Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

Može i ovako kompletno rešenje sa malim pojačalom.

http://www.dx.com/p/suptronics-x5000k-diy-kits-for-raspberry-pi-model-3-model-b-2b-b-458645#.WdNL6IU2ZW5

Treba samo dodati RPi i HDD i prikačiš na zvuje i radi.

Ima i isto samo bez pojačala a sa malo boljim DAC-om.

Jedino što ne pušta DSD već samo 24/192 format.(koliko sam skontao RPi-jev I2S ne moža više od 24/192)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, sir Oliver said:

Za strimovanje imaš sledeće mogućnosti

Airplay protokol

AirPort express  cena 30€-40€ SH , PlugPlay , idiotproof, uključiš u struju i radi. Upravljanje preko iTunesa a može i (sa posebnim programom) iz bilo kog Windows playera ( Foobar, AiMP,...). Komp koji svira može da bude i u špajzu. Ima optički izlaz pa može na DAC . Zocky je pravio I2S izlaz na AYAu ali je to u principu isto jer oba za transfer koriste TI27xx čip. Zvuk preko DACa osetno bolji. Svira nativno samo redbook format. Za HiRes treba da player odradi konverziju.

PRO malečko (kod mene uboden u AC izlaz iza pojačala pa se i ne vidi), jeftino, radi prilično dobro, price/performance odličan

CONTRA Po ovoj ceni- ništa

UPnP protokol

(skoro svi ostali plejeri)

ROKU Soundbridge (preteča Squeezeboxa- podržava sve SB servise) Cena: nema nov, oko 120€-150€  SH

Radi preko daljinskog upravljača i  mnogo konfornije preko tablet (PC) aplikacije. Ima displej sa prikazom pesme, vumetrima, timelapse,... Može i da pušta internet radio. Ima coax i optički izlaz. Kvalitet zvuka malo  bolji od Jabuke.

PRO  Dizajn, univerzalnost(UpnP), kvalitet zvuka

Chromecast i ostali...

Nempojma, nisam probavao

Dedicated PC

Thin Client pod Daphilom i USB DAC ( može i DSD da bude)

Evo ga moj Thin client sa DIY DSD dacom

IMG_6250.jpg

DAPHILA je maksimalno ogoljeni LINIX sa Squeeze Box serverom pa se svodi na ROKU Soundbridge  što se tiče user interfacea. Ako DAC podržava DSD onda je bolhji od ROKUa jer omogućuje i DSD reprodukciju, ako DAC ne podržava DSD onda nema prednosti. Osim cene jer se Thin Clienti mogu naći skoro pa džabe.

PRO:malo , lepo, jeftino, kvalitet zvuka zavisi samo od priključenog DACa

Contra: Ja ne vidim

Raspberry PI  Minijaturni komp CENA 40ak € Može da mu se nakači piggyback DAC ( ali nevideh takav koji podržava DSD i HiRes uopšte a i ako ima računaj na trošak i za taj DAC koji je višak ako imaš već neki DAC)

Može naravno eksterno obični DAC. Meni radi preko USBa sa onim JLSounds DACom. Malo više jebade oko podešavanja i skutijavanja u odnosu na Klient.
PRO minijaturno, sem muzike može da strimuje i filmove

Contra Ima jebavanja oko skutijavanja i programiranja tj puštanja u rad ( zahteva malo IT znanja ali to može da ti neko odradi i da ključ u ruke)

 

Ima još tušta i tma rešenja ali ovo ti je nešto osnovno pa ti vidi

ne znam zašto je problem skutijavanje kod rpi-a, vidim da ga prodaju sa kutijom i svom opremom

http://www.kupujemprodajem.com/Raspberry-Pi-3-B-Kuciste-Kuler-Hladnjaci-M-SD-Citac-51084215-oglas.htm?filter_id=140518769

a kod instalacije...zar ne može bar win7?

meni je veći problem displej jer nemam android, a gde sad da kupujem monitor pa makar i najmanji, ne ide mi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

siroma, vidim ti si se baš bavio ovom problematikom pa da pitam...si probao nešto sa tabletom?

tablet mi je zgodan jer ima veliki ekran, usb...jedino da nađem neki koji može da stoji uspravno...šta misliš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apple ipod (sa dockom)

121127_gear4_lightning_dock_iphone_5.jpg

 

Moja ćera ima

ipodnano-100901-1.png

i to je čudo kako se čuje. Pomislim se : šta li se ja hebavam sa hifom kad ovaj pis of šit ovako razbija

 

Mada bolje je rešenje da je tablet u rukama a nešto drugo rendiše ( renderuje) muziku.

Moj prvi pick za tebe je Apple Air Port. Minimalno ulaganje, maksimalna dobit, ako ti se ne svidja će prodaš i izvadiš štetu pa traži dalje. ( treba ti neki komander, najjeftiniji tabletić. Ili sa kompa)

Drugi pick , ako hoćeš i nešto da mrda (vu metri, ispis pesme,...) onda ROKU

U oba slučaja na DAC kad već imaš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa Aimpom je problem što na izlazu ima fiksno ono što je namešteno u opciji playback, a ne da se automatski prebaci na format kakav je fajl koji svira.

Kakav je po tom pitanju MusicBee, mislim pre svega na hi-res i DSD fajlove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, crni. said:

sada to i radim, tj koristim mobilni kao daljinac, ali mi treba i laptop pa bi zato najzgodniji bio neki roku ili sb touch, duo, šta god

Onaj ROKU je zaista praktičan i lep gadget, na znam što ga više ne ne prave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onaj sb duet je meni bio super, ali ga na žalost nisam kupio kad sam mogao

obična kutijica, ali sa daljinskim na kome je bio displej...super stvar...ne kapiram zašto više ne prave te stvarčice

7287-squeezeboxduetimg3-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nađoh cenu ovih mojih magnuma u italiji sa početka 90ih

ne znam koliko je vredela lira u to vreme ali se meni čini kao puno para

http://www.audiocostruzioni.com/r_s/ampli/amplificatori-3/magnum-mf125-mp160/magnum-mf125-mp160.htm

  Di cosa si tratta

  Pre + finali monofonici

newsletter-iscrivetevi-120.jpg
L'importanza di iscrivervi alla newsletter

  Produttore

  Magnum

  Costo

  2.060.000 lire finali - 1.090.000 lire pre anno 1993 circa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, crni. said:

nađoh cenu ovih mojih magnuma u italiji sa početka 90ih

ne znam koliko je vredela lira u to vreme ali se meni čini kao puno para

http://www.audiocostruzioni.com/r_s/ampli/amplificatori-3/magnum-mf125-mp160/magnum-mf125-mp160.htm

  Di cosa si tratta

  Pre + finali monofonici

newsletter-iscrivetevi-120.jpg
L'importanza di iscrivervi alla newsletter

  Produttore

  Magnum

  Costo

  2.060.000 lire finali - 1.090.000 lire pre anno 1993 circa

Pa za MF125 ti ni ne treba pretpojačalo, osim za gramofon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...