslednjih par meseci se prosto "bacas" na sve moje postove i podprcavas me non stop. Definitivno nije korektno to sa tvoje strane.

Ponavljam ti :

Ovaj post moze moderacija posle objave odmah prebaciti u niciju zemlju.

Pa Dotore , radi pravog informisanja voruma moram i ja svoju stranu medalje da opričam jer svaka poluistina je neistina.

Da, zamolio si me da prošetam noge i to mi nije bilo teško da uradim kao što mi nije teško bilo ni druge usluge drugarima sa foruma da radim (kao i meni što vorumaši učine uslugu).  

1 Za tu uslugu nisam tražio bocu viskija već sam rekao da ćeš se revanširati tako što ćeš na  Nišvil doneti bocu Teachersa da ga ispijemo. Naivno verujući da je druženje kompenzacija za uslugu. Da li ti u tvom mozgu misliš da mi je stalo do boce viskija?

2. Mića je došao na Nišvil , koji je godinu dana unapred zakazan, a ne iznenadno u Babušnicu i pokupio sprave. Da si hteo da pošalješ mogao si.

3. Kad sam (posle dva Nišvila ) pomenuo Teachersa ti reče da je davno ispijen. ( Nema problema, neka vam je u zdravlje)

4 Kad sam , pružajući ti šlagvort za izgladjivanje situacije, predložio da popijemo nešto (misleći na predstojeći FAK) počeo si da se kurobecaš, sa indignacijom odbijaš zajedničko piće  ( jer si ti zaboga sebe već organizovao za Paulajnera ja nek se snalazim po Nishu) .

5 Ja se na tvoje postove ne bacam niti ih podprcavam. Slobodno prelistaj koliko sam tvojih postova jalkovao. I radovao se i tvojim uredjajima i policama.

Ali što neko reče, ovo prepucavanje može i da smori pa mi se i ne mili da idem na FAK i trpim iskompleksirane paranoične ispade.

Slobodan si što se mene tiče